Zielone dachy

Zielony Dach Icopal – ekologiczny i bezobsługowy

Rozwiązania ekologiczne zyskują na popularności. Śmiało można powiedzieć, że to już nie tylko trend, ale wręcz styl życia. Nie inaczej jest w branży budowlanej. Wielu inwestorów decyduje się na rozwiązania, które wspierają strategię przeciwdziałania negatywnym skutkom zmian klimatu. Jednym z wielu przykładów tego typu propozycji są zielone dachy. Taki system oferuje firma BMI Icopal, światowy lider w dziedzinie materiałów hydroizolacjyjnych działający na rynku polskim od ponad 40 lat.

Zalety zieleni na dachach  

Nikogo nie trzeba przekonywać, że zalet zieleni występującej wokół nas jest wiele, również tej zlokalizowanej na dachach. Rośliny łagodzą klimat miejski, obniżając temperaturę nawet o 2 stopnie Celcjusza. Zatrzymują nawet do 60% wód opadowych. Pochłaniają hałas uliczny i odbijają nawet o 30 dB. Chłoną też do 20% pyłów i szkodliwych gazów z powietrza. Jednocześnie zwiększają wilgotność i wzbogacają powietrze w tlen. Dają mieszkańcom przestrzeń do wypoczynku i relaksu. Co więcej, warstwy dachu zielonego stanowią dodatkowe zabezpieczenie termoizolacyjne, chronią też dach przed oddziaływaniem ognia. Zielone przestrzenie na dachach są elementem architektonicznego kształtowania przestrzeni w centrach miast. Umożliwiają ukrycie urządzeń instalacyjnych na dachach, pozwalają budynkom się wyróżnić, nadając im indywidualny charakter.

Zielony Dach Icopal

Ekologiczny i bezobsługowy dach z pewnej ręki

BMI Icopal to wiodący producent systemów hydroizolacyjnych i termoizolacyjnych obecny w Polsce od ponad 30 lat. Zielony Dach, który znajduje się w ofercie firmy, to dach ekstensywny w układzie klasycznym lub odwróconym, dedykowany na dachy płaskie lub skośne.

Zielony Dach Icopal dostarczany jest na plac budowy z gotową roślinnością w fazie wzrostu. Wykonany jest w oparciu o hydroizolację bitumiczną, specjalistyczne maty drenarskie oraz retencyjne, a także prekultywowaną matę wegetacyjną z rozchodnikami, ziołami i mchem. Jest bezobsługowy, odporny na rozsiew chwastów i niewymagający koszenia. Jedynie raz do roku konieczny jest przegląd techniczny.

Zielony Dach Icopal

Jeśli marzysz o ogrodzie na dachu swojego domu lub chcesz uwzględnić zielone rozwiązania w projekcie budynku dla klienta warto rozważyć propozycję od firmy BMI Icopal. O zasadach i wytycznych projektowania, aspektach prawnych, warstwach, produktach i akcesoriach systemu można przeczytać na stronie: http://www.zielonydach.icopal.pl/

4.7/5 - (28 votes)

Data publikacji: 25 marca, 2021

Autor:

4.7/5 - (28 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jan
    czwartek, 1 kwietnia, 2021

    Zielony dach to idealne rozwiązanie dla domów w mieście. Brak zieleni, panujący wszędzie beton lub asfalt a tym samym wyższe temperatury to argumenty za tym aby zastosować to ekologiczne rozwiązanie. Myślę, że system zachęt dla inwestorów jak również zadowolenie mieszkańców ostatnich kondygnacji mogłyby wymóc powszechność dachów z zielenią nie mówiąc o estetyce krajobrazu.

  2. Krzysztof
    piątek, 2 kwietnia, 2021

    Kiedyś to było nie do pomyślenia żeby zrobić sobie na dachu trawnik, a dzisiaj to jest trend. Dobra sprawa, zwłaszcza jeżeli tą zieloną powierzchnie można praktycznie wykorzystać. Obecne rozwiązania pozwalają na bezpieczne stosowanie zielonych innowacji.

Podobne artykuły