Elektronarzędzia

Wytrzymały akumulator 6,2 Ah Festool

Nowy akumulator 6,2 Ah Festool to prawdziwy zawodowiec jeśli chodzi o wytrzymałość i gotowość do wymagających prac. Niezależnie od tego czy chodzi o ciężkie cięcie, wiercenie czy wkręcanie: moc to nie wszystko – ważna jest również wytrzymałość akumulatorów. Korzyści są oczywiste: maksymalna elastyczność i wytrzymałość zapewniają najlepsze rezultaty oraz dłuższy czas pracy aż o 20 procent w porównaniu z akumulatorami 5,2 Ah Festool. Dzięki zastosowaniu technologii Airstream, akumulatory te są też szybko gotowe do ponownego użycia.

Jürgen Zehnder – menedżer produktu w dziale akumulatorów Festool

Jürgen Zehnder – menedżer produktu w dziale akumulatorów Festool

Wytrzymały akumulator 6,2 Ah Festool

„Sama moc akumulatora to nie wszystko” – wyjaśnia Jürgen Zehnder (menedżer produktu w Festool) i kontynuuje: „Dla profesjonalisty wytrzymałość odgrywa naprawdę duże znaczenie. Na przykład podczas przycinania materiału za pomocą pilarki lub dopasowywania blatów kuchennych. Przy cięższych pracach polegających na wkręcaniu lub wierceniu, wytrzymały akumulator to nie tylko jedna z opcji, ale konieczność.“ Festool systematycznie powiększa swoją szeroką gamę akumulatorów 18 V. Tym razem oddajemy w ręce profesjonalnych użytkowników najnowszy model, BP 18 Li 6,2 AS – prawdziwego zawodowca, jeśli chodzi o wytrzymałość. Dzięki gumowanej obudowie zarówno obrabiany materiał, jak i akumulator są chronione przed uszkodzeniem. Gumowa powłoka zapobiega niepożądanemu ślizganiu się urządzenia po powierzchni materiału. Jak zazwyczaj w przypadku Festool, również nowy akumulator 6,2 Ah Festool jest w pełni kompatybilny z istniejącym systemem 18 V.

Pełna moc – krótki czas ładowania: system ładowania Airstream

Nowy akumulator 6,2 Ah Festool idealnie nadaje się do ciężkich prac, również dzięki innowacyjnej technologii Airstream. Na przykład podczas cięcia przy pełnym obciążeniu, akumulator bardzo mocno się nagrzewa. Dlatego też musi ostygnąć, zanim będzie mógł zostać ponownie naładowany. Technologia Festool Airstream aktywnie wspiera ten proces: podczas ładowania akumulatorów Li-Ion, chłodne powietrze z otoczenia jest zasysane przez otwory boczne. W odróżnieniu od innych producentów, w systemie Airstream powietrze chłodzące płynie przez zamknięty kanał chłodzący. Ciepłe powietrze przepuszczane jest przez otwór pomiędzy akumulatorem a ładowarką, a następnie odprowadzane na zewnątrz przez wentylator umieszczony nad szczeliną wentylacyjną ładowarki. W ten sposób, najnowsze akumulatory Airstream w połączeniu z nową ładowarką SCA 8, zapewniają optymalną wydajność pracy. Poziom naładowania akumulatora można w każdej chwili sprawdzić dzięki trzem diodom LED. Dzięki wskaźnikowi poziomu naładowania wystarczy rzut oka, aby odczytać na ładowarce SCA 8 czas pozostały do pełnego naładowania ładowarki.

Koncert życzeń: system PowerSelect

W ramach sprawdzonego systemu PowerSelect dla gamy akumulatorów, Festool oferuje wiele możliwości. Opcja BASIC zawiera urządzenie wraz z Systainerem (bez akumulatora i ładowarki). Ponadto można dowolnie łączyć nowe ładowarki SCA 8 lub TCL 6 z akumulatorami 6,2 Ah Airstream, 5,2 Ah lub 3,1 Ah Compact. Ceny (sugerowane ceny producenta) są wyliczone rzetelnie, a kupujący nie ponosi dodatkowych kosztów, niezależnie od tego, czy kupuje akumulator natychmiast, czy dokupuje go później. Nabywca otrzymuje kompletny pakiet w zestawie, który zawiera urządzenie wraz z akumulatorami i ładowarką. Nowe akumulatory BP 18 Li 6,2 AS są dostępne u Autoryzowanych Dystrybutorów Festool.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie internetowej www.festool.pl/airstream

5/5 - (8 votes)

Data publikacji: 19 lipca, 2017

Autor:

5/5 - (8 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły