Akcesoria dachowe

Zabezpieczenie budynku przed osuwającym się śniegiem

Zarówno projektanci budynku, jak i jego właściciele czy zarządcy – użytkownicy procesu budowlanego – mają obowiązek ochrony użytkowników budynku i osób w jego otoczeniu przed usuwającym się śniegiem. Obowiązki te regulowane są przepisami prawa.


Zgodnie z ustawą Prawo Budowlane (Dz.U. Nr 156, poz. 1118 z 2006 r. z późn. zm.) projektant musi prawidłowo zdefiniować oddziaływanie śniegiem. Właściciel lub zarządca budynku powinien natomiast zadbać o bezpiecznie użytkowanie budynku. W szczególności, zgodnie z przepisami, właściciel lub zarządca obiektu budowlanego ma obowiązek z należytą starannością zagwarantować bezpieczne użytkowanie obiektu w przypadku, gdy oddziałują na obiekt takie czynniki zewnętrzne jak siły natury, czy intensywne opady śniegu.
Projektant powinien dobrać odpowiednie zabezpieczenie budynku przed osuwającym się śniegiem z uwzględnieniem wymagań normy PN-EN 1991-1-3. Z dokumentu tego wynikają strefy obciążenia konstrukcji budynku śniegiem.

Podstawowe zabezpieczenie budynku przed osuwającym się śniegiem

W praktyce wykorzystywane są przy tym elementy w postaci drabinek, rur, pali przeciwśniegowych, a także stoperów i rozbijaczy śniegowych. Wszystkie te elementy są dobierane z uwzględnieniem określonego rodzaju pokrycia.
Na etapie projektowania i montażu zabezpieczeń warto sięgnąć do oferty Zakładu Blacharsko-Dekarskiego z Kobyłki. Jest ona na tyle bogata, iż pozwala idealnie dopasować poszczególne elementy zabezpieczenia, bez względu na rodzaj zastosowanego pokrycia dachowego – blacha na rąbek stojący, blachodachówka, dachówka betonowa, dachówka ceramiczna.

Zabezpieczenie budynku przed osuwającym się śniegiem

Właściwy wybór

Wybierając odpowiednie zabezpieczenie przed osuwającym się śniegiem należy mieć na uwadze takie elementy jak pale, rury czy drabinki. Służą one skutecznemu przeniesieniu obciążenia i jednocześnie chronią zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Osobne zagadnienie stanowi estetyka zabezpieczeń. W przypadku produktów Zakładu Blacharsko-Dekarski z Kobyłki poszczególne elementy systemów wykonuje się z aluminium, które dodatkowo maluje się proszkowo zgodnie z kolorystyką RAL.

Oferta

Oprócz systemów zabezpieczeń Zakład Blacharsko-Dekarski z Kobyłki oferuje rynny wykonywane w technologii ciągłej. Oznacza to, iż nie mają one połączeń, przez co zmniejsza się ryzyko wystąpienia nieszczelności. W ofercie są również panele dachowe na rąbek stojący z klasyczną formą. Klienci mogą także skorzystać z usługi profesjonalnego montażu zakupionych produktów. Zapraszamy do współpracy składy dachowe oraz hurtownie.

Zakład Blacharsko-Dekarski
05-230 Kobyłka, ul. 11-go Listopada 3B
tel.: 603 060 400
tel.: 603 070 400
e-mail: biuro@dachyrynny.com

4.9/5 - (29 votes)

Data publikacji: 20 października, 2018

Autor:

4.9/5 - (29 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły