Okna dachowe

Wymierne korzyści z zastosowania 3-szybowych okien dachowych

Energooszczędność w budownictwie stała się tematem oczywistym i powszechnym. Już nie trzeba nikogo namawiać na zakup połaciowych okien trzyszybowych, które są nie tylko sposobem na doświetlenia poddasza, ale stanowią również ważną rolę w systemie izolacji termicznej zimą i latem. Nie mniej nasuwa się pytanie jaki typ okna wybrać i na jakie parametry należy zwrócić uwagę.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i modeli okien połaciowych, które można dostosować do każdego dachu, zapewniając maksymalny komfort i doświetlenie. Jednak bez względu na rodzaj okna, każde powinno spełniać wymagania zawarte w Warunkach Technicznych i charakteryzować się doskonałymi parametrami.

Szyby stanowią największą powierzchnię okna. Są podstawowym elementem pakietu superTrio firmy Fakro, który ma duży wpływ na parametry cieplne. Trzyszybowe okna, posiadające wysoką termoizolacyjność, zmniejszają zapotrzebowanie na energię cieplną, a tym samym wpływają na poprawę energooszczędności nie tylko poddasza, ale i całego budynku.
Czym jest to spowodowane? Jakie rozwiązania zostały zastosowane? Przyjrzyjmy się temu dokładniej

Wymierne korzyści z zastosowania 3-szybowych okien dachowych
  1. Powłoki niskoemisyjne – minimalizują przenikanie energii cieplnej

Na powierzchnię szyb w oknach trzyszybowych firmy Fakro naniesiono powłoki niskoemisyjne, dzięki którym możliwe jest oszczędzanie energii przez cały rok:

– zimą redukują do minimum stratę energii, poprzez odbicie ciepła z powrotem do wnętrza, a także zatrzymują ciepło słoneczne w pomieszczeniu, co obniża zapotrzebowanie na ogrzewanie

-latem odbijają ciepło z zewnątrz, chroniąc poddasze przed nadmiernym nagrzewaniem. Dodatkowo komfort termiczny można zwiększyć, stosując markizę zewnętrzną, która zabezpiecza przed uciążliwym upałem i obniża temperaturę w pomieszczeniu nawet o 10°C.

  • Ramka dystansowa wypełniona gazem szlachetnym – zwiększa termoizolacyjność

Między taflami szkła znajdują się tzw. ,,ciepłe” ramki dystansowe wypełnione argonem, co znacząco podnosi izolacyjność szyb zespolonych. Funkcją powstałego sita molekularnego jest zarówno pochłanianie wilgoci, która mogłaby się dostać do komory międzyszybowej, jak i zwiększenie trwałości całego okna.

 Jakie jeszcze korzyści płyną z zastosowania gazu szlachetnego?

– dzięki swojej gęstości i niskiej przewodności ciepła, pozwala ograniczyć straty ciepła , tworząc bardzo szczelny pakiet szybowy
– ograniczenia, a nawet całkowicie likwiduje parowanie szyb od wewnątrz

– dzięki właściwościom tłumiącym, podnosi izolacyjność akustyczną szyby, tworząc skuteczną barierę przed przedostawaniem się do środka hałasów z zewnątrz.

  • Kołnierz Thermo – uszczelnia i dociepla okna dachowe ponad poziomem łat

Kołnierz uszczelniający Thermo firmy Fakro, gwarantuje szczelne połączenie okna z połacią dachu, eliminując miejsca wzmożonego przenikania ciepła, tzw. mostki cieplne. Jest niezbędnym elementem do osiągnięcia doskonałych parametrów izolacyjnych okna:

– tworzy termoizolacyjną ramę, za pomocą przyklejonego od wewnątrz elastycznemu materiałowi dociepleniowemu, szczelnie przylegającemu do ościeżnicy okna

– poprawia współczynnik przenikania ciepła okna o 15%, co pozwala na znaczące obniżenie ponoszonych kosztów ogrzewania

Od nowoczesnych okien wymaga się doskonałych właściwości użytkowych, a w szczególności wysokiej termoizolacyjności. Wybór dobrej jakości produktu jest więc kluczowym czynnikiem,  który wpływa na komfort użytkowania i energooszczędność. Obniżenie rachunków za ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń na poddaszu w czasie upałów, zapewniają bez wątpienia nowoczesne pakiety trzyszybowe w oknach firmy Fakro. Dzięki nim budujemy ekologiczne, funkcjonalne i przyjazne środowisku budynki, spełniające restrykcyjne normy budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

www.fakro.pl

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 2 stycznia, 2021

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły