Elektronarzędzia

Wszechstronność i dokładność- uniwersalna piła GTM 12 JL Professional firmy Bosch

Najważniejsze cechy nowej uniwersalnej piły GTM 12 JL Professional firmy Bosch to wszechstronność i dokładność. Wszechstronność, bowiem łączy w sobie zalety piły ukośnej i piły stołowej, co pozwala na kompleksową realizację szerokiego zakresu prac, zarówno w warsztacie, jak i na terenie budowy. Dokładność zaś, ponieważ wyposażona jest w zintegrowany laser i szyny ze skalą kątową, umożliwiające szybkie, precyzyjne i komfortowe przycinanie materiałów pod określony wymiar.

Model GTM 12 JL Professional jest następcą GTM 12 Professional. Posiada mocny silnik o mocy 1800 W, znacznie przyspieszający wykonanie wszelkich prac. Umożliwia sprawne i szybkie cięcie nawet grubych belek czy profili aluminiowych. Niska waga urządzenia (zaledwie 23 kg, a wymiary podstawy wynoszą 66 x 55 cm ) pozwala na bezproblemowo przetransportować piłę w dowolne miejsce. Wyposażony w system łagodnego silnik o mocy 1800 W rozruchu pozwala osiągnąć prędkość do 3800 obrotów na minutę.

Nowa piła uniwersalna Bosch wyposażona jest w zintegrowany laser i szyny ze skalą kątową, które pomagają szybko, precyzyjnie i komfortowo przycinać materiały pod określony wymiar. Gdy narzędzie jest używane jako piła ukośna, promień lasera dokładnie wskazuje miejsce, w którym należy dokonać cięcia, i nie wymaga samodzielnego ustawiania tarczy tnącej. Dzięki temu użytkownik nie traci nic na precyzji i zyskuje perfekcyjnie przycięte materiały. W podstawie ukośnicy znajdują się specjalne wyżłobienia, które przy standardowych ustawieniach kątowych ułatwiają szybkie zablokowanie piły w odpowiedniej pozycji. Zakres cięcia pod skosem po obu stronach wynosi do 49 stopni, a kąt nachylenia tarczy posiada możliwość ustawienia od 47 stopni po lewej do 2 stopni po prawej stronie.

Specyfikacja GTM 12 JL Professional
Moc nominalna 1 800 W
Nominalna prędkość obrotowa 3 800 min 1
Maksymalny zakres cięcia przy skosie 0° 151 x 95 mm
Średnica tarczy / otworu tarczy 305 mm / 30 mm
Zakres ustawień skosu cięcia 49° L / 49° P
Zakres ustawień pochyłu tarczy 47° L / 2° P
Waga 23 kg
Wymiary stołu roboczego 465 x 308 mm
Lampa Tak
Laser Tak
Sugerowana cena detaliczna brutto (maj 2013) 3 258 zł

W ofercie Bosch profesjonalni użytkownicy bez trudu znajdą szeroki wybór tarcz do cięcia różnego rodzaju materiałów. W przypadku cięcia piłą uniwersalną GTM 12 JL Professional najlepsze rezultaty uzyskuje się, stosując tarcze pilarskie Bosch w jakości Standard, Best i Expert.

Model GTM 12 JL został zaprojektowany z myślą o podniesieniu komfortu i bezpieczeństwa profesjonalnych użytkowników. Obok zintegrowanego lasera, piłę wyposażono również w lampę, umożliwiającą pracę w miejscach słabo oświetlonych lub pozbawionych oświetlenia. Narzędzie posiada także rękojeść z miękkim uchwytem, podnoszącym komfort użytkowania.

Zastosowane w modelu GTM 12 JL Professional połączenie ergonomii i dużej mocy docenią szczególnie użytkownicy wykonujące prace wymagające częstej zmiany miejsca, m.in. instalatorzy, monterzy podłóg, drzwi i okien, stolarze i elektrycy.

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 3 czerwca, 2013

Autor:

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły