Akcesoria dachowe

Jak zabezpieczyć dach przed osuwającym się śniegiem?

Zakład Blacharsko-Dekarski z Kobyłki oferuje zabezpieczenia przed osuwającym się śniegiem z dachu. Warto pamiętać o zasadach, jakie należy wziąć pod uwagę na etapie wyboru poszczególnych elementów systemu zabezpieczeń.

Oferta

Zakład Blacharsko-Dekarski z Kobyłki oferuje skuteczne zabezpieczenia przed osuwającym się śniegiem z dachu. Oprócz tego asortyment firmy obejmuje rynny wytwarzane w systemie ciągłym, czyli bez połączeń. Jak wiadomo takie rozwiązanie ogranicza ryzyko wystąpienia nieszczelności.
Dużym uznaniem cieszą się również panele dachowe na rąbek stojący. Ze względu na to, że mają one klasyczną i prostą formę to sprawdzają się zarówno na dachach budynków mieszkalnych, jak i obiektów użyteczności publicznej, a także budynków sakralnych i zabytkowych.

Fot. 2. Bariera przeciwsniegowa podwójna w kolorze ral 7024 oraz ława kominiarska

Fot. 2. Bariera przeciwsniegowa podwójna w kolorze ral 7024 oraz ława kominiarska

Cechy zabezpieczeń

Poszczególne elementy systemu zabezpieczeń przeciwśniegowych oferowanego przez Zakład Blacharsko-Dekarski z Kobyłki wykonuje się z aluminium. Dodatkowo jest ono zabezpieczone poprzez malowanie proszkowe zgodnie z kolorystyką RAL. Trwałość konstrukcji jest więc gwarantowana!
Odpowiednie rozwiązanie dobiera się uwzględniając rodzaj pokrycia. Chodzi tutaj głównie o dachówkę ceramiczną lub betonową, a także blachodachówkę oraz blachę na rąbek stojący. Zakład Blacharsko-Dekarski to producent wszystkich elementów systemu zabezpieczeń przeciwśniegowych.

Fot. 3. Bariera przeciwsniegowa podwójna w kolorze ral 7024 oraz ława kominiarska

Fot. 3. Bariera przeciwsniegowa podwójna w kolorze ral 7024 oraz ława kominiarska

Wybór

Na etapie wyboru poszczególnych elementów systemu należy wziąć pod uwagę umiejscowienie budynku w odniesieniu do strefy śniegowej. Uwzględnia się przy tym wymagania normy PN-EN 1991-1-3, która określa m. in. podział kraju na strefy obciążenia konstrukcji budynków śniegiem.
W następnej kolejności dobiera się wsporniki, drabinki, rury lub pale z uwzględnieniem właściwego przeniesienia obciążenia śniegiem bez zniszczenia zabezpieczeń. Wykorzystuje się również pale przeciwśniegowe oraz stopery i rozbijacze śniegowe.

Zabezpieczenia przeciwśniegowe a przepisy prawa

Odpowiednie zabezpieczenie przeciwśniegowe są wymagane przez prawo. Wynika to stąd, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa właściciele i zarządcy domów jedno- i wielorodzinnych, a także innych obiektów budowlanych muszą zapewnić bezpieczeństwo użytkowników budynku.
Zapraszamy hurtownie budowlane do składania zapytań ofertowych a na pewno przygotujemy atrakcyjną ofertę.

Zakład Blacharsko-Dekarski
05-230 Kobyłka, ul. 11-go Listopada 3B
tel.: 603 070 400
E-mail: biuro@dachyrynny.com

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 29 sierpnia, 2017

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły