Porady

Wybieramy ekspres ciśnieniowy do biura – TOP 3 polecane modele

Ekspres do kawy w biurze jest równie ważnym urządzeniem jak komputer czy drukarka. Delektowanie się aromatycznym napojem sprzyja integracji i pozwala poprawić skupienie na zadaniach. Zobacz, jaki ekspres do biura wybrać i czym powinien cechować się najlepszy model!

Jaki powinien być ekspres do kawy do biura?

Wymagania, jakie stawiasz przed ekspresem do kawy do biura, mogą być nieco inne niż te w przypadku sprzętu do domu. Urządzenie powinno być przede wszystkim niezawodne – nie ma nic gorszego, niż awaria sprzętu i odcięcie wszystkich pracowników od ulubionego napoju! Do tego – przygotowanie kawy nie powinno sprawiać trudności i zajmować dużo czasu. Dobrze, by można było przygotować różnorodne napoje – w końcu wielu zatrudnionych może mieć różne preferencje co do kawy.

Jaki więc rodzaj ekspresu sprawdzi się najlepiej? Model przelewowy pozwoli przygotować duże ilości kawy jednocześnie – kilka filiżanek w dzbanku. Minusem tego rozwiązania jest jednak możliwość przygotowania tylko kawy czarnej, bez spienionego mleka. Warto więc przyjrzeć się sprzętom ciśnieniowym. Wśród nich możesz wyróżnić ekspresy na kapsułki, kolbowe i automatyczne. Te pierwsze oznaczają dość wysoki koszt jednej kawy. Przy licznych pracownikach to mało opłacalne rozwiązanie. Z kolei ekspres kolbowy wymaga pewnej wprawy w przygotowaniu napoju. W kilkuosobowym biurze może być jeszcze dobrym pomysłem. W większym – już mniej, bo cały proces zajmuje sporo czasu.

Nic więc dziwnego, że najchętniej wybieranym rodzajem ekspresu do biura jest ciśnieniowy automatyczny. Pozwala szybko i łatwo przygotować ulubiony napój, oferuje też szeroki wybór kaw.

Jak wybrać ekspres do biura? Najważniejsze parametry

Na jakie aspekty zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego modelu ekspresu ciśnieniowego automatycznego do biura? Przeanalizuj:

 • listę kaw przygotowywanych automatycznie;
 • ciśnienie;
 • moc;
 • system spieniania mleka;
 • łatwą obsługę;
 • możliwość personalizacji napojów;
 • dyskretną pracę;
 • regulowaną wysokość dozownika;
 • pojemność zbiornika na kawę, fusy i wodę;
 • łatwą konserwację urządzenia;
 • elegancki wygląd.

Rozglądając się za odpowiednim sprzętem, sprawdź modele marki Siemens. To świetnie oceniane sprzęty, które łączą atrakcyjny design z funkcjonalnością. Zobacz polecane sprzęty!

Polecane ekspresy Siemens do biura

Jaki model ekspresu do biura wybrać? Zobacz chętnie kupowane modele ekspresów Siemens! Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć? Możesz kupić urządzenie za mniej niż 3000 zł, ale także za więcej niż 6000 zł!

 • SIEMENS TE653M11RW EQ.6 plus s300 – urządzenie za mniej niż 2700 zł. Pozwoli ci łatwo przygotować takie kawy jak americano, caffe latte, caffe lungo, cappuccino, doppio, espresso, latte macchiato, ristretto. Dotykowy wyświetlacz gwarantuje łatwe sterowanie. Przypadnie ci do gustu funkcja autoMilk Clean, czyli automatyczne czyszczenie systemu spieniania mleka. Bez problemu przygotujesz kawę w ulubionej szklance. Potrzebujesz więcej mocy? Od tego jest funkcja aromaDouble Shot!
 • SIEMENS TE654319RW – świetnie oceniany sprzęt za ok. 3000 zł. Automatycznie przygotujesz cappuccino, espresso, macchiato – w tym dwie kawy jednocześnie! Także i tutaj znajdziesz funkcję aromaDouble Shot oraz autoMilk Clean. Łatwo dostosujesz przygotowywany napój do wielkości kubka.
 • SIEMENS TI9573X1RW EQ 9 S 700 – urządzenie dla wymagających za niespełna 7000 zł. Zachwyca designem i listą przygotowywanych kaw: caffe latte, cappuccino, espresso, espresso macchiato, macchiato, ristretto. Oprócz wymienionych wcześniej rozwiązań zwróć uwagę na Home Connect, czyli możliwość sterowania ustawieniami ekspresu za pomocą aplikacji mobilnej. Urządzenie potrafi zapamiętać ulubione kawy dla 10 użytkowników! Masz tutaj również dwa pojemniki na kawę – tak, by móc przygotowywać napoje z dwóch różnych mieszanek.

Chcesz porównać inne sprzęty? Sprawdź ekspresy ciśnieniowe Siemens w sklepie MediaMarkt!


Data publikacji: 21 września, 2023

Autor:


Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły