Rynny

Wybór systemu rynnowego – na co zwracać uwagę?

Zakup działki, projektu, rodzaj fundamentów czy kolor dachówki – od początku budowy domu spotykamy się z wieloma możliwościami i związanymi z nimi wydatkami. O pewnych rzeczach decydujemy wcześniej, o innych później, dlatego na przykład jednym z elementów wykończenia, który wybieramy najpóźniej są same rynny. Czym się kierować przy wyborze systemu rynnowego?

Cena

wybor-systemu-rynnowego-na-co-zwracac-uwage_1
Nie ulega wątpliwości, że elementem wiążącym podczas wyboru rynien jest ich cena. Wybierając je na końcu zakupów – możemy mieć ograniczone fundusze i wybierać produkty w określonych przedziałach cenowych, jeśli natomiast mamy czas przygotować się do zakupu systemu rynnowego i dokonać przy tym odpowiednich kalkulacji, wówczas możemy porównać ceny kilku systemów i dojść do – momentami zaskakujących – wniosków. Wśród inwestorów panuje przekonanie, że cenowo najkorzystniejszym systemem rynnowym są produkty z PVC. Kalkulując rozkład kosztów i porównując wyceny na przykad systemów Galeco PVC z Galeco STAL – okazuje się, że różnica cenowa między oboma systemami jest nieznaczna. Dlatego warto zatrzymać się na chwilę przy temacie związanym z cenami rynien i dać sobie czas na ich porównanie, bo niejednokrotnie koszta mogą nas pozytywnie zaskoczyć.

Estetyka

wybor-systemu-rynnowego-na-co-zwracac-uwage_2
Drugim, zaraz po cenie, aspektem, na który zwracają uwagę inwestorzy, jest estetyka systemu orynnowania. Elementy rynien dopasowuje się do akcesoriów wykończenia domu tak, aby tworzyły spójną całość. Podobnie patrzy się na rury spustowe, które mają dodawać budynkowi oryginalności i niepowtarzalności. Oferowane przez producentów rozwiązania powinny być koncepcjami systemowymi, tak aby można było je swobodnie dostosować do potrzeb.

Trwałość i jakość

wybor-systemu-rynnowego-na-co-zwracac-uwage_3
Po przeanalizowaniu cennika i upewnieniu się, że rynna idealnie komponuje się z pozostałymi akcesoriami, inwestor sprawdza jakość wykonania i trwałość surowców. Gwarancje jakości od producenta oraz odpowiednio dobrane surowce powinny zostać przeanalizowane przed zakupem. Warto również dopasować materiał do warunków atmosferycznych, jakie panują w naszej okolicy lub posłuchać głosu doradczego doświadczonych znajomych.
Wszystkie te kroki, odpowiednio wykonane, pozwolą dobrać produkt, który spełni nasze potrzeby oraz nie zaburzy płynności dalszych wydatków.

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 25 października, 2015

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły