Łączniki

Wkręty do drewna Marcopol

Wkręty do drewna Marcopol

Marcopol Producent Śrub to uznany dostawca elementów złącznych na rynek europejski. Wkręty do drewna stanowią kluczową kategorię produktów w asortymencie firmy. W ramach szerokiej oferty wkrętów do drewna znajdują się różnego typu wkręty konstrukcyjne, łączniki ciesielskie oraz gwoździe.

Prezentacja spółki Marcopol

Marcopol Producent Śrub jest rodzinną, polską firmą z 36-letnim doświadczeniem na rynku europejskim. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne, w Chwaszczynie oraz Kartoszynie. Jej oferta obejmuje zarówno standardowe, jak i specjalistyczne wkręty oraz śruby, a także w mniejszym zakresie inne elementy złączne np. szpilki, nity. To, co wyróżnia Marcopol na tle konkurencji, to ciągła dostępność, szerokość, kompleksowość oraz elastyczność oferty. Składa się na nią nie tylko sam produkt, ale również własne zaplecze produkcyjne wraz ze zautomatyzowaną pakownią, rozbudowana sieć sprzedaży w kraju i za granicą, nowoczesna aparatura kontrolno-pomiarowa, a także jeden z najnowocześniejszych w Europie systemów magazynowych. Firma realizuje sprzedaż w systemie wielokanałowym – online B2B, offline i kanban (Składy Konsygnacyjne IDEA), w trzech segmentach rynkowych: przemysł, handel i inwestycje. Na terenie kraju spółka posiada 12 oddziałów w Polsce z siecią ponad 130 handlowców. Wraz z ekspercką wiedzą pracowników firmy, wszystko to tworzy unikalną ofertę wartości dla Klientów Marcopolu.

Wkręty do drewna Marcopol

Oferta wkrętów do drewna marki Marcopol – ogólne omówienie

W ofercie wkrętów do drewna klienci znajdą bogatą paletę wkrętów konstrukcyjnych. Wśród nich funkcjonują zarówno standardowe, jak i nierdzewne wkręty do drewna m.in. w następującym wykonaniu:

 • wkręty hartowane o uniwersalnym zastosowaniu,
 • wkręty konstrukcyjne do drewna egzotycznego,
 • wkręty z łbem sześciokątnym,
 • wkręty z gwintem na części trzpienia,
 • wkręty z podkładką i wgłębieniem,
 • wkręty z łbem walcowym,
 • wkręty z dystansowym z łbem stożkowym,
 • wkręty do montażu drewnianych tarasów.

Wszystkie powyższe wkręty umożliwiają uzyskanie trwałych połączeń, a wiele z nich stosowanych jest jako typowo ciesielskie wkręty do drewna. Oprócz najbardziej popularnych wkrętów, Marcopol oferuje również samowiercące wkręty do drewna oraz złącza umożliwiające pracę nad elementami z innych materiałów.

Standardowe wkręty do drewna

W ofercie typowych wkrętów do łączenia elementów z drewna (w wykonaniu standardowym) znajduje się osiem podstawowych kategorii produktowych opisanych poniżej.

