Maszyny dekarskie

Zaginarki blacharskie – podstawowe narzędzie pracy każdego dekarza

Na wyposażeniu profesjonalnego warsztatu dekarskiego nie może zabraknąć narzędzi do obróbki blachy dekarskiej. Zaginarka blacharska jest tu najczęściej wykorzystywanym narzędziem pracy.

Zaginarki dekarskie służą do zaginania blachy podczas wykonywania typowych obróbek blacharskich, co jest procesem pracochłonnym i indywidualnym zależącym od kształtu dachu i technologii jego krycia. Zazwyczaj jej główne elementy wykonane są ze stalowych profili zapewniających odpowiednią sztywność i wytrzymałość konstrukcji.

Fachowy dekarz potrzebuje przynajmniej dwóch zaginarek: stacjonarną dobrze mieć w warsztacie, przenośna zaś będzie przydatna na budowie.

Idealna zaginarka musi spełniać określone wymogi. Powinna mieć zarazem lekką i solidną konstrukcję, która zapewni brak odkształceń elementów gnących przez długie lata eksploatacji. Specjalnie wyfrezowany kapinos powinien umożliwiać swobodne zagięcie blachy aż do kąta ostrego.

Dobra zaginarka pozwala na wykonywanie skomplikowanych, wieloetapowych zgięć arkuszy blachy. Jej dość istotną cechą jest współpraca z nożycami tnącymi i mobilność. Zaginarka o małych gabarytach umożliwia bezproblemowy transport urządzenia na budowę.

Narzędzie to w znacznym stopniu podnosi komfort pracy zapewniając szybkie mocowanie materiału oraz uzyskanie prawidłowego profilu gięcia.

ASZ

5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 29 września, 2013

Autor:

5/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły