Ubrania robocze

Wygodna i inteligentniejsza ochrona stóp dla dekarzy Elten

Aby dekarze w jak największym stopniu mogli zminimalizować ryzyko urazów podczas pracy, potrzebują m.in. obuwia ochronnego. Pracownicy codziennie przez wiele godzin muszą nosić na stopach takie obuwie, a ponadto dużo poruszają się po twardym podłożu, długo przy tym pracując w pozycji stojącej lub kucznej. Wynikające z tego ciągłe obciążenie stopy ma bardzo negatywny wpływ na cały układ ruchu. Szczególnie dzieje się tak wówczas, gdy ochrona stopy w niewystarczającym stopniu absorbuje i wytłumia wstrząsy. Powyższym problemom zapobiega obuwie ochronne z serii „Wellmaxx” produkowane przez producenta obuwia ochronnego Elten. Rewolucyjna technologia podeszwy zapewnia optymalne wytłumienie, które odciąża stopę i podnosi komfort noszenia obuwia.

Ciężkie dachówki na stopie, ostry gwóźdź w podeszwie buta, dachówki śliskie w deszczu – dekarze narażeni są na wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa w pracy i bez butów ochronnych na poważne urazy stóp. Niemniej jednak, w niektórych przypadkach pracownicy nie noszą ich, na przykład jeśli są niewygodne lub nawet utrudniają pracę. Nowoczesne buty ochronne muszą więc nie tylko chronić, ale i idealnie pasować. Nic dziwnego, ponieważ dekarze są narażeni na zwiększony stres stawów i mięśni w pozycji stojącej lub klęczącej przez wiele godzin. Ponadto często pracują na twardych posadzkach bez właściwości amortyzujących. Rezultatem może być zmęczenie pleców lub mięśni, a także bóle stawowe. Przyczyną takich dolegliwości może być również niewłaściwe obuwie. Dlatego też, jeśli chodzi o utrzymanie zdrowia pracowników, kluczową rolę odgrywa komfortowe obuwie ochronne.

Model Reaction XXT Pro BOA® Mid ESD S3 ułatwia codzienną pracę dekarza dzięki ochronie, komfortowi noszenia i inteligentnym detalom.
Model Reaction XXT Pro BOA® Mid ESD S3 ułatwia codzienną pracę dekarza dzięki ochronie, komfortowi noszenia i inteligentnym detalom.

Drgania i wstrząsy wytłumione efektywnie przez cały dzień pracy

Opracowując rozwiązania związane z ochroną stopy w obszarach takich jak komfort noszenia, producenci obuwia bazują na nowoczesnych koncepcjach wytłumiania i absorpcji drgań. Proponowane przez nich rozwiązania, takie jak seria „Wellmaxx“ marki Elten, są zgodne z najnowszym stanem techniki. Ten niemiecki producent obuwia ochronnego zastosował rewolucyjną technologię podeszwy wykorzystującą opatentowany materiał Infinergy® – tak, jak na przykład w obuwiu S3 Reaction XXT Pro BOA® Mid ESD S3 i w półbutach Senex XXT Pro BOA® ESD S3. Infinergy® to opracowane przez BASF rozwiązanie zawierające ekspandowany termoplastyczny poliuretan (E-TPU). Materiał ten szczególnie dobrze wytłumia uderzenie stopy o podłoże, co zmniejsza wysiłek związany z bieganiem i stanowi znaczące ułatwienie dla osób wykonujących pracę w pozycji stojącej.

Oba modele są niezawodnymi partnerami (szczególnie dla dekarzy) dzięki zamknięciu BOA®. But można zamknąć jednym obrotem – nie ma potrzeby używania sznurowadeł. Przypadkowe poluzowanie jest zatem niemożliwe, podobnie jak ryzyko niebezpiecznego potknięcia. Dodatkowo, sprytne sznurowanie drutem dopasowuje kształt buta do indywidualnego kształtu stopy za pomocą pokrętła – dla dodatkowego komfortu.

4.8/5 - (20 votes)

Data publikacji: 25 kwietnia, 2021

Autor:

4.8/5 - (20 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły