Pokrycia bitumiczne

Zabezpiecz dach przed wilgocią produktami Izolmatu

Według meteorologów tegoroczna jesień ma być bardzo deszczowa. Jeśli więc pokrycie dachowe twojego domu nie jest najnowsze, warto skorzystać z nowoczesnych metod renowacji i wentylacji, jakie proponuje firma Izolmat, zanim woda wedrze się do środka przez nieszczelny dach.

Gdańska firma wprowadziła właśnie nowe papy asfaltowe zgrzewalne posiadające specjalną powłokę spodnią wzmocnioną impregnowaną, wodoodporną włókniną polipropylenową. Umożliwia ona stworzenie pod papą systemu kanałów wentylacyjnych dzięki którym wyrównuje się ciśnienia pary wodnej powstającej z zawilgocenia dachu i wyjście jej przez kominki wentylacyjne na zewnątrz pokrycia dachowego.

Papa asfaltowa zgrzewalna IZOLMAT PLAN ventimax® podkład jest niezastąpiona jako papa podkładowa wtedy, gdy dach nie spełnia już swoich zadań i istnieje konieczność zerwania starego zawilgoconego pokrycia dachowego.

Papa wierzchniego krycia IZOLMAT PLAN ventimax®Top jest zalecana do skutecznej jednowarstwowej renowacji dachów zawilgoconych, ale dzięki unikatowemu dodatkowi – komponentowi grafitowemu wg technologii produkcji chronionej Patentem Europejskim EP 0634515 – hamuje rozprzestrzenianie się ognia. Dzięki specjalnie zaprojektowanej spodniej stronie przy zgrzewaniu mocuje się do podłoża tylko jasnymi polami, zielone zaś pozostają niezgrzane, tworząc system kanałów wentylujących zawilgocone podłoże.

Szczegóły na www.izolmat.com.pl

ASZ

4.9/5 - (8 votes)

Data publikacji: 12 września, 2013

Autor:

4.9/5 - (8 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Ikowal 1
    niedziela, 10 lutego, 2019

    Nie znam marki i tej papy.Pokażę mężowi bo na wiosnę szykuje nam się generalny remont dachu.Po deszczowej jesieni i śnieznej zimie zawilgocenie dachu jest pewne,zwłaszcza,ze remont był robiony prze wielu laty.

  2. Jola
    piątek, 26 czerwca, 2020

    Oczywiście lepiej zapobiegać niż leczyć, więc lepiej zadbać o to, by nie dochodziło do przecieków i uszczelnić pokrycie dachowe. Straty spowodowane przeciekaniem mogą być o wiele większe niż modernizacja dachu.

Podobne artykuły