Gwoździarki

Wysokiej klasy narzędzia pneumatyczne TJEP

Mimo ciągłego wzrostu popularności gwoździarek gazowych, narzędzia pneumatyczne wciąż cieszą się nie mniejszą grupą zwolenników. Spowodowane jest to przede wszystkich ich wyjątkową trwałością, niskimi kosztami eksploatacji oraz możliwością wbicia pełnej gamy gwoździ – nawet do 160 mm długości.

Duńska marka TJEP, to nie tylko najszersza oferta gwoździarek gazowych, ale również szeroka gama najnowszej generacji narzędzi pneumatycznych. Jak wszystkie narzędzia, łączniki oraz akcesoria marki TJEP, również gwoździarki pneumatyczne z tym logo, to synonim najwyższej jakości, ergonomii użytkowania, niezawodności, a także wyjątkowego designu.

Fot. 2. Kompresor TJEP 20/30 – 2 w formie wózka do wygodnego przemieszczania na budowie.
Fot. 2. Kompresor TJEP 20/30 – 2 w formie wózka do wygodnego przemieszczania na budowie.

Użytkowość i design = EXCELLENT

Wśród szerokiej gamy narzędzi pneumatycznych TJEP, na szczególną uwagę zasługuje najnowsze seria EXCELLENT cechująca się wysoką mocą wbicia, ergonomią użytkowania oraz wyjątkowym designem. Należą do niej dwie gwoździarki: szynowa na gwoździe łączone papierem do 100 mm oraz bębnowa na gwoździe do 90 mm łączone drutem lub plastikiem.
GRF 34/100 EXCELLENT to najnowsza pneumatyczna gwoździarka szynowa marki TJEP na długie gwoździe do 100 mm, o średnicy aż do 3,8 mm. Jej konstrukcja umożliwia regulację głębokości wbicia, a korpus charakteryzuje się świetnym wyważeniem, co pozytywnie wpływa na wygodę użytkowania. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom, niskiej wadze oraz hakowi na pasek, świetnie sprawdza się w pracy na dachu. Druga gwoździarka z serii EXCELLENT to pneumatyczna gwoździarka bębnowa TJEP PC – 90 na gwoździe 50–90 mm również o średnicy do 3,8 mm. Jest to narzędzie o wyjątkowo dużej mocy wbicia, przez co sprawdzi się w każdym, nawet najcięższym zadaniu. Wyposażona jest w mechanizm pojedynczego lub seryjnego strzału, regulację głębokości wbicia, hak na pasek, a także nosek typu no-mark nie pozostawiający śladów na powierzchni drewna. Obie gwoździarki dostarczane są w trwałej walizce oraz objęte są 12-miesięczną ochroną gwarancyjną.

Fot. 3. Wąż na bębnie o długości 30 m (automatyczny lub ręczny) to bezpieczna metoda podłączenia gwoździarki do kompresora.
Fot. 3. Wąż na bębnie o długości 30 m (automatyczny lub ręczny) to bezpieczna metoda podłączenia gwoździarki do kompresora.

Wszystko, czego potrzebujesz do narzędzi pneumatycznych

Aby korzystać z narzędzi pneumatycznych konieczne jest zakupienie profesjonalnego kompresora, który będzie charakteryzował się odpowiednią wydajnością i mocą. W przypadku wyboru gwoździarek wbijających długie gwoździe (np. 100, 130 mm) najlepiej zdecydować się na olejowy kompresor TJEP 20/30 – 2 o pojemności 20 litrów.
Jedną z najważniejszych cech tego kompresora znacznie ułatwiających pracę jest jego poręczność dzięki konstrukcji w postaci wózka osadzonego na solidnych, gumowych kołach. Aby połączyć kompresor z gwoździarką potrzebny jest jeszcze jeden ważny element – wąż. W tym przypadku najwygodniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie węża na bębnie, w wersji ręcznej lub automatycznej, który rozwija się aż do 30 m. Taka możliwość regulacji zwiększa bezpieczeństwo w miejscu pracy.

www.sklep.comerto.pl

4.2/5 - (38 votes)

Data publikacji: 6 listopada, 2019

Autor:

4.2/5 - (38 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jacek
    czwartek, 7 listopada, 2019

    Narzędzia firmy TJEP są narzędziami wysokiej klasy i zawsze chętnie nimi pracuję.Warto zainwestować w takie trwałe i niezawodne narzędzia i dzięki temu uniknąć kłopotliwych przerw w pracy spowodowanych niesprawnymi narzędziami.

  2. Karolek
    sobota, 9 listopada, 2019

    Profesjonalizm, doświadczenie i fachowość, a także zaawansowany technologicznie sprzęt oraz narzędzia są gwarancją sukcesu w pracach budowlanych. Z tego względu warto zainwestować w profesjonalne narzędzia wysokiej jakość, trwałe i ergonomiczne. Przed wyborem wykonawcy wskazane jest zapoznać się jaki sprzętem on dysponuje.

Podobne artykuły