Porady

Wybieraj tylko markowe elektronarzędzia

Elektronarzędzia są podstawą wyposażenia warsztatów. Z naszej oferty można wybrać produkty różnych marek. Na rynku pojawiają się nowe firmy, których sprzęt jest mocny, wytrzymały i w atrakcyjnych cenach.

Jakie narzędzia powinny być w warsztatach samochodowych?

W warsztatach samochodowych potrzebne są podnośniki samochodowe, ułatwiające wykonywanie ciężkich prac takich jak: unoszenie kół, montaż skrzyni biegów i tylnego mostu oraz innych zespołów. W zakładach mechaniki pojazdowej niezbędne są także: wiertarko-wkrętarki, klucze udarowe, szlifierki kątowe, pistolety do kleju na gorąco, piły tarczowe, wycinarki do blachy oraz sprężarki. Elektronarzędzia powinny być dostosowane do rodzaju prac przeprowadzanych w warsztacie samochodowym.

Wybór narzędzi i urządzeń jest uzależniony od zakładu mechaniki pojazdowej. Jeśli świadczy usługi dla klientów, musi być wyposażony w cały zestaw elektronarzędzi. Sklep narzędziowy, autoryzowany dystrybutor renomowanych marek produktów, doradza klientom zakup profesjonalnego sprzętu. Często sprawia problem moment obrotowy. Prędkość obrotowa jest niezmiernie istotna, bo określa moc, z jaką wiertarko wkrętarki pracują. Kolejnym dylematem jest typ zasilania, bo ma wpływ na komfort pracy. Doradcy sklepu zawsze udzielą wsparcia klientowi.

Dlaczego wybierać elektronarzędzia akumulatorowe?

Wiertarko-wkrętarki wykorzystywane są nie tylko w warsztatach samochodowych, ale także w zakładach stolarskich. Wybierając sprzęt warto postawić na akumulatorowy. Nie wymaga podłączenia do gniazda, dzięki czemu można wykorzystywać urządzenia w miejscach, gdzie brakuje zasilania energią. Staje się wygodny w warsztacie, w którym dostęp do sieci jest mocno utrudniony. Aby wiertarko wkrętarki pracowały wydajnie, należy wybrać odpowiedni typ akumulatora. Do wyboru są akumulatory litowo-jonowe, niklowo-kadmowe i niklowo-metalowo-wodorkowe.

Wybierając produkt trzeba sprawdzić, czy w zestawie znajduje się akumulator. Zdarza się, że producent sprzedaje akumulatory oddzielnie. Informacja na ten temat znajduje się w opisie urządzenia. Mechanicy zazwyczaj wybierają sprzęt renomowanych marek, m.in.: Makita, Stanley, DeWalt, Stanley, Chicago Pneumatic, Black&Decker. Do domowych warsztatów warto postawić na tańsze wiertarko wkrętarki od mniej znanych firm, które różnią się jedynie parametrami i mniejszą ilością zaawansowanych funkcji.

Jakie elektronarzędzia warsztatowe są niezbędne do pracy?

W warsztatach niezbędne są elektronarzędzia, ale zestaw jest uzależniony od potrzeb użytkowników. Sklep kammar24.pl oferuje produkty dla profesjonalistów i majsterkowiczów, o różnych parametrach. Do elektronarzędzi potrzebnych w warsztatach należą: 

  • wiertarki stołowe – wykorzystywane są do wykonywania otworów w metalu, aluminium, drewnie, płytach wiórowych i w plastiku. Przy wyborze elektronarzędzi należy wziąć pod uwagę intensywność użytkowania, materiał, moc urządzenia i odległość wiercenia. Jeśli chodzi o prędkość obrotową, jest ona uzależniona od rodzaju powierzchni,
  • szlifierki stołowe – pozwalają na usuwanie rdzy i farb; wygładzanie powierzchni, polerowania i nadawania przedmiotom pożądanego wyglądu. Na rynku dostępne są różne rodzaje szlifierek, różniące się między sobą przeznaczeniem, mocą, prędkością obrotową, typem tarczy lub taśmy ściernej. Urządzenia mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje,
  • frezarki do drewna, metalu, betonu, płytek – służą do cięcia oraz wykonywania rowków i otworów. Na rynku są różne rodzaje frezarek, różniących się przeznaczeniem, prędkością obrotową, mocą, typem ostrzy. Dodatkowe funkcje we frezarkach zwiększają wydajność,
  • odciągi wiórów – stacjonarne lub mobilne, są niezastąpione w każdym warsztacie. Usuwają wióry i pyły, zwiększając czystość w miejscu pracy. Do wyboru są produkty dla mniejszych warsztatów oraz przemysłowe systemy odciągowe dla dużych zakładów. Odciągi wiórów są wydajne, skuteczne i w atrakcyjnych cenach,
  • odkurzacze samochodowe – wykorzystywane są w przydomowych warsztatach i dużych zakładach. Szeroka gama modeli pozwala wybierać produkty odpowiadające potrzebom użytkowników, w tym odkurzacze przemysłowe o dużej mocy i wydajności, przeznaczone do sprzątania dużych powierzchni, usuwania zanieczyszczeń i odsysania odpadów.

Do przewożenia sprzętu potrzebna jest walizka transportowa. Skrzynka narzędziowa jest przenośnym warsztatem pracy dla profesjonalistów i wymagających majsterkowiczów.

Podsumowanie – markowe czy tanie elektronarzędzia

Sklep oferuje narzędzia wielofunkcyjne o różnych parametrach, co pozwala wykonywać naprawy pojazdów. W asortymencie jest również sprzęt do prac remontowo-budowlanych i stolarskich. Narzędzia wielofunkcyjne mają różne parametry, w związku z czym wybór produktów stronie kammar24.pl jest uzależniony od miejsca wykorzystywania danego urządzenia. Profesjonaliści, zazwyczaj stawiają na renomowane elektronarzędzia, ponieważ mają do nich przekonanie. Warto wiedzieć, że na rynku pojawia się wiele nowych marek, które jakością nie ustępują markowym elektronarzędziom. Dostępne są w atrakcyjnych cenach, więc warte są zainteresowania fachowców.


Data publikacji: 26 kwietnia, 2024

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły