Pokrycia dachowe

Z dachem do myjni?

Aby dach naszego domu cieszył swoim wyglądem przez długi czas i spełniał prawidłowo wszystkie funkcje musimy mu od czasu do czasu zafundować kąpiel. Niestety ten element budynku też się brudzi, zresztą, jak każda rzecz narażona na działanie czynników atmosferycznych. Nie ma dachówek , których nigdy nie trzeba regularnie myć. Są zaś takie, które trzeba czyścić raz na kilka lat. Wyprodukowane w technologii Cisar lub Lumino od Braas.

Technologia Cisar

Dachówka opracowana w ich laboratoriach to produkt przełomowy. Jej gładka powierzchnia jest odporna na zabrudzenia , które trudniej przywierają do powierzchni pokrycia i są łatwo zmywane podczas deszczu. Specjalna powłoka chroni dach też przed niekorzystnym działaniem zjawisk pogodowych i promieni UV, dzięki temu dach przez wiele sezonów wygląda jak nowy.

Technologia Lumino

Również dachówki z powłoką Lumino opierają się brudowi. Opracowana przez Braas technologia zbudowana jest na bazie polimerowo-akrylowych komponentów i nadaje dachówkom nie tylko większy połysk, ale też wysoką trwałość oraz odporność na brud i działanie czynników atmosferycznych.

Jeśli dachówka twojego domu straciła swoją dawną świetność, a jej kolor i powierzchnia została pokryta mchem to znak, że należy mu się kąpiel. Na rynku znajdziemy wiele firm zajmujących się myciem, malowaniem i impregnacją dachów.

Z dachem do myjni?

Dlaczego powinno się czyścić dach ?

Ze względów ekonomicznych:

Żeby zaoszczędzić sobie kosztów wymiany całego pokrycia dachowego. Dachówka jest przez cały czas narażona na uszkodzenia, a mech ją porastający może spowodować korozję dachówki , a stąd już tylko krok do dostania się wilgoci wewnątrz domu.

Ze względów estetycznych:

Wygląd dachu wpływa na cały budynek i jego otoczenie. Jako najwyższy element domu skupia na sobie wzrok przechodniów i gości.

Z dachem do myjni?

ASZ


Data publikacji: 12 sierpnia, 2013

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły