Łączniki

Wkręty do betonu

Wkręty do betonu Rock firmy Eurotec mają wiele zalet zwłaszcza w zakresie uniwersalności oraz szybkiego i taniego montażu. Dzięki odpowiedniej konstrukcji i parametrach wkręty mogą być używane w betonie klasy od C20/25 do C50/60, stanowiąc praktyczną alternatywę dla tradycyjnych kołków rozporowych.

Właściwości techniczne

Wkręty do betonu Rock firmy Eurotec to specjalne śruby pozwalające na kotwienie w betonie (beton zwykły klasy C20/25 do C50/60). Elementy te mają europejską ocenę techniczną ETA w zakresie zakotwień w betonie zarysowanym i niezarysowanym.
Wkręt Rock wkręca się bezpośrednio do otworu bez konieczności montażu kołków rozporowych oraz innych dodatkowych elementów mocujących. Przy wkręcaniu gwint wkrętu nacina w podłożu gwint współpracujący. To właśnie tym sposobem zapewnia się prosty, szybki i tani montaż wkrętu.

Wytrzymałość i niskie koszty

W przypadku wkrętów do betonu Rock firmy Eurotec ważna jest wysoka wytrzymałość na wyciąganie oraz brak rozciągania rozprężnego, zatem odstępy od krawędzi i osi wkrętu mogą być niewielkie. Ponadto dla firm wykonawczych zaletą jest ekonomia montażu wynikająca z oszczędności czasu prac montażowych i braku konieczności stosowania dodatkowych elementów łączących.

Materiał wykonania

Wkręty do betonu Rock firmy Eurotec produkuje się z tego samego gatunku stali, z którego wytwarzane są śruby o podwyższonej wytrzymałości. Ponadto materiał poddaje się odpowiednio dobranemu procesowi hartowania. Właściwie wyprofilowany gwint powoduje, że wkręt można stosować nawet w twardym betonie klasy C50/60.
Wkręty do betonu Rock są dostępne w kilku wersjach – łeb płaski stożkowy, łeb sześciokątny, łeb sześciokątny z kołnierzem.

Wkręty do betonu Rock firmy Eurotec
Wkręty do betonu Rock firmy Eurotec

Łączenie drewna i betonu (wkręt TTC)

Firma Eurotec oferuje również szereg innych rozwiązań w zakresie łączenia z betonem. Np. specjalne technologie są dostępne z myślą o łączeniu drewna i betonu, chociażby przy wzmacnianiu konstrukcji nośnej stropów międzypiętrowych w nowych i remontowanych obiektach. W takich konstrukcjach wysokie obciążenia przy możliwie dużych rozpiętościach wymagają m.in. dużej sztywności, co oznacza nieznaczne ugięcie konstrukcji nośnej stropu pod obciążeniem. Jak wiadomo stropy z belek drewnianych osiągają tutaj stosunkowo szybko granice swoich możliwości.
Stąd też łącząc drewno i żelbet przy pomocy wkrętu TTC firmy Eurotec efektywnie wykorzystuje się wszystkie cechy obu materiałów konstrukcyjnych, zapewniając wysoki poziom wytrzymałości konstrukcji nośnej. W efekcie zespolony system drewno-beton znajduje zastosowanie zarówno w nowych, jak i remontowanych budynkach mieszkalnych oraz w obiektach komercyjnych.
Dzięki wkrętom TTC firmy Eurotec już na etapie projektowania nowych budynków można uwzględniać znaczne rozpiętości podpór. Takie rozwiązania są również szczególnie przydatne w obiektach o zmienionym sposobie użytkowania.

Podsumowanie

Zbliżający się koniec roku to również czas na podsumowania i plany na kolejne lata, a w przypadku firmy Eurotec trzeba wspomnieć, że jej produkty cieszą się coraz większym uznaniem przede wszystkim u dekarzy, cieśli i producentów domów drewnianych. Nic w tym dziwnego, bowiem poszczególne elementy systemów techniki zamocowań firmy Eurotec można bez problemu dobrać do konkretnych aplikacji zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.
Firma Eurotec dziękuje swoim Klientom za kolejny rok współpracy obiecując tym samym, że nadal będzie doskonaliła swoje produkty w zakresie konkretnych zastosowań i poziomu jakości.

Doradca Techniczny:
+48 609 444 170

E.u.r.o.Tec GmbH
Unter dem Hofe 5
58099 Hagen
tel. +49 2331 – 6245-0
Zapytanie w języku polskim mogą Państwo kierować na adres: info@e-u-r-o-tec.de

4.7/5 - (55 votes)

Data publikacji: 30 grudnia, 2017

Autor:

4.7/5 - (55 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. lisek
    czwartek, 21 lutego, 2019

    Kołki rozporowe są powszechnie stosowane w budownictwie jednak jest możliwe zastosowanie wkrętów do betonu,które są lepszą opcją połączeń z betonem.Osobiście zastosowałem z powodzeniem przy budowie domu wkręty do betonu Rock firmy Eurotec i według mnie są o wiele lepsze i wytrzymalsze od kołków rozporowych.

  2. konstruktor
    poniedziałek, 25 lutego, 2019

    Technika budowlana rozwija się bardzo dynamicznie ułatwiając montaż elementów i jednocześnie gwarantując jakość ich połączeń. Bardziej pracochłonny system łączeń konstrukcji drewnianych z betonem wykorzystujący kołki rozporowe wymagające wiercenia w betonie powoli z pewnością będzie odchodził do lamusa. Zastąpi je wkręt do betonu dający pewność połączenia, jednocześnie pozbywając budowniczego dodatkowych czynności dla wykonania połączeń. Metoda szybsza i jednocześnie tańsza.

Podobne artykuły