Złącza ciesielskie

Wsporniki słupa firmy Simpson Strong-Tie – gwarancja bezpiecznej konstrukcji

Wsporniki słupów, jak sama nazwa wskazuje, służą do wspierania konstrukcji czyli wprawiania słupów w betonie lub na drewnie. Należą do nich kotwy słupów, stopki i stopy fundamentowe. A wszystko po to, by budynek był odpowiednio zabezpieczony. Wsporniki firmy Simpson Strong-Tie to produkty na, których można polegać.

Simpson Strong-Tie powstała w latach 50. tych w San Francisco, przez lata wzmacniała swoją pozycję, by aktualnie stać się wiodącym na świecie dostawcą okuć budowlanych. Firma cały czas się rozwija i produkuje innowacyjne produkty, wyznaczające standardy w tej gałęzi przemysłu.

Rodzaje wsporników

Wsporniki słupa można podzielić na wsporniki do zabetonowania i te do przykręcania kołkami rozporowymi do już wcześniej wylanego betonu. Wiele rodzajów wsporników słupa ma regulację wysokości.

Wsporniki słupa typu PA – są osadzane bezpośrednio w betonie i mogą przyjmować siły nacisku. Odstęp płytki wspornika od betonu powinien wynosić maksymalnie 50 mm.

Wsporniki słupa typu PB – są osadzane bezpośrednio w betonie i mogą przyjmować siły nacisku. Odstęp płytki wspornika od betonu powinien wynosić maksymalnie 50 mm.

Wsporniki słupów PI i PIL – są mocowane bezpośrednio poprzez zabetonowanie i mogą przyjmować siły nacisku, siły ściskające oraz siły poziome. Połączenie z drewnem następuje za pomocą kołków O8. Odstęp płytki oporowej od betonu powinien wynosić dla modelu PI maksymalnie 50 mm a dla modelu PIL maksymalnie 250 mm.

Wsporniki słupów PIS / PISB – są przeznaczone do przenoszenia obciążeń poziomych i pionowych. Są łączone ze słupem za pomocą kołków stalowych. Mocowanie do podłoża następuje poprzez wbetonowanie lub połączenie kotwiami z fundamentem betonowym.

Wsporniki PPB i PPS – mają regulację wysokości i mogą przyjmować obciążenie pionowe. Mogą być wbetonowane lub połączone z fundamentem betonowym za pomocą kotew.

Wspornik słupa PPRC – jest stosowany przy stawianiu konstrukcji ściennych. Połączenie ze słupem następuje za pomocą wkrętów o średnicy 10 mm, lub 5,5 i długości 60 mm a z betonem za pomocą kotew o średnicy 10 mm. PPRC posiada regulację wysokości.

Wsporniki słupów PU – są montowane bezpośrednio do podłoża i mogą zostać przymocowane za pomocą kotew. Łączenie z elementem drewnianym następuje za pomocą gwoździ pierścieniowych CNA 4.0 x 40, łączenie z podłożem betonowym za pomocą kotew o średnicy 10 mm.

Wszystkie produkty Simpson Strong-Tie są zaprojektowane w sposób, który spełnia normy budowlane obowiązujące w krajach, do których docierają ich produkty.

ASZ

5/5 - (7 votes)

Data publikacji: 18 grudnia, 2013

Autor:

5/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły