Maszyny dekarskie

Zaginarka dekarsko–ślusarska firmy Prod-Masz Idealna do obróbek dekarskich

W zawodzie dekarza, poza wysokimi kwalifikacjami, umiejętnościami i doświadczeniem kluczową rolę pełnią profesjonalne narzędzia. Bez narzędzi dekarz jest jak bez ręki. Można oczywiście wypożyczyć sprzęt, ale to nie to samo. Dobrze wyposażony warsztat gwarantuje samodzielność i niezależność. To także stuprocentowa skuteczność działania i sprawne tempo przeprowadzanych prac.

Dobry sprzęt – to znaczy jaki?

Profesjonalny sprzęt nie jest tani, a żeby jego zakup był opłacalny, musi służyć przez wiele sezonów. Dlatego przy zakupie należy zwrócić uwagę na to, z czego jest wykonany. Najlepszym materiałem jest stal narzędziowa, często wzbogacona o inne, konkretne stopy metali, na przykład stal stopową. W wielu przypadkach pewne elementy narzędzi są wykonane z różnego rodzaju wkładek tytanowych (na przykład w nożycach) po to, aby wzmocnić trwałość.

Innowacyjne rozwiązania

Nieograniczone wręcz możliwości techniczne sprzyjają modyfikacjom w takich tradycyjnych narzędziach dekarskich, jak na przykład nożyce do blachy. To najpopularniejsze i najstarsze narzędzie dekarskie doczekało się ulepszonych wersji podobnie jak się to stało w przypadku kleszczy, specjalistycznych młotków i innych narzędzi do obróbki blachy dekarskiej.

Zaginarka – podstawowe narzędzie każdego dekarza

Przy budowie pokrycia dachowego nie można obejść się bez wykonania obróbki blacharskiej. To kluczowy i pracochłonny proces, wymagający indywidualnego podejścia. W tym przypadku nie ma utartych schematów, bo każdy dach jest inny, a każdy materiał pokryciowy wymaga innych obróbek blacharskich. Dekarz w tym właśnie miejscu ma szansę wykazać swój kunszt i doświadczenie, a pomoże mu w tym zaginarka.

Zaginarka dekarsko-ślusarska 2,5 m Prod-Masz

To sprzęt stabilny i wyposażony w sprężyny gazowe, który dzięki konstrukcji belki górnej zapewnia sztywność maszyny w czasie eksploatacji. Wyjątkowy system regulacji umożliwia uzyskanie dokładnego kształtu gięcia przy różnych grubościach blach. Trwałe i niezawodne użytkowanie to wynik wysokiej jakości materiałów i przemyślanego projektu. Zaginarki produkowane przez Prod-Masz wyposażone są w siłowniki, które ułatwiają podnoszenie belek oraz płynną regulację docisku.

Parametry techniczne

– wymiary: 2940 × 120 × 1050 mm,
– długość robocza: 2640 mm,
– prześwit belki dociskowej: 80 mm,
– długość zewnętrzna: 2940 mm,
– szerokość: 120 mm,
– grubość zaginanej blachy
* blacha stalowa: 0,8 mm,
* blacha tytan-cynk: 0,8 mm,
* blacha aluminiowa: 1,5 mm,
* blacha miedziana: 1,25 mm,
* blacha nierdzewna: 0,65 mm.

Cechy charakterystyczne

– kąt zaginania 145°; na życzenie klienta: 165°,
– nóż krążkowy wyposażony w regulację toru jazdy oraz krążki tnące wykonane z wysokostopowej stali o bardzo dużej wytrzymałości na zużycie, co pozwala na cięcie blachy przez bardzo długi okres czasu bez potrzeby ostrzenia,
– stół tylni stabilny i łatwy w demontażu,
– zderzaki przednie, gwarantujące powtarzalność cięcia,
– waga: 350 kg,
– cena: 3600 zł (możliwość zapłaty przy odbiorze).

Z tą maszyną praca dekarska stanie się nieco mniej uciążliwa.

Firma Prod-Masz to krajowy lider w produkcji zaginarek zarówno stacjonarnych jak i ręcznych oraz mechanicznych. Produkuje również prasy hydrauliczne, żłobiarki, nożyce krążkowe czy dogniatarki szwu. Wszystkie produkty Prod-Masz posiadają certyfikat bezpieczeństwa. Wieloletnie doświadczenie oraz ciągła kontrola jakości to klucz do sukcesu firmy produkującej solidne i trwałe produkty o konkurencyjnych cenach.

4.1/5 - (20 votes)

Data publikacji: 29 listopada, 2014

Autor:

4.1/5 - (20 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły