Na rynku

Za nami 5. edycja IFD FAKRO Winter Olympics!

W tym roku Muszyna już po raz piąty gościła uczestników IFD FAKRO Winter Olympics. W jubileuszowej edycji tej imprezy uczestniczyli goście z 11 krajów. Głównym organizatorem imprezy był czołowy producent okien dachowych na świecie – firma FAKRO, a honorowym patronem Międzynarodowa Federacja Dekarzy IFD.

Do Muszyny przyjechali przedstawiciele środowiska dekarskiego z Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Niemiec, Słowacji, Węgier, Rumunii, Litwy, Holandii, Czech i Polski. Jak zwykle swoją obecnością imprezę zaszczycił Zarząd IFD, a także grupa dziennikarzy z prasy branżowej z Węgier, Francji, Belgii, Czech i Polski

Zawody sportowe odbywały się na torze saneczkowym w Muszynie i na stoku Jaworzyny w Krynicy-Zdroju. Piękna, słoneczna pogoda nie tylko rozgrzała sporą rzeszę uczestników, ale podgrzała również emocje na stoku. Zawodnicy ambitnie ścigali się na nartach, snowboardzie i sankach, a zwycięzcami zawodów zostali przedstawiciele Słowacji, Rumunii i Polski. Klasyfikację drużynową wygrała ekipa Słowacji I, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Niemiec I, a na trzecim Polska I.

IFD FAKRO Winter Olympics to doskonała okazja nie tylko do sportowej rywalizacji fachowców z branży dekarskiej, ale także forum dyskusji i wymiany doświadczeń szeroko reprezentowanego środowiska dekarskiego.

Malownicze zakątki południowej Polski tradycyjnie oczarowały przybyłych uczestników. Zarówno zagraniczni, jak i polscy goście uznali swój pobyt na Sądecczyźnie za bardzo udany. Bez względu na to, czy występowali w roli zawodników czy też kibiców, docenili uroki Sądecczyzny, gościnności gospodarzy imprezy i imponującego rekreacyjnego zaplecza hotelu Activa w Muszynie.

Za nami 5. edycja IFD FAKRO Winter Olympics!

– Bardzo ciekawa i profesjonalnie przygotowana impreza – stwierdzili dziennikarze z Francji, Sophie Bovillard z Planete Bâtimant i Stéphane Miget z 5 Façade. – Ciepłe i przyjazne powitanie, dlatego też bardzo chcielibyśmy tu powrócić. Zawarliśmy liczne znajomości z różnymi uczestnikami, zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i towarzyskiej.

– Przepiękny zimowy krajobraz, tak jak sobie wyobrażałem – dodaje Ingo Dubielzig z Niemiec. – Chętnie jeszcze raz tu przyjadę. Natomiast Aldas Abramaitis z Litwy podkreśla, że najbardziej podobały mu się zawody – slalom gigant na nartach oraz towarzyszące imprezy sportowe.

Za nami 5. edycja IFD FAKRO Winter Olympics!

IFD FAKRO Winter Olympics to wydarzenie, które dzięki licznym atrakcjom i spotkaniom w gronie międzynarodowym jest idealną okazją do integracji środowiska dekarskiego i już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń dekarskich.

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 11 marca, 2015

Autor:

5/5 - (4 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły