Blachy dachowe

Z miłości do blachy

Z miłości do blachy dachowej

Firma Juswer powstała na początku 2013 r., specjalizując się głównie w rzemiośle zwanym blacharstwem budowlanym. Co prawda termin ten już dawno zapomniano to jednak Adrian Werner, właściciel firmy Juswer, stara się przywrócić świetność zawodu blacharza budowlanego.


Mając już ogromne doświadczenie jakie Adrian Werner zdobył w przedsiębiorstwie, w którym był wcześniej zatrudniony, podjął decyzję o podjęciu pracy na własny rachunek. Firma Juswer rozpoczęła działalność.
Głównym założeniem i myślą przewodnią działalności przedsiębiorstwa jest praca z materiałami o najwyższej jakości oraz współpraca z najlepszymi firmami w branży.

Dom jednorodzinny w Pyskowicach

Dom jednorodzinny w Pyskowicach

Wybór padł na blachę

Kiedy Adrian Werner był jeszcze uczniem zawodu stwierdził, że z blachy można zrobić wszystko poprzez estetyczną i trwałą obróbkę. W trudach i w pocie czoła przyszły właściciel firmy Juswer poznał możliwości tego materiału i całkowicie zaangażował się w naukę zawodu blacharza budowlanego – postawił wszystko na jedną kartę.
Tym sposobem w firmie Juswer najczęściej używanym materiałem jest blacha tytanowo-cynkowa Rheinzink.

Dom jednorodzinny w Pyskowicach

Dom jednorodzinny w Pyskowicach

Pierwsze zlecenia

Początki działalności firmy Juswer nie były łatwe – niewiele zleceń i niemal wszystko przebiegało nie tak, jak przewidywały wstępne założenia właściciela. Jednak przyszedł czas, kiedy Adrian Werner otrzymał pierwszego emaila z projektem bardzo ciekawej i innowacyjnej inwestycji, realizowanej w Gliwicach. Co prawda wybrano konkretny rodzaj pokrycia – blachę na rąbek, to jednak nie postawiono na konkretnego producenta i na kolor patyny. Po długich negocjacjach została podpisana umowa z inwestorem. Był to przełomowy moment w działalności firmy. To jedno zlecenie pociągnęło za sobą kolejne zapytania ofertowe, dając nadzieję nie tylko na rozwój firmy, ale i na to, że rzemiosło blacharskie będzie mogło być utrzymane na najwyższym poziomie.

Dom jednorodzinny Katowice

Dom jednorodzinny Katowice

Bogate portfolio „dachowe”

Dachy kryte na rąbek czy w łuskę i szereg innych prac wykorzystujących blachę tytanowo- cynkową wymagają dokładnego przeanalizowania koncepcji montażowych łącznie z najdrobniejszymi szczegółami. Wszystko po to, aby wykonać pokrycie dachowe dla kilku pokoleń. Firma Juswer ma na swoim koncie realizację zarówno dachów wentylowanych jak i z ociepleniem na krokwiowym.

Współpraca z architektami

Rozpoczęcie jakichkolwiek prac poprzedza szereg pytań, które pochodzą nie tylko od inwestorów, ale co ciekawe, również od architektów. Koncepcje architektoniczne oraz wiedza i umiejętności w zakresie blacharstwa budowlanego to dobre połączenie. Im więcej fachowych odpowiedzi ze strony wykonawcy, tym inwestor bardziej nabiera pewności, że wykonanie dachu powierzył odpowiedniej firmie.
Dzięki temu, że Adrian Werner szczególny nacisk kładzie na współpracę z architektami, projekty są coraz bardziej innowacyjne i złożone. W efekcie pokrycia dachowe na rąbek zapewniają praktycznie nieograniczone możliwości architektoniczne. Im dach jest bardziej skomplikowany, tym właściciel firmy Juswer ma większą satysfakcje z tego, że budynek udało się go pokryć blachą tytanowo-cynkową na rąbek.
Jednak same umiejętności to nie wszystko. Chcąc aby dach pokryty na rąbek był wykonany na najwyższym poziomie trzeba mieć szereg narzędzi i maszyn, które są używane wyłącznie przy układaniu pokryć tego typu. Co prawda inwestycja w sprzęt wymaga znacznych nakładów finansowych, to jednak szybko się zwraca.

