Maszyny dekarskie

Zaginarki segmentowe typu SEG-u firmy Dachdecker

Maszyny typu SEG-u otwierają się za pomocą jednej dźwigni, która podnosi całą belkę górną na 90 mm do góry.


Przewidziano segmenty 50, 76, 102, 150 oraz 300 mm, przy czym na zamówienie maszyna może być wykonana z segmentami o długościach, które są indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta.
Opory przednie sprawdzą się podczas seryjnego cięcia blach oraz przy innych powtarzalnych pracach. Tym sposobem zapewniony jest wielokrotnie ten sam wymiar długościowy ciętej blachy.

Wyposażenie maszyn typu SEG-u

Na wyposażenie maszyn typu SEG-u firmy Dachdecker składa się również stół tylny z oporami (1000 mm), co umożliwia położenie blachy, a co najważniejsze, swobodne jej przemieszczanie. Stół pozwala także na odkładanie arkuszy blachy. Przydatne rozwiązanie stanowi skala, umożliwiająca dokładne ustawianie giętej i ciętej blachy. Warto zwrócić na uwagę na tarczę gięcia kąta, używaną przy gięciu blachy pod kątem w zakresie od 0° do 155°. Dzięki tarczy pomiarowej można nie tylko szybko ustawić kąt, ale również wykonać zaginanie pod dowolnym kątem przy jednej lub kilku sztukach blachy bez konieczności ustawiania zderzaka kątowego.
W konstrukcji zaginarek segmentowych typu SEG-u zastosowano jednopozycyjny ogranicznik kąta giętej blachy (0°-155°). Po wstępnym ustaleniu i zablokowaniu ogranicznika kąta można powtarzać zaginanie na potrzeby produkcji seryjnej.

Wyposażenie dodatkowe

Zaginarki segmentowe typu SEG-u firmy Dachdecker wyposażane są w akcesoria. Istnieje możliwość zaadaptowania nożyc krążkowych do cięcia blachy o grubości do 0,8 mm. Niejednokrotnie uwzględnia się czteropozycyjny ogranicznik giętej blachy (0°-155°), zapewniając powtarzalność giętych kątów poprzez ręczne usytuowanie ogranicznika kąta zaginania w czterech pozycjach.

Bogata oferta firmy Dachdecker

Firma Dachdecker ciągle poszerza ofertę produktową. Np. nowością jest gilotyna mechaniczna typu ZRA-M, która pozwala na cięcie różnych materiałów, takich jak stal, aluminium, mosiądz czy miedź – w postaci arkuszy o maks. szerokości 2040, 2540, 3040 mm przy grubości nie przekraczającej 2,0 mm dla Rm < 400 MPa. Ważną cechą tej maszyny jest prosta obsługa. Z bogatej oferty firmy Dachdecker wybrać można m.in. bendery, nożyce i gilotyny, prasy, profilarki i rozwijarki do blach, szablony, a także walcarki do blachy, zaginarki (ręczne, modułowe, segmentowe) i żłobiarki. [caption id="attachment_19578" align="alignnone" width="1024"]Fot. 2. Gilotyna mechaniczna typu ZRA-M pozwala na cięcie różnych materiałów takich jak stal, aluminium, mosiądz czy miedź w postaci arkuszy o maks. szerokości 2040, 2540, 3040 mm przy grubości 2,0 mm. Fot. 2. Gilotyna mechaniczna typu ZRA-M pozwala na cięcie różnych materiałów takich jak stal, aluminium, mosiądz czy miedź w postaci arkuszy o maks. szerokości 2040, 2540, 3040 mm przy grubości 2,0 mm.[/caption]
Więcej informacji:
tel. (+48) 667 906 185, 695 595 538
e-mail: info@dachdecker.com.pl
www.dachdecker.com.pl

4.8/5 - (12 votes)

Data publikacji: 20 lipca, 2016

Autor:

4.8/5 - (12 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły