Maszyny dekarskie

Zaginarki do blachy firmy Maad

W przypadku zaginarek firmy Maad kluczową rolę odgrywa odpowiednio przeprowadzany proces produkcji maszyn dekarskich, bazujący na nowoczesnych urządzeniach produkcyjnych łącznie z obrabiarkami CNC.

Obróbka CNC

Rozbudowany park maszynowy firmy Maad pozwala na produkowanie zaginarek o najwyższym poziomie jakości i precyzji pracy. I tak też możliwości produkcyjne bazują między innymi na tokarce CNC produkcji japońskiej oraz dziewięciu niemieckich centrach obróbczych frezarskich.

Elementy obrotowe w postaci sworzni czy też tulei wytwarzane są z uwzględnieniem odpowiednich tolerancji za pomocą tokarki CNC. To właśnie tym sposobem zyskuje się trwałość i bezawaryjność elementów. Za pomocą obrabiarek CNC produkowane są również belki robocze, które w zaginarkach zapewniają prostoliniowość gięcia.

Specjalistycznie frezarki CNC o długościach 3 i 4 m, obrabiające belki robocze z dużą precyzją z jednego mocowania eliminują występowanie widocznych przejść technologicznych, co może mieć miejsce w przypadku konwencjonalnych maszyn do obróbki. Boki zaginarek wycinane są natomiast za pomocą wypalarki CNC.

Odpowiednie malowanie

Nie mniej ważny etap produkcji zaginarek firmy Maad stanowi malowanie, podczas którego korzysta się z profesjonalnej, ogrzewanej i odpowiednio wentylowanej lakierni. Proces malowania uwzględnia podwójną warstwę farby o odpowiedniej jakości. Cały proces projektowy i produkcyjny zaginarek, łącznie z kontrolą jakości, jest nadzorowany przez inżynierów mechaników. Produkcja zaginarek firmy Maad odbywa się na hali produkcyjnej o powierzchni 1800 m2.
Oprócz tego dla szybkiego realizowania dostaw do dyspozycji jest hala magazynowa o powierzchni 700 m2.

Zaginarki do blachyfirmy Maad

Przykład zaginarki

Dużym uznaniem wśród dekarzy cieszą się zaginarki serii ZG-2000, które mają wzór użytkowy  na zastosowany kapinos. Odpowiednio wyfrezowany kapinos umożliwia zgięcie blachy pod kątem do 155°. Dzięki wąskiej belce zaginającej o szerokości 15 mm oraz wyeliminowaniu napinaczy na belce dociskowej zyskuje się możliwość wykonania znacznej ilości skomplikowanych obróbek.

Z zaginarek ZG-2000/0. 7 korzystają między innymi dekarze współpracujący z takimi firmami jak Blachotrapez, Ruukki czy też Fakro.

Zaginarki do blachyfirmy Maad

Podsumowanie

Firma Maad od 15 lat specjalizuje się w produkcji maszyn blacharskich takich, jak zaginarki, zwijarki, nożyce krążkowe, a także zawijarki, żłobiarki oraz zagniatarki. Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala na wytwarzanie maszyn o dopracowanych konstrukcjach (odsetek reklamacji poniżej 1%), przy zachowaniu bardzo konkurencyjnych cen.

Firma Maad dysponuje szybkim i pewnym serwisem gwarancyjnym oraz tanim serwisem pogwarancyjnym. Produkowane maszyny dostarczane są do wielu innych krajów Europy takich jak chociażby Niemcy, Austria, Ukraina, Białoruś, Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Szwecja i inne.

4.9/5 - (13 votes)

Data publikacji: 7 kwietnia, 2015

Autor:

4.9/5 - (13 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Marek Janicki
  środa, 10 czerwca, 2015

  Witam,
  typowa zaginarka ZG-2000/0.7 i nożyce do cięcia, które mam od zeszłego roku świetnie się sprawdzają w pracach dekarskich jakie wykonuję na co dzień. Cena bardzo dobra, transport i szkolenie na miejscu. Firma i maszyny godne polecenia.
  Pozdrawiam,
  Marek.

 2. Klient
  sobota, 21 grudnia, 2019

  Nie polecam. Kupiłem i nie jestem do końca zadowolony.

Podobne artykuły