Złącza ciesielskie

Wolf System – alternatywa dla gwoździ

Łączniki drewnianych elementów nośnych muszą spełniać odpowiednie warunki, powinny być łatwe i szybkie w montażu oraz mieć odpowiednią wytrzymałość. Tradycyjne metody takie jak gwoździe, śruby czy kleje powoli ustępują na rzecz innowacyjnych rozwiązań. Takimi są płytki kolczaste Wolf System.

Płytki kolczaste firmy WOLF to ekonomiczny i niezawodny łącznik drewna, który umożliwia tworzenie różnorodnych konstrukcji inżynierskich – od prostych ustrojów nośnych w dachach dwuspadowych, po najbardziej skomplikowane dźwigary dachowe o rozpiętościach dochodzących do 35 metrów. Płytki są zazwyczaj wytwarzane z ocynkowanej blachy o różnej grubości (1,00 – 1,25 – 1,50 – 2,00 mm).

Wolf System –alternatywa dla gwoździ

Dzięki zastosowaniu płytek kolczastych można zaoszczędzić na kosztach konstrukcji drewnianych nawet do 40% w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Oszczędność polega w głównej mierze na prefabrykacji elementów, optymalnym projektowaniu i skróceniu montażu na budowie.

Dla standardowych typów konstrukcji Wolf System proponuje stosowanie płytek kolczastych produkowanych z ocynkowanej blachy o grubości od 1,00 do 2,00 mm. Przy szczególnie wysokich wymaganiach odnośnie ochrony przeciwkorozyjnej zaleca się płytki kolczaste ze stali nierdzewnej. Ze względu na estetykę konstrukcji firma Wolf System oferuje również płytki z kolorową powłoką, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb i wizji architektonicznych.

Płytki kolczaste Wolf System – zastosowanie

Wolf System – alternatywa dla gwoździ

Wszędzie tam, gdzie wymagana jest pewność, trwałość, przewidywalna nośność połączeń zalecane są płytki kolczaste. Stosuje się je też wtedy, gdy mamy do czynienia z nietypowymi kształtami czy dużymi rozpiętościami dachu.

Przy standardowych typach konstrukcji Wolf System proponuje się stosowanie płytek kolczastych produkowanych z ocynkowanej blachy o grubości od 1,00 do 2,00 mm. Zaś tam, gdzie wymagana jest szczególnie duża ochrona przeciwkorozyjna zaleca się płytki kolczaste ze stali nierdzewnej. Firma Wolf System oferuje również płytki z kolorową powłoką, którą można dostosować do oryginalnych wizji architektonicznych.

Wolf System – alternatywa dla gwoździ

Ekonomiczny i pewny łącznik w konstrukcjach drewnianych to podstawa większości budynków o różnorodnej bryle. Kuliste dachy, zaokrąglone ściany czy wielkogabarytowe konstrukcje wymagają precyzyjnych rozwiązań najwyższej jakości. Płytki kolczaste z oferty Wolf System spełniają obowiązujące normy bezpieczeństwa, co więcej, zapewniają proste, łatwe i przy tym niezwykle wytrzymałe i niezawodne połączenie poszczególnych elementów tarcicy.

ASZ

5/5 - (8 votes)

Data publikacji: 16 grudnia, 2012

Autor:

5/5 - (8 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły