Chemia budowlana

Zaawansowane rozwiązania uszczelnień DuPont™ Tyvek® -kleje i taśmy

Same membrany i materiały izolacyjne nie zapewnią całkowitego i skutecznego uszczelnienia pokrycia dachowego. Bo choć ich jakość i trwałość odgrywa niebagatelne znaczenie, to nie należy zapominać o produktach dodatkowych i pomocniczych, takich jak taśmy czy kleje. W celu podniesienia funkcjonalności montażu oraz zachowania wysokiej jakości połączeń powszechnie cenionych produktów z rodziny membran DuPont™ Tyvek®, firma DuPont wprowadziła trzy nowe udoskonalone rodzaje materiałów uszczelniających: Klej w kartuszach DuPont™ Tyvek® Sealant, Dwustronna taśma klejąca DuPont™ Tyvek®, Metalizowana taśma DuPont™ Tyvek®.

Dwustronna taśma klejąca DuPont™ Tyvek®: zapewnia doskonałą przyczepność do membran Tyvek® oraz wielu innych materiałów, w tym włóknin polipropylenowych, folii polietylenowych, drewna i metalu. Sprawdza się też w szerokiej gamie temperatur i wilgotności, ma dużą przyczepność początkową i jest idealna do zaklejania zakładów membran. Można nią kleić membrany na połączeniach dachu, ścian i podłóg. Taśma ta zalecana jest również do stosowania z nowym produktem, membraną elewacyjną DuPont™ Tyvek® UV Facade, wyrafinowanym rozwiązaniem zabezpieczającym konstrukcję znajdującą się za okładziną elewacyjną o spoinach otwartych.

Metalizowana taśma DuPont™ Tyvek®: jest taśmą o wysokiej przyczepności z doskonałą odpornością na starzenie się, wilgoć i środki chemiczne. Produkt ten jest idealnie kompatybilny z nowymi metalizowanymi, wysokoparoprzepuszczalnymi membranami niskoemisyjnymi DuPont™ Tyvek® Enercor® oraz metalizowaną paroizolacją DuPont™ AirGuard®. Przeznaczona do klejenia zakładów membran, uszczelniania przebić i do drobnych prac naprawczych.

Wyżej wymienione produkty uzupełniają istniejącą gamę sprawdzonych wysokiej jakości materiałów pomocniczych firmy DuPont, są to między innymi:

Taśma DuPont™ Tyvek®:to jednostronnie klejąca taśma, stosowana do zaklejania zakładów membran oraz przebić, drobnych napraw i poprawek wokół narożników; wykonana jest z zastosowaniem unikalnej technologii, dzięki której produkty Tyvek® osiągają wysoką jakość i trwałość.

Taśma butylowa DuPont™ Tyvek®:jest dwustronną masą klejącą z przekładką papierową, do stosowania z wszystkimi rodzajami membran Tyvek®. Oprócz trwałości i wytrzymałości jakiej spodziewamy się po produktach firmy DuPont, spełnia ona również inne zadania, uszczelniając styki membran na zakładach, przy listwach, po obwodzie, wokół kominów i wsporników. Stosowana jest też do mocowania membran dachowych do powierzchni okapu. Wykorzystywana zwłaszcza do mocowania membran Tyvek® do przegród murowanych, ceglanych, do elementów drewnianych, metalowych i większości tworzyw sztucznych.

Fima DuPont nie zwalnia obrotów i nadal pracuje nad przygotowaniem kolejnych, innowacyjnych i wyspecjalizowanych rozwiązań dla zastosowań architektonicznych, projektowych i budowlanych.

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 15 lipca, 2013

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły