Drewno konstrukcyjne

Wysoka jakość tarcicy konstrukcyjnej dla wymagających producentów konstrukcji drewnianych

Wysoka jakość tarcicy konstrukcyjnej dla wymagających producentów konstrukcji drewnianych. Fot. www.sodra.com

Sodra Polska jako jedyne przedstawicielstwo SÖDRA WOOD dumnie oferuje i dostarcza szwedzką tarcicę na rynek polski. Główne sektory, które cieszą się współpracą z Sodra Polska to budowlany, produkcji mebli, stelaży, czy programu ogrodowego.

SÖDRA jest ogromnym koncernem przemysłu drzewnego z długoletnią tradycją. 51 000 właścicieli szwedzkich lasów dołączyło do Grupy SÖDRA. Łącznie koncern posiada 2,5 miliona hektarów lasów wyłącznie pod produkcje tarcicy i celulozy, a ich roczna produkcja tarcicy sięga do 2 milionów m3, z czego 70% to tarcica przeznaczona na eksport. Szwedzki producent posiada siedem czynnych tartaków (Väro, Mönsteras, Långasjö, Kisa, Orrefors, Unnefors oraz Hamina).

SÖDRA to producent tarcicy świerkowej oraz sosnowej w różnych klasach, zarówno wytrzymałościowych, jak i jakościowych. Znajdujące się w jego ofercie drewno konstrukcyjne, świerkowe, charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością i dopasowuje się idealnie do wymagań producentów konstrukcji drewnianych. Sosna natomiast, jest idealnym surowcem, nie tylko dla sektora stolarskiego, ale także dla producentów opakowań lub produktów impregnowanych.

Wysoka jakość tarcicy konstrukcyjnej dla wymagających producentów konstrukcji drewnianych.Fot. www.sodra.com
Fot. www.sodra.com

Oferowane przez SÖDRA drewno to gwarancja zachowania bardzo istotnych czynników: wymiaru, wilgotności, jakości oraz wytrzymałości. To właśnie dzięki nim tarcica konstrukcyjna zdobywa coraz szersze uznanie u polskich producentów. SÖDRA dostarcza swoim klientom m.in. listwy podłogowe, wysokowytrzymałościowe drewno, produkty ryflowane, deski profilowane oraz drewno impregnowane. Aż 70% produkcji obejmuje wysokojakościowe drewno konstrukcyjne. Tarcica konstrukcyjna produkowana jest w zakresie konkretnych długości oraz wymiarów. Szwedzki lider konsekwentnie utrzymuje jakość produktu zgodnie z wymaganiami klienta.

Dostępne klasy jakościowe to: U/S, V, VI oraz VII, w której dopuszczalne są wszelkie wady. Szwedzka klasa jakościowa: VI oraz VII to także „bestseller” na polskim rynku. Sodra Polska jako jedyny polski przedstawiciel SÖDRA WOOD miesięcznie realizuje kilkutysięczne (w m3) zamówienia, a ta wielkość stopniowo wzrasta. Producenci opakowań, a także programu ogrodowego zaczynając współpracę z Södra Polska już po pierwszej dostawie i przetestowaniu dostarczonego towaru składają regularnie kolejne zamówienia.

Wysoka jakość tarcicy konstrukcyjnej dla wymagających producentów konstrukcji drewnianych. Fot. www.sodra.com
Fot. www.sodra.com

Z początkiem listopada pracownicy Södra Polska mieli przyjemność odwiedzić dwa zakłady SÖDRA: Mönsteras oraz Långasjö, których roczna produkcja wynosi około 360 000 m3. Warto zaznaczyć, że skala produkcji w każdym z tartaków SÖDRY z czasem będzie się zwiększać, zaspokajając tym samym światowy popyt na tarcicę sosnową oraz świerkową. Doskonała technologia oraz doświadczeni pracownicy koncernu drzewnego SÖDRA w zaskakującym tempie realizują pełno pojazdowe dostawy w bardzo krótkim czasie. Nie bez powodu SÖDRA okrzyknięta została jednym z liderów wśród producentów tarcicy na świecie.

W zakładach panuje doskonała harmonia, precyzja oraz dbałość o detale. Każdy produkt posiada certyfikat FSC Mix Credit oraz FSC Controlled Wood, na co szczególną uwagę zwracają polscy odbiorcy.

Cel SÖDRA to ciągły rozwój oraz zwiększanie zyskowności, konkurencyjności jak i innowacyjności z silniejszą pozycją na rynku globalnym do roku 2020. Sukces SÖDRA zbudowany jest w oparciu o długoterminowe korzyści oraz silną pozycję finansową, co umożliwia rozwój biznesu na dużą skalę.

Sodra Polska
62-028 Koziegłowy k. Poznania, ul. Gdyńska 15A
kom. +48 504 076 472
e-mail: office@sodra.pl
www.sodra.pl

Sodra Polska promocja ekspres do kawy
4.9/5 - (46 głosów)

Data publikacji: 20 lutego, 2020

4.9/5 - (46 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Tomasz
    piątek, 21 lutego, 2020

    Skandynawskie budownictwo oparte jest w dużej mierze na drewnie. Domy drewniane są w doskonałym stanie nawet te sprzed wielu lat. Zatem firma szwedzka Sodra ma doskonałe rekomendacje i perspektywę trwałego zaistnienia na rynkach europejskich. Jeśli tylko trwałość drewna będzie taka jak do tej pory to mają dużą szansę na sukces.

  2. Zbyszek
    sobota, 22 lutego, 2020

    sosna i świerk to dobre drewno szwedzkie. Sodra Polska na polskim rynku to dobra wiadomość dla budujących, że mogą wybrać drewno wysokiej jakości dla swojego budynku. szwedzka klasa jakości powinna każdemu wystarczyć.

Podobne artykuły