Dom jednorodzinny Gliwice Szobiszowice

Dom jednorodzinny Gliwice Szobiszowice

Łączenie

Podczas pracy z blachą tytanowo-cynkową firma Juswer używa nierdzewnych wkrętów. W myśl zasady: „trwałe łączymy z trwałym na stałe”, wszystkie elementy znajdujące się pod blachą mają taką samą trwałość jak pokrycie dachowe.
Warto podkreślić, że zgodnie z rzemiosłem blacharskim wykorzystuje się kilka metod i technologii łączenia, a jedną z nich jest technika lutowania miękkiego. Trwały lut stanowi gwarancję szczelności.
Ważne jest aby prace precyzyjne powierzyć firmie, która wykona je profesjonalnie, co zagwarantuje szczelność nie tylko pokrycia, ale i systemu odprowadzania wody z dachu.

Herb blacharzy

Herb blacharzy

Cena adekwatna do jakości

Co prawda pokrycia dachowe na rąbek przy wykorzystaniu blachy tytanowo-cynkowej nie są tanie to jednak, chcąc mieć trwały dach na lata, warto zainwestować. Na etapie wyboru wykonawcy inwestor powinien zadać sobie pytanie: „czy aby na pewno stać mnie na oszczędzanie?”. W perspektywie długiego okresu eksploatacji budynku inwestycja w trwały dach zwraca się z nawiązką.

Nietypowe okno

Nietypowe okno

Autorska rynna ukryta

Firma Juswer podczas realizacji wszystkich inwestycji zwraca uwagę na każdy nawet najdrobniejszy szczegół. Wynika to stąd, że nawet źle wykonany detal może zepsuć funkcjonalnie i estetycznie całą inwestycję. Polem do popisu dla Adriana Wernera był problem montażu rynny ukrytej w elewacji. Właściciel firmy Juswer opracował schemat takiego rozwiązania montażowego, które architekt przełożył na konkretne założenia architektoniczne i konstrukcyjne. Zapewniono więc nie tylko walory budynku o charakterze estetycznym, ale również trwałość i niezawodność systemu odprowadzania wody z dachu przez wiele lat.

Dom jednorodzinny Gliwice Ostropa

Dom jednorodzinny Gliwice Ostropa

Powód do dumy

Wykonywanie przez Adriana Wernera pokryć dachowych na rąbek jest dla niego powodem do dumy. Ważne jest, aby kochać to co się robi, a w efekcie miłości do blachy pieniądze przyjdą same. Najważniejszy jest fach w ręku, a pieniądze to tylko przyjemny dodatek do tego, co jest tworzone własnymi rękami.
Firma Juswer na etapie realizacji powierzonych inwestycji musiała wyjść naprzeciw obowiązującym trendom w postaci minimalizmu i prostych kształtów. Jednak blacharstwo budowlane to nie tylko dachy. Niejednokrotnie powstają dzieła sztuki, realizacje na targi oraz szereg innych prac – nazwy ulic, szyldy, konstrukcje, dekoracje itd.

Zapraszamy do kontaktu www.juswer.pl

4.7/5 - (21 głosów)

Data publikacji: 7 lutego, 2017

4.7/5 - (21 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Bartek
  czwartek, 20 czerwca, 2019

  Często tak dzieje się, że pracownik który osiąga dobre doświadczenie zakłada własną działalność. W przypadku firmy Juswer akurat specjalizuje się w instalacji blach na rąbek. Jak widać radzi sobie całkiem dobrze i podejmuje co raz lepsze zlecenia.

 2. Jan
  piątek, 7 sierpnia, 2020

  Rzemiosło jakim jest blacharstwo budowlane to w dzisiejszych czasach coraz rzadziej spotykana profesja. Warto więc wspierać takich pasjonatów, którzy potrafią wykreować coś ciekawego na dachu. Cena zapewne będzie nieco wyższa ale świadomość mistrzostwa wykonania i niebanalność wyglądu warta będzie tej ceny.

 3. Przemo
  środa, 30 listopada, 2022

  Dzień dobry. Panie Adrianie od roku zwodzi mnie Pan w terminach, raz ma Pan wykonać zlecenia ważne, później że wszyscy Pana pracownicy się zwolnili, a teraz przestał Pan odbierać telefony , nie oddzwania Pan, nie odpisuje. Ja uważam że to bardzo nieodpowiednie zachowanie wobec klienta tak naginajac jego czas. Prowadzi to do dalszych uszkodzeń elewacji wobec przecieków wodnych przez wykonana obróbkę blacharska.

Podobne artykuły