Maszyny dekarskie

Zaginarka dekarsko-ślusarska firmy Prod-Masz – idealna do obróbek dekarskich

W zawodzie dekarza, oprócz wysokich kwalifikacji, umiejętności i doświadczenia kluczową rolę pełnią profesjonalne narzędzia. Bez nich dekarz jest jak bez ręki. Oczywiście można wypożyczyć sprzęt, ale to nie to samo. Dobrze wyposażony warsztat to gwarancja samodzielności i niezależności. To także 100%-owa skuteczność działania i sprawne tempo przeprowadzanych prac.

Dobry sprzęt czyli jaki?

Im lepsze tworzywo, tym wyższa jakość…Profesjonalny sprzęt nie jest tani, aby jego zakup był opłacalny musi służyć przez wiele sezonów. Dlatego należy zwrócić uwagę na to, z czego jest wykonany. Najlepszym materiałem będzie stal narzędziowa, często wzbogacona o inne, konkretne stopy metali (np. stal stopowa). W wielu przypadkach pewne elementy narzędzi są wykonane z różnego rodzaju wkładek tytanowych (np. w nożycach), po to, aby wzmocnić trwałość.

Innowacyjne rozwiązania

Nieograniczone wręcz możliwości techniczne sprzyjają modyfikacjom w tradycyjnych narzędziach dekarskich takich, jak np. nożyce do blachy. Te najpopularniejsze i najstarsze narzędzie dekarskie doczekało się ulepszonych wersji. Tak samo jest w przypadku kleszczy, specjalistycznych młotków i innych narzędzi do obróbki blachy dekarskiej.

Zaginarka – podstawowe narzędzie każdego dekarza

Przy budowie pokrycia dachowego nie obędzie się bez wykonania obróbki blacharskiej. Jest to kluczowy i pracochłonny proces, ponieważ wymaga indywidualnego podejścia. Tu nie ma utartych schematów, bo każdy dach jest inny, a każdy materiał pokryciowy wymaga innych obróbek blacharskich. I w tym właśnie miejscu dekarz ma szansę wykazać swój kunszt i doświadczenie, a pomoże mu w tym zaginarka.

Zaginarka dekarsko-ślusarska 2,5 m Prod-Masz

To sprzęt stabilny i wyposażony w sprężyny gazowe, który dzięki konstrukcji belki górnej umożliwia sztywność maszyny w czasie eksploatacji. Uzyskanie dokładnego kształtu gięcia przy różnych grubościach blach zapewnia wyjątkowy system regulacji. Trwałe i niezawodne użytkowanie jest wynikiem wysokiej jakości materiałów i przemyślanego projektu. Zaginarki produkowane przez Prod-Masz wyposażone są w siłowniki ułatwiające podnoszenie belek oraz płynną regulację docisku.

Cechy charakterystyczne:

– kąt zaginania 145°, na życzenie klienta – kąt 165°,
– nóż krążkowy wyposażony w regulację toru jazdy oraz krążki tnące wykonane z wysokostopowej stali o bardzo dużej wytrzymałości na zużycie – pozwala to na cięcie blachy przez bardzo długi okres czasu bez potrzeby ostrzenia,
– stół tylny stabilny i łatwy w demontażu,
– zderzaki przednie gwarantujące powtarzalność cięcia,
– waga 300 kg,
– cena 3600 zł (możliwość zapłaty przy odbiorze).

Z tą maszyną praca dekarska stanie się trochę bardziej znośna.

Tab. 1 Dane techniczne
parametr wartość
wymiary 2940 x 120 x 90 mm
długość robocza 2640 mm
prześwit belki dociskowej 80 mm
długość zewnętrzna 2940 mm
szerokość 90 mm
maks. grubość blachy
stalowa 0,8 mm
tytan-cynk 0,8 mm
aluminiowa 1,25 mm
miedziana 1,25 mm
nierdzewna 0,65 mm
5/5 - (7 votes)

Data publikacji: 9 maja, 2014

Autor:

5/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły