Maszyny dekarskie

Zaginarki Dachdecker ZRD i ZRF-LM

W ofercie firmy DACHDECKER każdy produkt wart jest omówienia i poświęcenia mu większej uwagi. Nie inaczej rzecz się ma z zaginarkami ZRD i ZRF-LM. Obie są urządzeniami ręcznymi, jednak występują między nimi pewne istotne różnice.

Zaginarka ręczna typu ZRD

Ta ręczna zaginarka przeznaczona jest do cięcia oraz gięcia blach z zachowaniem parametrów podanych przez producenta. Oferowana jest w kilku wariantach dla długości roboczych od 115 do 315 cm przy wadze od 125 do 330 kg. Kąt gięcia w tym modelu mieści się w zakresie 0-155°. ZDR wykonana została z najwyższej jakości stali lakierowanej proszkowo, a cały jej osprzęt i drobne części zabezpieczono przed korozją warstwą cynku.

Zaginarka ta jest bardzo sztywną konstrukcją i została tak opracowana, żeby umożliwiać dokonywanie korekty poszczególnych elementów. Posiada kilka regulacji elementów mechanicznych, takich jak m.in. ustawienie kąta pochylenia belki dociskowej, regulacja siły jej docisku, czy ustawienie symetryczności jej położenia względem belki dolnej. Udogodnieniem jest możliwość pozostawienia noża krążkowego, używanego w trakcie przecinania blachy, w prowadnicach na skraju zaginarki bez potrzeby jego odkładania. Parametry cięcia i gięcia tego urządzenia są wspólne dla wszystkich wariantów wielkościowych i wynoszą odpowiednio 0,8 mm dla cięcia oraz 0,8 bądź 1,5 mm dla gięcia.

Dachdecker ZRF-LM

Zaginarka ręczna typu ZRF-LM

Ten model zaginarki ręcznej to urządzenie o nieco mniejszej wadze niż ZRD, oferowane w kilku wariantach dla długości roboczych od 140 do 325 cm (waga od 80 do 220 kg). Wszystkie warianty wyposażone są w tarczę oferującą kąt gięcia w zakresie 0-155°, w czym pomaga tarcza pomiarowa umożliwiająca szybkie ustawienia i gięcie blachy przy jednej lub kilku sztukach bez ustawiania zderzaka kątowego.
Jak każda zaginarka Dachdecker, również ta wykonana jest z wysokiej jakości stali lakierowanej proszkowo, zachowuje bardzo wysoki poziom sztywności, a jej osprzęt i drobne podzespoły zabezpieczone są antykorozyjnie dzięki powłoce cynkowej. Przy tym wszystkim zaginarka ZRF-LM skonstruowana jest tak, by jej operator mógł dokonywać korekty poszczególnych elementów.
Wiele z jej podzespołów mechanicznych oferuje możliwość regulacji. Są to m.in. kąt pochylenia belki dociskowej, siła docisku tej belki oraz stopień symetryczności położenia belki dociskowej względem belki dolnej.

Zaginarki Dachdecker ZRD i ZRF-LM

Na uwagę zasługuje nóż krążkowy wykonany z wysokostopowej stali, który w trakcie przecinania blachy może pozostawać w prowadnicach na skraju zaginarki bez potrzeby jego odkładania. Parametry cięcia i gięcia tego urządzenia są wspólne dla wszystkich wariantów wielkościowych i wynoszą odpowiednio 0,8 mm (cięcie) oraz 0,8 bądź 1,2 mm (gięcie).

Omówione powyżej dwa modele prezentują bardzo wysoką jakość wykonania, która w dużej mierze wynika z doskonałych projektów i materiałów. Każdy z nich został ponadto objęty przez Dachdecker 12-miesięczną gwarancją oraz możliwością tzw. odnowienia przez producenta, co oznacza przywrócenie mu stanu takiego, z jakim fachowcy mają do czynienia przy fabrycznie nowych urządzeniach.

Dachdecker
ul. Świdnicka 35
58-250 Pieszyce
tel. (+48) 667 906 185, 695 595 538
fax (+48) 74 661 44 29
e-mail: info@dachdecker.com.pl
www.dachdecker.com.pl

3.9/5 - (30 votes)

Data publikacji: 5 marca, 2021

Autor:

3.9/5 - (30 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Wanda
  wtorek, 6 kwietnia, 2021

  Warto korzystać z wysokiej jakości maszyn i urządzeń. Stal lakierowana proszkowo i zabezpieczona antykorozyjnie gwarantuje trwałość.

 2. JACEK
  czwartek, 26 października, 2023

  POLECAM PROFESJONALNE MASZYNY!

 3. Mirek Starczewski
  sobota, 16 grudnia, 2023

  Wyposażyłem cały warsztat, mają szeroką oferę maszyn, chyba największa oferta w Polsce, polecam

 4. jaro
  niedziela, 25 lutego, 2024

  mam drugą, ten model jest najlepszy

 5. Marcin
  poniedziałek, 11 marca, 2024

  Niestety nie polecam zaginarki ZRF
  Fabrycznie miała wadę i nie udało się ustawić a firma zostawiła mnie w czarnej d….. kompletnie olali a ja zostałem z wadliwą zaginarka

Podobne artykuły