Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Windy dekarskie Klaas

Windy dekarskie Klaas umożliwiają szybkie i łatwe transportowanie materiałów na dach. Firma Lift Polska oferuje dwa rodzaje urządzeń tego typu – Klaas Toplight 21 oraz Klaas HV26/6KA. Szereg rozwiązań konstrukcyjnych wind zadba o najcenniejszy skarb każdej firmy dekarskiej – pracowników. Zaprezentujmy więc te urządzenia!

Oprócz możliwości łatwego transportowania pokryć dachowych i innych materiałów budowlanych zyskuje się również optymalizację pracy i kosztów w firmie. Windy dekarskie Klaas to także wspomniany już krok w kierunku pracowników – zapewnienie bezpieczeństwa i wyeliminowanie ręcznego wnoszenia na dach. Wszystkie te aspekty poprawiają konkurencyjność firmy.

Windy dekarskie Klaas Toplight 21
Winda dekarska Klaas Toplight 21

Windy dekarskie Klaas Toplight 21

Pierwsza z prezentowanych wind dekarskich – Klaas Toplight 21 powstała z myślą o firmach, które cenią niewielką masę urządzenia, pozwalającą na łatwe przemieszczanie. Właśnie ze względu na masę (tylko 750 kg!) windę może ciągnąć samochód osobowy, natomiast na równym placu budowy urządzenie można przemieszczać nawet ręcznie. Wygodne użytkowanie, szczególnie w miejscach o ograniczonej ilości przestrzeni, zyskuje się dzięki kompaktowym wymiarom – 5,9 x 1,35 x 1,5 m.
Szyny podstawowe mają długość 5 m, zapewniając maks. wysunięcie wynoszące 21 m, natomiast z załamaniem i przedłużeniem szyn maks. wysokość to 24 m. Oprócz tego przy załamaniu na dach suport osiąga maks. prędkość 48 m/min. Uniwersalność zastosowania windy uzyskuje się dzięki wyposażeniu urządzenia w transportową skrzynkę uniwersalną (szer. x dł. x wys.) o wymiarach 0,5 x 0,5 x 1 m, skrzynkę na kolektory słoneczne lub panele fotowoltaiczne, kubeł o pojemności 80 l, a także koło zapasowe oraz elektryczną obsługę pilotem.

Windy dekarskie Klaas HV 26/6 KA
Winda dekarska Klaas HV 26/6 KA

Windy dekarskie Klaas HV 26/6 KA

Winda dekarska Klaas HV 26/6 KA spodoba się użytkownikom oczekujących większych długości wysunięcia (26,0 m + 6,85 m przy załamaniu) i maks. udźwigów do 250 kg. Tak dobre parametry zapewniają szyny podstawowe o długości 6,5 m. Pojazd ma wymiary 7,7 × 1,75 × 2,2 m. Opcjonalnie urządzenie może być doposażone w automatyczne sterowanie za pomocą pilota. Oprócz tego dodatkowa zintegrowana szyna kolankowa o długości 6,85 m może być oddzielnie wysunięta za pomocą układu hydraulicznego. Dzięki automatyce sterującej zginaniem szyna jest dopasowywana do kąta nachylenia dachu. Pompowane koła znajdujące się na zakończeniu szyn zadbają o to, aby ładunek był bezpiecznie osadzony. Takie koła z regulowaną wysokością zapewniają również bezpieczne osadzenie szyn na okapie i eliminują ryzyko uszkodzenia połaci dachu.

GRZEGORZ SZCZERBIAK, FIRMA DEKARZ
Jestem posiadaczem windy dekarskiej Klaas Toplight 21. W mojej małej firmie, składającej się zaledwie z trzech osób, winda to dobry wybór z racji tego, że jest lekka. Jeżeli plac budowy nie jest trudny to urządzenie można przemieszczać bez konieczności zapinania do samochodu. Jestem więc zadowolony przede wszystkim z niewielkiej masy urządzenia.

Grzegorza Szczerbiak odbiera windę Klaas HV 26/6 KA
Grzegorza Szczerbiak odbiera windę Klaas HV 26/6 KA

Bezpieczeństwo ponad wszystko

W odniesieniu do bezpieczeństwa obsługi miejmy na uwadze specjalnie zaprojektowany system ustawiania wykorzystujący 4-krotne podpory stalowe, wychylanie podpór na boki o 180° oraz tylne podpory opadające do szybkiego ustawiania. Siłowniki podnoszące mają zabezpieczenia na wypadek ewentualnego pęknięcia siłownika do podnoszenia i zapobiegają uszkodzeniu. Z kolei liny są zabezpieczone przed zwieszaniem na wyciągarkach szynowych i suportowych. Za zakupem windy dekarskiej z oferty firmy Lift Polska przemawiają korzyści finansowe oraz związane z bezpieczeństwem użytkowania. Koszt zakupu bardzo szybko zwróci się głównie poprzez skrócenie czasu transportowania materiałów budowlanych na dach. Dekarze mogą więc skupić się na swojej fachowej pracy, a nie na wyczerpującym transportowaniu ciężkich elementów takich jak dachówka, akcesoria, narzędzia, solary itp. Wszystko to przyczynia się do skrócenia czasu wykonywanych robót.

Lift Polska
tel. 796 388 026
e-mail: biuro@lift-polska.pl
www.lift-polska.pl

4.9/5 - (11 votes)

Data publikacji: 16 lipca, 2017

Autor:

4.9/5 - (11 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Marcelina
    wtorek, 13 sierpnia, 2019

    Ta winda jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Wielkie znaczenie ma to, że można przesunąć ją nawet ręcznie co rozwiązuje wiele problemów.

Podobne artykuły