Maszyny dekarskie

Zaginarka modułowa ZM 3250 firmy Dachdecker

Zaginarka modułowa ZM firmy Dachdecker składa się z modułów o długości 3250 mm, które mogą być łączone. Wyposażenie maszyny obejmuje opory przednie, stół ze skalą, tarczę kąta oraz siłowniki wspomagające otwieranie belki górnej i zaginanie blachy.

Opory przednie

To właśnie dzięki oporom przednim jest możliwe ustawienie szerokości cięcia od przodu zaginarki. Opory mogą być obracane o 180°, po czym można przywrócić pierwotne położenie. Taka konstrukcja jest szczególnie przydatna przy blachach ciętych seryjnie. Podczas prac powtarzalnych sprawdzą się również ograniczniki przednie, dzięki którym zachowany jest wielokrotnie jeden wymiar długościowy cięcia. Zainstalowana miarka pozwala na dokładny i szybki pomiar ciętej blachy.

Stół tylny

Stół tylny również jest wyposażony w opory (1000 mm), co pozwala nie tylko na odłożenie blachy, ale i na jej przemieszczanie. Skala zapewnia dokładne ustawienie giętej i ciętej blachy.

Tarcza gięcia kąta

Dzięki tarczy jest możliwe gięcie pod kątem mieszącym się pomiędzy 0° a 145°. Tarcza pomiarowa umożliwia szybkie ustawienie kąta lub wykonanie gięcia pod dowolnym kątem przy jednej lub kilku sztukach bez ustawiania zderzaka kątowego.

Jednopozycyjny ogranicznik kąta giętej blachy

W zaginarce modułowej ZM firmy Dachdecker przydatne rozwiązanie stanowi jednopozycyjny ogranicznik kąta (0°-145°).

Wyposażenie opcjonalne

Oprócz wyposażenia standardowego zaginarka modułowa ZM może być wzbogacona o szereg elementów dodatkowych. Np. nóż krążkowy bazuje na ostrych nożach wykonanych z wysokostopowej stali. Noże tego typu pozwalają na cięcie stalowej blachy ocynkowanej o grubości do 0,8 mm. W przypadku cięcia blachy o grubości do 0,5 mm trwałość noży osiąga nawet 25 lat. Warto zwrócić uwagę na sztywną konstrukcję noży. Ważą one około 5 kg. Materiał wykonania stanowi stal pokryta lakierem proszkowym. Jeżeli krążki zużyją się, można je zastąpić nowymi.

Wyposażenie dodatkowe

Wyposażeniem dodatkowym zaginarki jest także ogranicznik w zakresie od 0° do 145°. Zapewnia on powtarzalne gięcie blach w czterech pozycjach. Powtarzalność uzyskuje się poprzez ręczne usytuowanie ogranicznika kąta giętej blachy.

Podsumowanie

Zaginarka modułowa ZM to tylko jedna z maszyn przeznaczonych dla dekarzy, które oferuje firma Dachdecker. Z oferty tej firmy wybrać można bowiem między innymi bendery, nożyce i gilotyny, prasy oraz profilarki i rozwijaki do blach. Warto również zwrócić uwagę na szablony, walcarki do blachy, a także zaginarki (ręczne, segmentowe) oraz żłobiarki.

Zaginarka modułowa ZM 3250 firmy Dachdecker Zaginarka modułowa ZM 3250 firmy Dachdecker

Więcej informacji:
tel. (+48) 667 906 185
e-mail: info@dachdecker.com.pl
www.dachdecker.com.pl

5/5 - (12 votes)

Data publikacji: 10 marca, 2016

Autor:

5/5 - (12 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Wanda
    sobota, 24 kwietnia, 2021

    Firma oferuje szeroki wybór maszyn i narzędzi dekarskich. Dzięki przedstawionej zaginarce można wykonać zgięcia pod szerokim kątem aż do 145 stopni.

Podobne artykuły