Okna dachowe

Wnęka idealna

Prawidłowy kształt wnęki okiennej to nie tylko względy estetyczne, ale także właściwe ocieplenie i cyrkulacja powietrza wokół okna dachowego. Wykonanie jej bywa czasochłonne i niekiedy z braku czasu lub staranności nie jest perfekcyjne. Rozwiązaniem są systemowe produkty VELUX – stalowy stelaż do wykonania wnęki lub gotowa wnęka okienna.

W zimie, gdy sezon na prace na dachu się zakończył, warto pomyśleć o zaoferowaniu klientom nowej usługi – wykończenia poddasza i ocieplenia go, którego ważnym elementem jest wykonanie wnęk okiennych.

Nowość – stelaż wnęki okna dachowego z paroizolacją VELUX LSG – to unikatowa prefabrykowana stalowa konstrukcja do zamontowania płyty kartonowo-gipsowej, która umożliwia szybkie i proste przygotowanie konstrukcji pod płyty g-k z zachowaniem wszystkich właściwych kątów nachylenia płaszczyzn wnęki. Prawidłowa wnęka okienna powinna być na górze równoległa do podłogi, zaś na dole prostopadła do niej, bo to zapobiega kondensacji pary wodnej na szybach. Produkt można zamontować w każdym w skośnym dachu o maksymalnej grubości 53 cm. Dzięki zastosowaniu stelaża powstaje dodatkowe miejsce na wełnę mineralną ocieplającą okno, co zmniejsza ryzyko powstania mostów termicznych. Stelaż jest wykonany ze wysokiej jakości stali o dużej sztywności, co na etapie użytkowania poddasza zabezpiecza przed pękaniem narożników.

Innym nieco droższym, ale równie estetycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem dostępnym od kilkunastu lat w ofercie VELUX jest gotowa prefabrykowana wnęka okienna. Ułatwia ona wykonanie wykończenia wewnętrznego okna dachowego przy zastosowaniu systemu zatrzasków bez konieczności malowania i klejenia. Gotowa wnęka idealnie sprawdzi się nie tylko w nowych inwestycjach, ale także przy wymianie okna dachowego. Wnęki okienne VELUX są wykonane z wodoodpornego materiału w kolorze białym. To trwałe i zmywalne tworzywo jest idealne do utrzymania czystości i gwarantuje wyjątkową estetykę przez długie lata. Oba produkty zamawia się pod wymiar okna dachowego VELUX, co gwarantuje ich idealne dopasowanie. Stelaż do wnęki i gotowa wnęka dostarczane są w komplecie z wokółokkienną paroizolacją VELUX BBX. Ten nowoczesny produkt izolacyjny wykonany jest z pogrubionej folii chroni izolację termiczną poddasza przez zawilgoceniem. Szczelność gwarantują fabrycznie zgrzewane narożniki, a także uszczelka wciskana w rant ościeżnicy okna dachowego. Po montażu folię należy połączyć z paroizolacją poddasza za pomocą dostarczonej w komplecie taśmy klejącej.

Systemowe rozwiązania VELUX to gwarancja wysokiej estetyki wykończenia wnętrza, a także doskonałej szczelności i ocieplenia okna dachowego od strony pomieszczenia.

Fot. 2. Montaż dolnego elementu stelaża wnęki okna dachowego.Fot. 2. Montaż dolnego elementu stelaża wnęki okna dachowego. Fot. 3. Ocieplanie okna dachowego po zamontowaniu stelaża wnęki.Fot. 3. Ocieplanie okna dachowego po zamontowaniu stelaża wnęki. Fot. 4. Wookółokienna paroizolacja szczelnieokala okno dachowe.Fot. 4. Wookółokienna paroizolacja szczelnie okala okno dachowe.
4.5/5 - (8 votes)

Data publikacji: 21 listopada, 2013

Autor:

4.5/5 - (8 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. kamil
  poniedziałek, 4 czerwca, 2018

  Gotowe wnęki to idealne rozwiązanie dla osób, które samodzilnie chcą wykończyć dom i zamontować okno. Nie wymaga to wybitnie specjalistycznej wiedzy i zapobiega niepowodzeniom. Duży plus za szeroki wachlarz gotowych wnęk pod konkretne modele okien.

