Maszyny dekarskie

Zaginarki do blach firmy PROD-MASZ

Diabeł tkwi w szczegółach – tak można powiedzieć o dachu niemal każdego obiektu budowlanego. Bez wątpienia istotnym szczegółem jest obróbka blacharska. Chcąc blachę uciąć i wygiąć z uwzględnieniem najwyższego poziomu jakości i dokładności warto zadbać o odpowiednie, ściśle dopasowane do potrzeb, zaginarki do różnego rodzaju blach. Decydując się na zakup takiego urządzenia warto sięgnąć do oferty firmy PROD-MASZ.

O uniwersalności zaginarki decyduje przede wszystkim właściwe uwzględnienie maksymalnej długości roboczej, która, w zależności od modelu, wynosi od 1400 mm (np. model ZGR 1400/1,2) do 4140 mm (np. model ZGR 4000/0,65). Maksymalna długość robocza wpływa z kolei na masę urządzenia, która w przypadku zaginarek z oferty firmy PROD-MASZ mieści się pomiędzy 150 a 1200 kg.

Nie mniej ważny jest wybór zaginarki pod względem grubości blachy, która będzie cięta i gięta. Parametr ten zależy przede wszystkim od materiału wykonania blachy. Stąd też maksymalne grubości blachy wynoszą od 0,65 do 1,2 mm. Za ważny parametr pracy zaginarki uznaje się maksymalny kąt zaginania wynoszący do 155°. Jednak w razie potrzeby producent jest w stanie wykonać urządzenie z maksymalnym kątem zaginania wynoszącym 165°.

Mówiąc o zaginarkach z oferty firmy PROD-MASZ warto zwrócić uwagę na szereg innych cech, które wpływają nie tylko na jakość ciętych i giętych blach, ale również na komfort użytkowania urządzenia. Kluczową rolę odgrywają zatem możliwość cięcia nożycami na całej długości roboczej oraz podnoszenie górnej belki w trzech położeniach. Nie bez znaczenia pozostaje również maksymalny prześwit między belkami wynoszący 100 mm. Dzięki systemowi regulacji zyskuje się dokładny kształt gięcia niezależnie od grubości blachy.

W zaginarkach PROD-MASZ producent przewidział sprężyny gazowe, a konstrukcja belki górnej zapewnia sztywność maszyny. Z pewnością przydadzą się siłowniki, które ułatwiają podnoszenie belek oraz zapewniają płynną regulację docisku. Wysoki poziom jakości cięcia blachy zapewnia nóż krążkowy z regulacją toru jazdy. Oprócz tego podczas cięcia zastosowanie znajdują trwałe krążki tnące wykonane z wysokostopowej stali, co zdecydowanie wydłuża czas między ostrzeniami. Dzięki zderzakom przednim zapewniona jest powtarzalność cięcia.

Zaginarki do blach firmy PROD-MASZ

Wybierając odpowiednią zaginarkę do blach z oferty firmy PROD-MASZ warto zwrócić uwagę na szereg innych urządzeń przydatnych nie tylko podczas obróbki blach na potrzeby prac dekarskich. Stąd też z pewnością przydadzą się prasy hydrauliczne, zwijarki, żłobiarki, dogniatarki szwu czy też nożyce krążkowe. Dla całej oferty producent zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz dostępność materiałów i części eksploatacyjnych.

4.8/5 - (10 votes)

Data publikacji: 23 lipca, 2014

Autor:

4.8/5 - (10 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły