Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Wyróżnij się w wśród tłumu i postaw na kolor! – poznaj Dźwigi Kościan

Twój dźwig nie musi być monotonny, postaw na maszynę, która charakteryzuje się fantazyjnym ubarwieniem. Gdzie takie maszyny można znaleźć? Kolorowe dźwigi dekarskie marki Böcker oferuje firma Dźwigi Kościan Euro Crane Sebastian Pieprzyk, której siedziba znajduje się na terenie województwa wielkopolskiego.

Czym się zajmujemy

Dźwigi Kościan – Euro Crane Sebastian Pieprzyk to firma z dużym potencjałem, innowacyjnym podejściem oraz bogatym doświadczeniem.
Profil działalności opiera się na:

 • sprzedaży dźwigów samojezdnych oraz na przyczepie marki Böcker;
 • wynajmie długoterminowym i krótkoterminowym;
 • całkowitej opiece technicznej w zakresie urządzeń typu żuraw ciesielsko-dekarski, w tym m.in. konserwacji, przeglądu okresowego, organizowania badań UDT;
 • fachowych szkoleniach teoretycznych oraz praktycznych operatorów żurawi samojezdnych, przewoźnych i przenośnych, podestów ruchomych przejezdnych oraz wózków widłowych zakończonych egzaminem UDT i wydaniem uprawnień;
 • doradztwie oraz pomocy w sfinalizowaniu zakupu maszyny.

„ŻYRAFA” – żuraw na przyczepie Böcker AHK 36/2400. Czy warto zwrócić na niego uwagę?

Kilka słów od właściciela Firmy Dźwigi Kościan.
Prawdą jest, że Böcker AHK 36 jest liderem wśród żurawi montowanych na przyczepach i wyznacza nowe standardy. To właśnie dzięki nowoczesnemu systemowi masztu, żuraw z łatwością osiąga do 36 m i podnosi ładunek do 2400 kg, przy dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej zaledwie 3,5 tony. Podstawą dla tych wyjątkowych parametrów jest ultranowoczesna technologia masztu Böcker. Łącząc sprawdzone komponenty aluminiowe z nową stalą o wysokiej wytrzymałości, AHK 36 wyraźnie przewyższa wszystkie porównywalne żurawie. Bez wątpienia w wersji z silnikiem benzynowym AHK 36 będzie działać jeszcze ciszej. Warto zauważyć, że AHK 36 jest zabudowany na podwoziu tandemowym, co zawsze zapewnia bezpieczne prowadzenie z optymalnym rozkładem obciążenia na podłoże.

Maksymalny udźwig1 500 kg (opcj. 2 400 kg)
Maks. długość wysięgników34,0 m (opcj. 36 kg)
Wysokość robocza do wysięgnika górnego22,7 m
Wysuwany wysięgnik górny4,9 / 8,0 / 11,01 m (opcj. 13,01 m)
Udźwig wysięgnika górnego2 400 / 1 500 / 800 / 500 / (250) kg
Kąt wysięgnika górnego85°
Kąt wysięgnika głównego162°
Zakres obrotu (stopnie)ciągły
Prędkość haka50 m/min
Zasięg żurawia:
 • przy 250 kg 23,10 m
 • przy 500 kg 16,60 m
 • przy 800 kg 12,90 m
 • przy 1 000 kg 10,00 m
 • przy 1 500 kg 7,50 m
 • przy 2 400 kg 5,40 m
Dane pojazdu
 • Wysokość 2.84 m
 • Szerokość 2.30 m
 • Długość 9.20 m
 • Urządzenia do holowania dyszel obrotowy
 • Dopuszczalna masa całkowita 3,5 t
 • Napęd Benzyna / Diesel / 230 V hybryda z akumulatorem
PARAMETRY AHK 36 / AHK 36E W PIGUŁCE:

Czy to jedyne zalety AHK 36? Oczywiście, że nie, kolejną jego cechą jest wyjątkowa elastyczność. Nowoczesny system podpór Multiflex z 256 różnymi pozycjami podparcia i automatycznym poziomowaniem gwarantuje optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni przez cały czas. Obrotowe i składane podpory można optymalnie ustawić zależnie od obciążenia. Można nimi również łatwo ominąć lub pokonać przeszkody. Jednocześnie nierówności podłoża do 50 cm można skompensować bez dodatkowych podkładów. Żaden inny system podparcia nie oferuje porównywalnych możliwości w przypadku żurawi montowanych na przyczepach! Ponadto obsługa podpór Multiflex jest połączona ze sterowaniem Böcker EHSC. To wydajne sterowanie w 32-bitowej technologii umożliwia niezwłoczne przetwarzanie wszystkich poleceń.

Omawiając szczegóły żurawia AHK 36 warto wspomnieć również o precyzyjnym i czułym teleskopowaniu pod obciążeniem dzięki dobrze zaplanowanemu układowi sterowania i wysięgnika. Ponadto teleskopowanie odbywa się bez wstrząsów nawet przy płaskich pozycjach wysięgnika. Dzięki zastosowanej technologii, praca żurawia AHK 36 jest możliwa w ograniczonych przestrzeniach. Ponadto nie ma problemów z luźną liną, jak w przypadku przestarzałej technologii teleskopowania linowego, co trwale obniża koszty konserwacji i eksploatacji.

Bogata oferta

Bez wątpienia Böcker AHK 36, który swoim wyglądem przypomina żyrafę to dźwig, którym firma Dźwigi Kościan może się poszczycić. Warto zaznaczyć, że firma Pana Sebastiana to gwarancja jakości usług a także bogata oferta żurawi o mniejszych lub większych parametrach, które zaspokoją wymagania nie jednego cieśli lub/i dekarza a nawet budowlańca. Firma Dźwigi Kościan to nie tylko sprzedaż i wynajem, ale także dostęp do wyspecjalizowanego serwisu technicznego urządzeń – czyli wszystkie czynności pozwalające zachować zakupione w naszej firmie urządzenia w całkowitej sprawności!

Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie www.dzwigi-koscian.pl

Kontakt do firmy.
Dźwigi Kościan Euro Crane
Sebastian Pieprzyk
Kiełczewo, ul. Kościańska 195a
64-000 Kościan
Tel. +48 602-820-761
e-mail: spieprzyk@wp.pl

4/5 - (4 votes)

Data publikacji: 13 maja, 2024

Autor:

4/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły