Akcesoria dachowe

Zabezpieczenia przed osuwającym się śniegiem na dachu pokrytym blachą płaską

Zabezpieczenia przed osuwającym się śniegiem na dachu pokrytym blachą płaską wymagają zastosowania specjalnych elementów montażowych. Odpowiednie rozwiązania w tym zakresie oferuje Zakład Blacharsko-Dekarski z Kobyłki. Jak dobrać poszczególne elementy systemu zabezpieczeń?

Dobór elementów systemu

Dobierając poszczególne elementy systemu zabezpieczeń do dachu pokrytego blachą płaską w pierwszej kolejności trzeba przeanalizować umiejscowienie budynku w stosunku do strefy śniegowej. W praktyce wykorzystuje się przy tym wymagania normy PN-EN 1991-1- 3, dotyczące m. in. podziału kraju na strefy obciążenia konstrukcji budynków śniegiem.
W kolejnym etapie konfigurowania elementów zabezpieczeń dobierane są drabinki i wsporniki. Przekroje oraz wymiary poszczególnych elementów muszą uwzględniać przewidywane obciążenie śniegiem, tak aby nie doszło do ich uszkodzenia. Zastosować można również stopery, pale przeciwśniegowe oraz rozbijacze śniegowe.
Zabezpieczenie przeciwśniegowe Zakład Blacharsko-Dekarski

Aluminium jako materiał wykonania

Do produkcji elementów systemu zabezpieczeń przeciwśniegowych Zakład Blacharsko- Dekarski z Kobyłki wykorzystuje aluminium. Dodatkowo zabezpiecza się je poprzez malowanie proszkowe w kolorach z pakietu RAL. Taka technologia produkcji jest gwarancją trwałości całej konstrukcji.

Regulacje prawne w zakresie zabezpieczeń przeciwśniegowych

W myśl obowiązujących przepisów prawa właściciele i zarządcy domów jedno- i wielorodzinnych oraz innych obiektów budowlanych mają obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników budynków oraz osób znajdujących się w ich bezpośrednim otoczeniu.

Rynny w systemie ciągłym, blacha na rąbek stojący

Oprócz systemów zabezpieczeń przed osuwającym się śniegiem Zakład Blacharsko-Dekarski z Kobyłki ma w swojej ofercie rynny, które wytwarza się bez połączeń, a więc w systemie ciągłym. Dzięki takim rynnom można zmniejszyć ryzyko wystąpienia nieszczelności.
W ofercie zakładu z Kobyłki dużym uznaniem cieszą się panele dachowe na rąbek stojący. Mają one prostą i klasyczną formę, przez co ich zastosowanie obejmuje nie tylko dachy domów mieszkalnych, ale również obiektów użyteczności publicznej, zabytków oraz obiektów sakralnych.
Odpowiednie zabezpieczenia przed osuwającym się śniegiem dobiera się nie tylko do dachów krytych blachą. Wybrać można bowiem właściwe rozwiązanie do dachówki ceramicznej lub betonowej i blachodachówki. Zapraszamy do składania zapytań ofertowych przez hurtownie budowlane. Na pewno przygotujemy atrakcyjną ofertę.

Zakład Blacharsko-Dekarski
05-230 Kobyłka
ul. 11-go Listopada 3B
tel.: 603 070 400
e-mail: biuro@dachyrynny.com

4.5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 8 października, 2017

Autor:

4.5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły