Łączniki

Wkręty B.PRO 8 mm TX40 do obciążanych konstrukcji drewnianych

Firma B.Pro w ramach swojego programu dla cieśli oferuje m.in. klasyczne wkręty do drewna, suchej zabudowy, montażu ościeżnic, desek tarasowych, płyt warstwowych, dociepleń nakrokwiowych, wkręty do regulacji łat, gamę tak zwanych „farmerów” oraz kilka typów wkrętów konstrukcyjnych, w tym te przeznaczone do obciążonych konstrukcji drewnianych o popularnej średnicy 8 mm i z gniazdem TX40.

Cechy wspólne wkrętów B.PRO 8 mm TX40 z łbem stożkowym i talerzykowym

W ramach tej grupy wkrętów fachowcy mają do wyboru ich dwa podstawowe typy, czyli wkręty z łbem talerzykowym (podkładkowym) oraz stożkowym. Obie grupy produktów pokryte są antykorozyjnym cynkowaniem z powłoką „slide” dla zmniejszenia tarcia podczas wkręcania. Cechują się odpornością na korozję zgodną z normą EN14592:2008+A1:2012 i EN1995-1-1 (tzw. norma EUROKOD 5). Częściowe gwinty tych wkrętów – sprzyjające dokładnemu dociąganiu mocowanych elementów – składają się z trzech części: końcówki, gwintu dociągającego i gwintu rozwiercającego, zwanego frezem młynkowym, powyżej którego wkręty są już gładkie.

Wkręty B.PRO 8 mm TX40 do obciążanych konstrukcji drewnianych

Rozpoczęcie wkręcania ułatwione jest już na samym początku dzięki końcówce z nacięciem łódkowym, która działa jak wiertło i ułatwia wkręcanie. Nacięcie na całej długości gwintu powoduje przecinanie włókien i skutecznie chroni przed rozczepieniem drewna. Wspomniany wyżej frez młynkowy działa jak rozwiercenie, ale też odprowadza nadmiar wióra drzewnego, dzięki czemu materiał nie pęka. Wkręty wyposażone są w gniazdo typu Torx, które doskonale przenosi moment obrotowy podczas wkręcania, również przy większych długościach typu 300 mm i więcej.

Różnice między wkrętami B.PRO 8 mm TX40 z łbem stożkowym i talerzykowym

Wkręty konstrukcyjne B.PRO do obciążonych konstrukcji drewnianych (średnica 8 mm) nie bez powodu różnią się typem łba jaki w nich zastosowano. Wersja z łbem talerzykowym TX40 ma większą nośność na przeciągnięcie łba, niż wkręty o łbie stożkowym. Talerzyk eliminuje możliwość niekontrolowanego zagłębiania się łba wkręta w drewno i dlatego ten typ stosuje się w miejscach, w których takie rozwiązanie jest konieczne. Natomiast wkręty w wersji z łbem stożkowym TX40 pozwalają na pełne zagłębienie wkrętu w mocowanym elemencie (np. w płytach drewnopochodnych do belek stropowych) dzięki czemu osiąga się ich pełne zlicowanie z powierzchnią elementu dokręcanego.

Opakowania

Wszystkie wkręty B.PRO 8 mm TX40 do obciążonych konstrukcji drewnianych oferowane są w opakowaniach zbiorczych po 50 sztuk, a ich długości mieszczą się w zakresie od 80 do 400 mm w skokach co 20 mm (80 / 100 / 120/ … / 400 mm).

B.PRO Fastening Sp. z o.o.
tel. 22 715 99 99
e-mail: biuro@bpro.pl
www.bpro.pl

4.7/5 - (27 votes)

Data publikacji: 30 stycznia, 2021

Autor:

4.7/5 - (27 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. wkrętak
    środa, 10 lutego, 2021

    Powszechnie wiadomo jak ważnym jest element łączący konstrukcje drewniane. Od niego zależy trwałość połączenia i wytrzymałość konstrukcji budynku. Dlatego należy dobierać sprawdzone wkręty i korzystać z nowinek technicznych w tym zakresie.

Podobne artykuły