Kolektory słoneczne

Zainstaluj kolektory słoneczne i uzyskaj zwrot środków!

Boom na instalowanie kolektorów słonecznych trwa w naszym kraju w najlepsze. Nic dziwnego, skoro w 45% dofinansowany jest on z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a pomoc i wszelkie formalności w uzyskaniu dopłaty ułatwiają firmy zajmujące się sprzedażą i montażem zestawów solarnych. Każda ze stron jest zadowolona: właściciele domu, sprzedawcy i państwo, bo kolektory słoneczne to ulga dla domowego budżetu, zarobek dla przedsiębiorcy i ochrona dla środowiska.

Choć trzeba przyznać, że na początku uruchomieniu programu dopłat, w 2010 r. pomysł nie cieszył się szczególnym zainteresowaniem. Wynikało to z zarówno z niewystarczającego poziomu wiedzy jak i skomplikowanych procedur. Jednak trudności zostały przezwyciężone i dwa lata później Polska została trzecim rynkiem w skali Europy pod względem sprzedaży tych urządzeń.

Stało się to głównie dzięki zaangażowaniu firm specjalizujących się w sprzedaży i instalacji zestawów solarnych. To właśnie one rozpowszechniły wiedzę na temat dopłat i działań samego Funduszu:
– Od początku naszej obecności na rynku rozumiemy, że nasi klienci oczekują kompleksowej obsługi związanej również z procedurą pozyskania środków finansowych – mówi Michał Burkiewicz, prezes firmy Hoven- Dlatego oprócz oferowania urządzeń najwyższej jakości, świadczymy usługi doradcze polegające m. in. na wypełnieniu i złożeniu wniosku o dofinansowanie. Co ważne, za tę usługę nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat.

Dla kogo dopłaty?

Dla wszystkich. Zarówno dla osób fizycznych, mających prawo do dysponowania budynkiem mieszkalnym (również w trakcie budowy), jak i wspólnot mieszkaniowych, instalujących kolektory w budynkach wielorodzinnych.

Zainstaluj kolektory słoneczne i uzyskaj zwrot środków!

Ile można zaoszczędzić?

Finansowanie instalacji kolektorów słonecznych ma charakter dopłaty na częściowe spłaty kredytów bankowych przeznaczonych na zakup i montaż kolektorów słonecznych.

Według statystyk firmy Hoven średnia wartość należnej dotacji w przypadku domów jednorodzinnych to około 6,5 tys. zł, a w przypadku wspólnot mieszkaniowych – 67 tys. zł.

Jakie banki współpracują z NFOŚiGW w realizowaniu dopłat?

Bank Ochrony Środowiska,
Bank Polskiej Spółdzielczości,
SGB-Bank,
Krakowski Bank Spółdzielczy,
Warszawski Bank Spółdzielczy
Credit Agricole.

Od czego zacząć?

Należy zgłosić się do ogólnopolskiej firmy świadczącej usługi w zakresie montażu i wsparcia formalnego, do których należy również Hoven. Pracownicy firmy po profesjonalnym audycie budynku nie tylko pomagają w wyborze odpowiedniego urządzenia i dokonują instalacji, ale również wspierają w załatwieniu wszelkich formalności.

Kolektory słoneczne doskonale sprawdzają się latem w agroturystycznych gospodarstwachKolektory słoneczne doskonale sprawdzają się latem w agroturystycznych gospodarstwach

Zgodnie z wymogami NFOŚiGW zestawy solarne objęte dopłatami muszą posiadać gwarancję producenta na okres nie krótszy niż 5 lat. Dlatego najprostszą i najbezpieczniejszą inwestycją jest skorzystanie z usług firm oferujących kompleksową obsługę związaną zarówno z montażem, jak i z finansowaniem inwestycji. Dzięki temu nie tylko znacznie upraszczamy wnioskowanie o dotację, ale również mamy pewność, że urządzenie objęte jest wieloletnią obsługą serwisową.

Albowiem ludziom, pracującym w ekstremalnych warunkach, należą się narzędzia wykonane z ekstremalnie wytrzymałych materiałów.

Dzięki dopłatom unijnym kolektory słoneczne stają się bardzo opłacalnym źródłem energiiDzięki dopłatom unijnym kolektory słoneczne stają się bardzo opłacalnym źródłem energii

Zwrot z inwestycji

Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z NFOŚiGW zwrot nakładów poniesionych na zakup i instalację kolektora następuje przeciętnie po 3-5 latach. Kolektory są bowiem w stanie zaspokoić od 60% do nawet 80% potrzeb energetycznych związanych z podgrzaniem ciepłej wody użytkowej w zależności od zapotrzebowania na nią oraz rodzaju zainstalowanego kolektora.

Skorzystaj z ostatniej szansy. Program trwa tylko do końca 2013 roku.

Więcej informacji o dopłatach i kolektorach słonecznych można znaleźć na www.hoven.pl oraz www.nfosigw.gov.pl

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 3 lipca, 2013

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Mirosław
    wtorek, 12 lutego, 2019

    Temat ekologii rozkręca się w naszym kraju. Kolektor słoneczny może być na dachu czy nawet w ogródku, wystarczy spełnić wymagania i podjąć decyzję o montażu. Dobrze, że są firmy, które pomagają załatwieniu tych wszystkich formalności.

Podobne artykuły