 • Uniwersalne wkręty hartowane do drewna z łbem stożkowym, podkładowym i walcowym. W zależności od potrzeb rynku wkręty dostępne są w dwóch wersjach wykonania gwintu – pełny i częściowy oraz w ocynku żółtym lub białym. Bardzo szeroka oferta wymiarowa rozpoczyna się od rozmiaru Ø 2,5.
 • Wkręty konstrukcyjne UHS należą do rodziny wkrętów konstrukcyjnych, posiadają certyfikację budowlaną. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie zarówno w branży meblarskiej, jak i budownictwie szkieletowym.
 • Wkręty do drewna z łbem 6-kątnym z gwintem na części trzpienia. Są to wkręty spełniające wymagania norm DIN 571 i PN-M 82501~. Zakres dostępnych średnic zaczyna się od rozmiaru Ø 6 mm przy długości całkowitej 40 mm (średnica łba 10 mm), a kończy się na rozmiarze Ø 12 mm przy długości całkowitej 300 mm ze średnicą łba wynoszącą 19 mm. Te wkręty pokryte zostały białym ocynkiem i nadają się do połączeń drewno-drewno oraz drewno-metal. Duża powierzchnia ich łba gwarantuje odpowiedni docisk mocowanego elementu, a niepełny gwint zapobiega powstawaniu pęknięć w elemencie montażowym oraz gwarantuje jego poprawne dociśnięcie.
 • Wkręty do drewna z łbem 6-kątnym z podkładką z gwintem na części trzpienia. Są to wkręty pokryte białym ocynkiem, nadające się do połączeń drewno- -drewno. Zakres średnic ograniczony został do Ø 6 mm przy długościach całkowitych 40 / 45 / 60 i 75 mm (średnica łba 13 mm). W ich przypadku również duża powierzchnia ich łba wzmocnionego podkładką gwarantuje odpowiedni docisk mocowanego elementu, zaś niepełny gwint ma za zadanie zapobiegać powstawaniu pęknięć w elemencie montażowym.
 • Wkręty do drewna z łbem walcowym ze wgłębieniem imbusowym. Są to wkręty pokryte ocynkiem żółtym lub białym, dostępne w jednej średnicy Ø 6,5 mm przy długości całkowitej od 40 mm do 110 mm (średnica łba 15 mm) i z gniazdem na klucz imbusowy w rozmiarze 4 mm. Tutaj również gwint jest niepełny, a same wkręty nadają się do połączeń typu drewno-drewno.
 • Wkręty długie do konstrukcji drewnianych z łbem stożkowym, podkładowym oraz 6-kątnym z podkładką i gniazdem TX. W przypadku tych wkrętów użytkownicy mają do czynienia z ocynkiem żółtym i średnicami w zakresie Ø 8,0 – 10,0 mm przy długościach całkowitych 140 – 400 mm. Wkręty te posiadają niepełny gwint, za którym znajduje się niewielki odcinek samowiercący dla łatwiejszego wprowadzenia w drewno części niegwintowanej i dla zabezpieczenia przed pęknięciem w materiale.
 • Wkręty dystansowe z łbem stożkowym. Ich zadaniem jest wykonanie połączeń elementów drewnianych z zachowaniem dystansu między nimi. Dostępne są w wymiarze Ø 6.0 mm przy długościach całkowitych od 60 do 140 mm i w pokryciu z ocynku białego.
 • Wkręty do montażu desek tarasowych. Przeznaczone są głównie do montażu zewnętrznych tarasów drewnianych oraz pionowych okładzin elewacyjnych. Wkręty te posiadają podwójny gwint, przy czym gwint dolny umożliwia zamocowanie w podłożu, a gwint górny posiada odwrotny kierunek uzwojenia, przez co redukuje moment dokręcający, niezbędny do zamocowania. Stożkowy kształt główki wkrętu służy maskowaniu mocowania w podłożu, specjalna powłoka ochronna HCP’coat (oparta na nanotechnologii) zapewnia wysoką odporność korozyjną dla wkrętów eksponowanych na zewnętrzne warunki atmosferyczne. Wkręty te rekomendowane są do mocowania m.in. świerku, sosny, cedru, mahoniu, dębu, czy klonu, jak również materiałów kompozytowych. Oferta obejmuje Ø 5 mm w długościach całkowitych od 40 do nawet 80 mm, za każdym razem w różnych wybarwieniach kolorystycznych.

W celu zapoznania się z pełną ofertą wkrętów do drewna zapraszamy na stronę www.marcopol.pl lub na platformę zakupową online www.simple24.pl

4.9/5 - (61 votes)

Data publikacji: 26 lipca, 2021

4.9/5 - (61 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jan
  czwartek, 16 września, 2021

  Wkręty do drewna są ważne w kontekście mocowania. Do momentu pójścia do sklepu nie miałem świadomości jak duża jest oferta i jakie jest bogactwo wyboru. Teraz po kilku projektach wiem że dobrze dobrane wkręty to podstawa sukcesu. Marcopol jest jednym z liderów i nie ma w tym żadnej przesady.

 2. Renata
  sobota, 16 października, 2021

  Jeśli wkręty to tylko z firmy Marcopol. Jest tu bogata gama elementów montażowych dostosowana do każdego zastosowania. Skoro wkręty sprzedają się także za granicą to widać, że są tego warte.

Podobne artykuły