Na rynku

Zdobywca nagrody WAN Facade Award 2015 gościem RIFF Warszawa

12 października na organizowanej w Hotelu Marriott Międzynarodowej Expo Konferencji Architektonicznej RIFF Warszawa – poświęconej architekturze dachów, izolacji oraz elewacji – architekt Stephen Pey przedstawi projekt „24 Savile Row”, zdobywcę tegorocznej nagrody WAN Facade Award.

„24 Savile Row” to nowatorski projekt – 10 tysięcy ręcznie zrobionych płyt ceramicznych ozdabia główne części architektoniczne budynku. Podczas realizacji projektu architekt współpracował z artystą plastykiem Kate Malone, a każdy ceramiczny element został wykonany ręcznie. Płyty odbijają i załamują światło dzienne, tworząc w zależności od pogody i od pory dnia różne cienie, delikatnie zmieniające wygląd budynku.
zdobywca-nagrody-wan-facade-award-2015-gosciem-riff-warszawa_1
Architect Stephen Pey jest partnerem w londyńskiej firmie EPR Architects, która w swoim dorobku ma około 40 nagród, między innymi główną nagrodę na międzynarodowym konkursie European Hospitality Awards – Overall Winner 2014, nagrodę „London Hotel of the Year” projektem hotelu „Rosewood London” oraz nagrodę UK Property Awards Best Office Architecture za projekt Bernard Weatherill House.

Międzynarodowa Expo Konferencja RIFF poświęcona dachom, izolacjom i elewacjom jest jednym z najważniejszych wydarzeń promujących najnowsze przykłady dobrych praktyk w polskiej i europejskiej architekturze jak również nagrodzone projekty prezentowane przez architektów o wyjątkowych osiągnięciach z Polski i całej Europy.

Expo Konferencja RIFF to jedna z cyklu corocznych konferencji, takich jak LAUD, INGLASS i GIS, organizowanych przez ABplus Events, profesjonalnego organizatora posiadającego 18 lat doświadczenia w dziedzinie architektury i budownictwa.

Celem tych konferencji jest promocja przykładów dobrych praktyk z polskiej i europejskiej architektury, wymiana informacji oraz najbardziej znaczących dla współczesnej architektury doświadczeń jednych z najbardziej nagrodzonych biur architektonicznych na świecie.

Dodatkowe informacje na temat RIFF Warszawa dostępne na stronie: http://warsaw.ieriff.eu

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 22 września, 2015

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły