Na rynku

Zawód dekarz – sztuka, rzemiosło i biznes

Dekarze nie tylko robią i naprawiają dachy. Dbają oni także o otaczający nas krajobraz. To od ich umiejętności rzemieślniczych i doradczych zależy to, czy widok będzie napawał zachwytem, czy wręcz przeciwnie – odstraszał i zachęcał do jak najszybszego opuszczenia kraju i wyjechania w miejsce, gdzie dachy są po prostu ładne.

Dekarz- szczególnie ten naprawdę dobry to skarb dla inwestora, ale także atrakcyjna ścieżka zawodowa dla tych młodych ludzi, którzy szukają dopiero miejsca w życiu i na rynku pracy. Proces rozwoju kompetentnego dekarza pokazany jest w filmie Braas Polska dostępnym na kanale YouTube.

Biznes i rzemiosło

Bez wątpienia dach jest jednym z najistotniejszych elementów budynku, jeśli nie najistotniejszym. Chroni on bowiem zarówno konstrukcję, jak i wnętrze przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Dlatego właśnie inwestorzy tak dbają o właściwe wykonanie dachu. Polski rynek budowlany wciąż prężnie się rozwija, ma też przed sobą atrakcyjny dla dekarzy nowy obszar jakim jest renowacja dachów budynków powstałych w latach 60-tych i 70-tych. Zatem potencjał rynkowy dla dekarzy jest naprawdę ogromny.

Rzemiosło połączone z pasją staje się sztuką

Produkt nawet najlepszej jakości, jeśli nie zostanie właściwie zamontowany – nie spełni swojego zadania. To od jakości pracy dekarzy zależy prawidłowe funkcjonowanie pokrycia dachowego, a także jego estetyka. Dlatego właśnie tak istotne staje się kształcenie rzemieślnika już na poziomie szkoły średniej. Odpowiednio wykwalifikowany dekarz powinien dysponować nie tylko podstawową wiedzą dekarską, ale także podstawową wiedzą z zakresu budownictwa. Musi bowiem umieć obliczyć i wykonać konstrukcję dachu zgodnie z zaleceniami producenta materiału, a także ułożyć dachówkę zapewniając estetyczny wygląd dachu. Wszak stanie się on częścią krajobrazu na długie lata i powinien cieszyć oko.

Wykształcenie i certyfikat – nieustawanie w rozwoju

Technologia wciąż idzie naprzód, aby być z nią na bieżąco nie wystarczy wykształcenie zawodowe. Należy także podnosić kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom dekarzy firma Braas objęła patronatem klasę dekarską w Państwowych Szkołach Budownictwa w Gdańsku, dbając o należyte wykształcenie przyszłych rzemieślników.

5/5 - (15 votes)

Data publikacji: 19 sierpnia, 2018

Autor:

5/5 - (15 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły