Łączniki

Wkręty firmy B.Pro do mocowania izolacji nakrokwiowych

Firma B.Pro oferuje profesjonalne wkręty przeznaczone do mocowania płyt docieplenia nakrokwiowego. Wkręty te skutecznie ułatwiają montaż takiej izolacji zapewniając jej trwałość i bezpieczeństwo. Doceniają to dekarze, cieśle i wykonawcy domów drewnianych.

Wachlarz zastosowań

Wkręty B.Pro oprócz jakości cechują się uniwersalnością zastosowań. Mogą być one bowiem używane do montażu różnych materiałów izolacyjnych niezależnie od ich twardości, w tym płyt drewnopodobnych, wełny mineralnej, PUR i PIR. Zastosowano w nich podwójny gwint – jeden pod łbem wkręta, drugi na jego końcu. Wkręty dostępne są w dwóch wariantach: z łbem stożkowym i talerzykowym. Średnica wkrętów wynosi 8 mm przy długościach 220, 240, 260, 280 i 300 mm w przypadku wkrętów z łbem talerzykowym oraz 240, 260, 280 i 300 mm we wkrętach z łbem stożkowym. Pozwala to na zamontowanie izolacji o grubości do 220 mm.

Budowa wkrętów do izolacji

Wkręty posiadają dwa gwinty, z których jeden zapewnia odpowiednio szybkie wkręcanie się do konstrukcji drewnianej, a drugi, umieszczony w górnej części gwintu, pod łbem, ma za zadanie przytrzymanie łaty dociskającej izolację nakrokwiową w odpowiednim położeniu. Tym sposobem, jeżeli płyta izolacyjna znajdująca się pod łatą dociskową opadnie, to łata trzymająca zostaje w niezmienionej pozycji. Ma to szczególne znaczenie w przypadku stosowania materiałów izolacyjnych miękkich. Wkręty są bardzo dokładnie wycentrowane i nie biją podczas wkręcania. Dzięki specjalnym nacięciom na szpicu wkrętu zyskuje się łatwe nawiercanie w konstrukcji drewnianej, a powłoka poślizgowa minimalizuje obciążenia występujące podczas wkręcania. Wymagana ilość łączników oraz rozstaw pomiędzy nimi są zależne przede wszystkim od stopnia obciążenia dachu śniegiem, wiatrem, ciężarem własnym, kąta nachylenia połaci i przekroju zastosowanych kontrłat. Zgodnie z Prawem budowlanym określenie typu i wymaganej liczby łączników należy do obowiązków konstruktora.

W zgodzie z wytycznymi

W ofercie B.Pro oprócz wkrętów do dociepleń nakrokwiowych znajdziemy również szeroką gamę wkrętów konstrukcyjnych o różnych średnicach i długościach. Ważną kwestią jest zarówno zachowanie staranności przy wykonaniu wkrętów, jak i zachowanie odpowiednich wymagań związanych z normami Eurokod 5.

B.PRO Polska
ul. Europejska 4, 05-530 Tomice
tel. 607 775 500
e-mail: biuro@bpro.pl

4.9/5 - (45 votes)

Data publikacji: 19 lipca, 2019

Autor:

4.9/5 - (45 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jacek K
  piątek, 19 lipca, 2019

  Według mnie zastosowanie w wkrętach dwóch gwintów poprawia ich parametry i są bardziej przydatne przy zastosowaniu izolacji miękkich.Ja osobiście jeszcze w tym miesiącu sięgnę po nowe wkręty firmy B.Pro do izolacji nakrokwiowych,takie profesjonalne wkręty zawsze są u mnie w cenie.

 2. wkrętak
  poniedziałek, 22 lipca, 2019

  Wkręty dwugwintowe są ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem dla mocowań izolacji nakrokwiowych. Z pewnością ułatwiają ich mocowanie, zapewniają stabilność, w szczególności izolacji miękkich. Niewątpliwie warto korzystać z takich nowinek rynkowych będących rezultatem myśli technicznej konstruktorów mocowań.

 3. rafal8647
  piątek, 9 sierpnia, 2019

  fajny artykuł

Podobne artykuły