 2. inka2
  poniedziałek, 4 czerwca, 2018

  Ciekawa propozycja. Nie dość, że taka wnęka ułatwia i przyspiesza montaż to jest także dobrze izolowana. Może to i droższe rozwiązanie, ale na pewno warto.

 3. Marian
  środa, 6 czerwca, 2018

  Firma VELUX proponuje ciekawe rozwiązanie systemowe ,w postaci gotowych wnęk okiennych.Zastosowanie takich wnęk okiennych ma wiele zalet w postaci ocieplania , czy szczelności okien dachowych

 4. robert.sawosz
  piątek, 15 czerwca, 2018

  Ciekawe jaka różnica cenowa jest pomiędzy stelażem a prefabrykowaną wnęką. Ta druga wydaje się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem i łatwiejszym w montażu.

 5. piok
  piątek, 15 czerwca, 2018

  Produkty firmy Velux to gwarancja jakości. Jak będę budował dom, na pewno skorzystam z ich oferty.

 6. bobokienny
  sobota, 16 czerwca, 2018

  Kapitalne rozwiązanie z gotową prefabrykowaną wnęką okienną z zastosowaniem systemu zatrzaskowego, dzięki czemu można szybko i schludnie wstawić lub wymienić okna. Teraz już wykończenie poddasza wydaje się być zdecydowanie prostsze, zawsze to okna sprawiały najwięcej wyrzeczeń, wykonanie wymiarowej, stabilnej konstrukcji, montaż i oczywiście odpowiednie uszczelnienie. Fajnie, że mamy wybór – możemy wybrać stalowy stolarz lub gotową wnękę w zależności od preferencji a w obu przypadkach mamy pewność, że konstrukcja będzie spełniała wysoki standard i nie zawiedzie przez długie lata. Aż chce się zabrać za dorobienie kolejnego okna na poddaszu :).

 7. Ania Mal
  poniedziałek, 25 czerwca, 2018

  Nie wiedzialam wielu z tych informacji. Nie jest to zadna tajemna wiedza, ktorej nie mozna by przyswoic.

 8. TomaszK
  poniedziałek, 25 czerwca, 2018

  Od paru lat mieszkam w domu z poddaszem użytkowym i mam okna dachowe. Teraz wiem jak ważne są kwestie podane artykule. Ponieważ wkrótce będziemy planować drobny remont to chyba skorzystam z tej propozycji firmy VELUX aby doświetlić pokoje na poddaszu. Prosty montaż i pewność przestrzegania wymaganych zasad zachęcił mnie do tego pomysłu. A dodatkowo izolacja wnęki nie jest problemem. Super

 9. Elżbieta
  wtorek, 26 czerwca, 2018

  Wnęka okienna firmy VELUX to fantastyczne rozwiązanie z gotową prefabrykowaną wnęką okienną a do tego system zatrzaskowy dzięki któremu bardzo szybko można wymienić okno. Jest to znaczne ułatwienie pracy, ponadto mamy pewność, że są dobrze izolowane i posłużą wiele wiele lat.

 10. Marcin
  wtorek, 26 czerwca, 2018

  Fajnie, że są takie rozwiązania. Może i droższe, ale na pewno łatwiej się wykańcza poddasze no i nie powstają mostki termiczne. Bardzo dobre rozwiązania.

 11. Kasiennka
  środa, 27 czerwca, 2018

  Wykonanie prawidłowej wnęki okiennej ma wiele zalet m. in. Wpływa na wygląd okna oraz zapobiega utracie ciepła. dobrze, że na rynku dostępne są rozwiązania, ktore ułatwiają wykonanie wnęki, gdyż samodzielne działanie może być trudne do wykonania.

 12. Karol Korycz
  czwartek, 28 czerwca, 2018

  Okno dachowe jest ozdobą dachu, a co jest ozdobą takiego okna? Oczywiście wnęka. Dzięki takiej wnęce okno wygląda bardzo stylowo. Dzięki stelażowi stworzenie takiej wnęki w dachu jest proste, łatwe i przyjemne.

Podobne artykuły