Na rynku

WIRTUALNA AKADEMIA DAFA

WIRTUALNĄ AKADEMIĘ DAFA – cykl szkoleń online, które pozwalają wartościowo wykorzystać obecny czas i podnieść kwalifikacje. Eksperci DAFA podzielą się wiedzą m.in. z zakresu: bezpieczeństwa pożarowego, realizacji dachów z blach fałdowych, dachów płaskich i zielonych, techniki mocowań.

Pierwszy webinar i dyskusja w temacie: „Pożar a ściany zewnętrzne – jak zaprojektować i wykonać je bezpiecznie?” odbył się w dn. 06 maja. Wideospotkanie dla członków DAFA poprowadziła Pani Monika Hyjek – członek Grupy Merytorycznej PPOŻ i współautorka Wytycznych DAFA w zakresie bezpieczeństwa pożarowego dachów oraz ścian i fasad.

Na wstępie moderatorka  odwołała się do statystyk, które pokazuje że w 2019 r. w Polsce odnotowano 153 520 pożarów, z czego 3 500 stanowiły pożary budynków produkcyjno-magazynowych. W tym samym roku do użytku oddano 3 400 obiektów PM.

Z uwagi na powierzchnię pożary budynków produkcyjno-magazynowych przynoszą największe straty ekonomiczne, ale także te o wymiarze gospodarczym i środowiskowym. Stąd tak ważne jest bezpieczne wykonanie obiektu, dobór odpowiednich materiałów i wykorzystywanych rozwiązań. Należy zatem korzystać z budowlanych klasyfikacji ogniowych, których omówienie stanowiło element webinaru.

Ponadto prelegentka wyjaśniła różnice pomiędzy często mylonymi  pojęciami nierozprzestrzenianie ognia i niepalność oraz ściana oddzielenia przeciwpożarowego i ściana o odporności ogniowej. Przedstawione zostały m.in. klasy reakcji na ogień, wymagania przeciwpożarowe dla ścian zewnętrznych ich rodzaje.

Na atrakcyjność webinaru dodatkowo wpłynęły zaprezentowane filmy, schematy i detale.

Źródłem wiedzy technicznej, na której oparta była prezentacja był wydany przez Stowarzyszenie DAFA poradnik „Bezpieczeństwo pożarowe ścian i fasad”.

Kolejny webinar odbędzie się w 27 maja i będzie dotyczył „Bezpieczeństwa pożarowego dachu hali produkcyjno-magazynowej”.

W czerwcu DAFA planuje poruszyć problematykę „Zielonych dachów w aspekcie zmian klimatycznych” oraz „Wybranych zagadnień kształtowania, projektowania i realizacji dachów z blach fałdowych”. Zapraszamy do przyłączenia się do DAFA i skorzystania z nowej platformy e-learningowej.

Szczegóły dostępne na www.dafa.com.pl

Partnerem projektu jest Fachowy Dekarz&Cieśla.

5/5 - (10 votes)

Data publikacji: 1 maja, 2020

Autor:

5/5 - (10 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Albin
    piątek, 8 maja, 2020

    W dobie pracy zdalnej zdalne kształcenie zaczyna być normalną formą szkoleń. warto zatem z niej skorzystać, aby pogłębić swoją wiedzę i w momencie powrotu do normalności już móc ją wykorzystać do nowych inwestycji. Nie wolno marnować czasu i warto z takich szkoleń korzystać.

  2. profesjonalista
    poniedziałek, 18 maja, 2020

    Szkolenia dla firm wykonawczych są nieodzownym elementem podnoszenia ich kwalifikacji. Pracownicy przechodzący szkolenia z dziedziny budownictwa zyskują głęboką wiedzę techniczną i dzięki temu ich prace są w pełni profesjonalne i rzetelne.

Podobne artykuły