Elektronarzędzia

Zasilanie narzędzi akumulatorowych – nowa technologia HITACHI MULTI VOLT

Hitachi Power Tools Polska wprowadza do sprzedaży nawą gamę elektronarzędzi pod nazwą Multi Volt. Jest to całkowicie nowa platforma elektronarzędzi akumulatorowych o napięciu 36V. Za zasilanie narzędzi akumulatorowych odpowiadają nowe dwunapięciowe akumulatory 36V/18V. Zasilanie narzędzi akumulatorowych odpowiadają nowe dwunapięciowe akumulatory 36V/18V.


Nowe akumulatory Multi Volt zostały tak opracowane aby napięcie zasilania 18 lub 36 V mogło być zastosowane w zarówno w nowych konstrukcjach 36-woltowych, jak i dotychczas wytwarzanych narzędzia 18-woltowych.
Nowe rozwiązanie techniczne polega na systemie połączeń ogniw litowo-jonowych wewnątrz akumulatora. Odpowiednio dla narzędzi 36 V system łączy 2x więcej ogniw szeregowo, natomiast dla urządzeń 18 V – równolegle. Co najważniejsze wybór napięcia dokonywany jest automatycznie przez elektronikę akumulatora Multi-Volt. Akumulator rozpoznaje rodzaj elektronarzędzia, a właściwie jego napięcie, do którego go podłączono. Z punktu widzenia użytkownika jest to bardzo wygodne, a przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie. Użytkownik nie jest zmuszony do dokonywania żadnych dodatkowych czynności typu przełączanie itd. zarówno w akumulatorze jak i samym narzędziu. Dzięki temu eliminujemy potencjalne pomyłki oraz możliwość uszkodzenia sprzętu.

Zasilanie narzędzi akumulatorowych HITACHI MULTI VOLT

Kolejna cecha nowych akumulatorów Multi Volt jest ich różna pojemność. W zależności od wybrania napięcie 36 V, dysponujemy pojemnością 2,5 Ah, zaś w wypadku 18 V – 5,0 Ah. Bardzo istotne są również gabaryty nowych akumulatorów. Wymiary są dokładnie takie same jak dotychczasowe akumulatory 18 V, jedynie waga jest o kilkanaście gram wyższa. W akumulatorach Multi Volt poprawiono również system chłodzenia. Jest on bardziej wydajny. Dodatkowo w przypadku użycia akumulatora w trybie 36 V z uwagi na niższe natężenie prądu akumulatory te znacznie mniej się nagrzewają. W konsekwencji otrzymujemy znacznie większą żywotność jak również większą efektywność. Akumulatory Multi Volt oferują moc na poziomie 1080 W. Podobnie jak wszystkie akumulatory litowo jonowe Hitachi wytrzymują ponad 1500 cykli ładowania. Współpracują z nową szybką ładowarką model UC18YSL3, która jest w stanie naładować akumulator w 32 min. O poziomie naładowania akumulatora dowiemy się z diodowego wyświetlacza znajdującego się w przedniej części akumulatora.

Nowa platforma elektronarzędzi spod znaku Multi Volt to przede wszystkim wiertarko-wkrętarki DS36DA oraz wersja z udarem DV-36DA, szlifierki G3613DA, zakrętarki udarowe WH36DB, klucze udarowe WR36DA oraz WR36DB. Wkrótce do oferty wejdą również młotowiertarki DH36DPA, pilarki C3606DA. Wszystkie wymienione narzędzia dostępne są w dwóch specyfikacjach zarówno w wersji z akumulatorami i ładowarką, jak również w wersji „zero” tzn. bez akumulatorów i ładowarki.
Urządzenia dostępne są w wyspecjalizowanej sieci dealerskiej Hitachi na terenie całego kraju. Więcej o serii Multi Volt na stronie producenta: http://hitachi-narzedzia.pl/aktualnosci/136

Wkrótce elektronarzędzia Hitachi będą dostępne pod nową marką HiKOKI. Obecna na światowych rynkach od 70 lat, a w Polsce od ponad 20, marka Hitachi Koki od jesieni tego roku będzie funkcjonować na całym świecie pod nazwą HiKOKI. Narzędzia oznaczone nowym logo będą dostępne w sklepach od 1 października 2018 roku. Zmiana wpisuje się w strategię międzynarodowego wzrostu firmy, której celem jest zapewnienie rozwoju w blisko 100 krajach na świecie. Więcej na stronie: http://hitachi-narzedzia.pl/aktualnosci/123

Mateusz Kaczmarski
Kierownik Marketingu i Produktu.

4.9/5 - (40 votes)

Data publikacji: 2 października, 2018

Autor:

4.9/5 - (40 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Aga
    poniedziałek, 21 stycznia, 2019

    Takie rozwiązanie na pewno ułatwi naładowanie urządzeń. Bardzo funkcjonalne rozwiązanie co do automatycznego ustawienia napięcia, to zazwyczaj sprawiało problem.

  2. Janusz
    środa, 13 listopada, 2019

    narzędzia akumulatorowe są popularne wśród specjalistów. akumulatory pozwalają na mobilność, możliwość pracy w każdym miejscu. dobrze, że producenci polepszają specyfikę narzędzi i akumulatorów, wszystko po to aby pracowało się nam lepiej i wydajniej.

Podobne artykuły