Realizacje

Zaskakująca architektura rezydencji w Massachusetts

Rezydencja powstała w Massachusetts jest nie tylko wygodna, ale jednocześnie przypomina dzieło sztuki. Nietypowa konstrukcja podkreśla niełatwą do zagospodarowania pochyłość działki. Kilka brył w połączeniu z kamienną fasadą i wieloma przeszkleniami jest wyrazem nowoczesności i dobrego smaku.

Projekt: Burr and McCallum Architects
Lokalizacja: West Stockbridge, Massachusetts, USA

Znalazło się w niej także miejsce na piękny zbiornik wodny oraz duży taras. Architektura krajobrazu została znakomicie połączona z nietypowym charakterem rezydencji. Wnętrze tworzą przestrzenne, modernistyczne pomieszczenia oddzielone od siebie nie poprzez ściany a za pomocą innych metod, jak na przykład zmianę paneli na wykładzinę czy odpowiednie ustawienie mebli. Ogromne przeszklenia nie są kłopotem w zimne dni, gdyż zastosowano w nich aż trójwarstwowe szyby. Znakomitym wykończeniem tej pięknej i pomysłowej rezydencji są zabawne dodatki. Ponadto miejsce to jest energooszczędne i przyjazne środowisku, o co z całą pieczołowitością zadbali architekci.  W tym wydaniu nowoczesność oznacza elegancję i bliskość z naturą.

rezydencja10rezydencja11  rezydencja12 rezydencja13 rezydencja14 rezydencja15 rezydencja16 rezydencja17 rezydencja18 rezydencja19 rezydencja2 rezydencja20 rezydencja21rezydencja4   rezydencja5 rezydencja6 rezydencja7 rezydencja8 rezydencja9

Źródło: Archimania
Zdjęcia: Archimania, via: home-reviews
5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 9 sierpnia, 2016

Autor:

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Michał
    środa, 23 października, 2019

    Bardzo nietypowy projekt. Teoretycznie spełnia wszystkie funkcje domu ale jego kształt odbiega mocno od dotychczasowych propozycji. Jest to wyzwanie dla jego właścicieli, którzy akceptują ten nowatorski projekt. Kamienna fasada, szklane tafle z trójwarstwowego szkła, panele, woda – to argumenty wspierające zalety tego domu.

Podobne artykuły