Budownictwo drewniane

Wszystko dla producentów wiązarów dachowych od Mitek Industries Polska

Wywiad z Bogusławem Węgrzanowskim, dyrektorem Mitek Industries Polska.


Czy Mitek produkuje wiązary dachowe?
Firma Mitek nie produkuje konstrukcji drewnianych, a jest dostawcą dla ich producentów. Zaopatrujemy ich kompleksowo w system oparty na 3 elementach: maszynach, łącznikach oraz specjalistycznym oprogramowaniu.

Co należy rozumieć pod pojęciem „system”?
Mówiąc o dostarczaniu „systemu” mamy na myśli, że wszystkie elementy tworzą spójną całość. Oprogramowanie dobiera dostarczane przez nas łączniki, a także steruje naszymi maszynami.

Na czym polega specyfika programu, jakie Mitek oferuje producentom gotowej więźby?
Najistotniejsze jest, że nasz software został stworzony nie z myślą o biurach projektowych, lecz o wytwórcach konstrukcji dachowych. To założenie ma swoje bardzo istotne znaczenie praktyczne. Przede wszystkim program „myśli kosztem” konstrukcji, która ma być bezpieczna, ale nie przewymiarowana, a przez to za droga na rynku. Ponadto przy projektowaniu muszą być rozwiązywane ważne dla producenta problemy jak: szybkie wyceny, dobieranie przekrojów drewna, jakie zakład ma na magazynie, podział większych elementów do transportu itd. itp.

Jakie maszyny oferuje Mitek?
Najogólniej mówiąc elementy konstrukcji trzeba najpierw wyciąć, a potem połączyć je w wiązary za pomocą wprasowywania płytek kolczastych w węzły. Dlatego dostarczamy piły jedno- lub wielotarczowe oraz prasy. Tych ostatnich mamy całą gamę. Najpopularniejsze są C-prasy, a więc stanowiska gdzie płytki wciskają głowice w kształcie litery C. Szablon wiązara tworzy tutaj zestaw stolików z ruchomym blatem oraz magnesem stałym u podstawy. Służy on dla zamocowania ułożonego kształtu, tak aby nie został rozsunięty przy zdejmowaniu wiązara. Innym typem są prasy stołowe. Przy tych maszynach szablon jest układany na dużych stołach, a płytki wciskane są poprzez przesuwający się most.

Wszystko dla producentów wiązarów dachowych od Mitek Industries Polska

Czy w Mitek można też kupić używane maszyny?
W miarę dostępności oferujemy tego typu sprzęt. Nasi klienci nieraz zgłaszają także maszyny do sprzedaży. Wówczas kontaktujemy ich bezpośrednio z zainteresowanym kupnem.

Co w Pana ocenie sprzyja rosnącej popularności technologii prefabrykowanych wiązarów w Polsce?
O popularności tego rozwiązania decydują takie same przyczyny, jakie spowodowały jej upowszechnienie na Zachodzie. Jest to: brak ludzi do pracy na budowach, rosnące koszty robocizny, zanikający zawód cieśli, nacisk na szybkie tempo budowania, dążenie do redukcji kosztów zwłaszcza przez eliminację drogiego stropu betonowego. Warto dodać, że liczba dachów wykonanych przez klientów Mitek w Polsce wzrosła 10-krotnie w ciągu ostatnich 10 lat. Spodziewamy się, że jeszcze się potroi w nadchodzącym 5-leciu.

Gdzie można się dowiedzieć więcej o Waszej ofercie?
Zainteresowanych zachęcam do odwiedzenia naszych stron internetowych: www.dachymitek.pl oraz www.mitek.pl, a także naszego kanału Youtube. Zamieszczamy tam filmy z montaży, pokazujące działanie maszyny, realizacje krajowe i zagraniczne.

Mitek Industries Polska
ul. Poznańska 29K
59-220 Legnica
tel. 76-8628988
mail: kontakt@mitek.pl
www.mitek.pl

4.9/5 - (40 votes)

Data publikacji: 18 lipca, 2018

Autor:

4.9/5 - (40 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Wiolka
    poniedziałek, 18 marca, 2019

    Firma bardzo szybko się rozwija i ma plany na ekspresowy rozwój. Nic dziwnego, każdy chce budować jak najszybciej i jak najtaniej, a przecież rąk do pracy brakuje ostatnio.

  2. Jacek
    sobota, 25 kwietnia, 2020

    Firma Mitek ze swą ofertą jest bardzo potrzebna na rynku budowlanym i dobre firmy z branży budowlanej współpracują z pewnością z tą firmą.Jeśli ktoś chce sprawnie działać na rynku budowlanym,to współpraca z tą firmą da same korzyści.

Podobne artykuły