Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Z żurawiem Klaas w 2016 r.

Żurawie ciesielsko-dekarskie Klaas z oferty firmy Lift Polska cieszą się coraz większym uznaniem wśród właścicieli firm dekarskich. Nic w tym dziwnego, bowiem maszyny te cechuje między innymi oszczędność, daleki zasięg boczny oraz możliwość zastosowania szeregu akcesoriów zarówno w małych jak i w dużych firmach dekarskich.

Żuraw dekarski to doskonały pracownik

Wiele firm zakup żurawia dekarskiego argumentuje komfortem pracy. Wynika on z wyeliminowania konieczności transportowania ciężkich elementów więźby. Maszyna bardzo często jest uznawana za robota do wszystkich rodzajów prac sprawdzającego się każdych warunkach. Ważna jest przy tym pomoc przy pracach wymagających szczególnej dokładności. Pracownicy mogą więc skupiać się wyłącznie na swojej pracy, a nie na wyczerpującym fizycznie transportowaniu ciężkich elementów. Dekarze i cieśle muszą pamiętać, że zdrowie jest tylko jedno.

Żurawie ciesielsko-dekarskie Klaas z oferty firmy Lift Polska

Żurawie ciesielsko-dekarskie Klaas z oferty firmy Lift Polska

Oszczędność czasu

W firmach dekarskich liczy się również oszczędność czasu. Żuraw dekarski jest w stanie np. za pomocą chwytaka (chwytak dwurzędowy) podać całą warstwę dachówek z palety czy też błyskawicznie przetransportować ciężkie elementy więźby dachowej. Z kolei montaż okien dachowych nie wymagana zbędnego chodzenia po domu klienta czy też po klatce schodowej. Jest bowiem możliwe podanie okna na dach, po czym wykonywane są czynności montażowe.
Inny przykład – podczas rozbiórki dachu dzięki specjalnym wannom jest możliwe czyste, szybkie, a co najważniejsze, bezpieczne usunięcie poprzedniej dachówki bezpośrednio do kontenera. Mając dźwig nie ma potrzeby montażu zsypów na gruz. Z kolei do położenia dachówki na przygotowany dach dwuspadowy o powierzchni 250 m2 potrzeba maksymalnie 4 osoby oraz 4 godziny pracy dźwigu.
Na uwagę zasługują korzystne formy finansowania zakupu maszyn. Np. leasing pozwala na to, że w kwocie 2600 zł w skali miesiąca jest możliwe nabycie fabrycznie nowego żurawia Klaas K17/24 TSR-Light, który zastępuje trzech pracowników. Z kolei od 2016 r. firma Lift Polska będzie pomagała w uzyskaniu dotacji na zakup dźwigu firmy Klaas.
Szereg oszczędności zyskuje się również przy układaniu pokrycia. W przypadku prac bez żurawia dekarze zazwyczaj rozkładają dachówki na całej połaci, a dopiero w następnej kolejności następuje układanie ostateczne. Z kolei używając żurawia od razu odbywa się docelowe układanie pokrycia, a więc dachówka jest brana do ręki tylko jeden raz.

Żurawie ciesielsko-dekarskie Klaas z oferty firmy Lift Polska

Możliwość odkupienia i wypożyczenia

Należy podkreślić, że w przypadku zakupu innego modelu dźwigu Klaas poprzednia maszyna może być odkupiona przez firmę Lift Polska. Dźwig zakupiony w Lift Polska po kilku latach można oddać w rozliczeniu chociażby w przypadku zakupu nowej maszyny ze współfinansowaniem z dotacji unijnych. Istnieje możliwość wypożyczenia i przetestowania maszyny. Firma Lift Polska organizuje regularnie szkolenia dla operatorów dźwigów i wind dekarskich, po których jest możliwe wynajęcie żurawia.

Żurawie ciesielsko-dekarskie Klaas z oferty firmy Lift Polska

Dodatkową funkcjonalność dźwigów zapewnia szereg akcesoriów. Stąd też z pewnością przydadzą się chwytaki do dachówki. Warto również zwrócić uwagę na podest roboczy umożliwiający transportowanie ludzi. Urządzenie tego typu sprawdzi się chociażby przy pracach związanych z budową i obróbką komina. Z kolei przy transportowaniu drewna na więźby dachowe zastosowanie znajdują widły do łat lub desek szalunkowych, a podczas transportowania gruzu czy też zaprawy niezastąpione będą niecki. Oczywiście należy pamiętać o szeregu akcesoriów dźwigowych takich jak widły do palet, stoły połaciowe, leje do betonu, zawiesia pasowe, widły do paneli solarnych itp.

W celu uzyskania szczegółowej oferty prosimy o kontakt:
Lift Polska
tel. 796 388 026
e-mail: biuro@lift-polska.pl
www.lift-polska.pl

4.9/5 - (10 votes)

Data publikacji: 2 lutego, 2016

Autor:

4.9/5 - (10 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły