Budownictwo drewniane

Zimmermann-Haus: domy szkieletowe w 3 miesiące

Zimmermann-Haus: domy szkieletowe w 3 miesiące

Idea powołania do życia oferty domów prefabrykowanych narodziła się w głowie właściciela firmy Zimmermann-Haus 10 lat temu. Wtedy to Jan Dymek podczas wizyty w szwedzkiej fabryce miał okazję zobaczyć, jak powstają tego typu budynki. W Polsce technologia budownictwa szkieletowego nie była jeszcze popularna. Dziś firma stawia rocznie około 100 domów. Doświadczenie zdobyte na tak dużym portfolio przekłada się na jakość i trwałość stawianych przez nią budynków.

Zimmermann-Haus: domy szkieletowe w 3 miesiące

4 dni na hali, 3 dni na budowie, instalacje + dach + elewacja 30 dni

Tyle czasu potrzebuje Zimmermann-Haus na postawienie budynku w stanie deweloperskim. Wszystkie ściany, łącznie z częścią instalacji montowane są na hali produkcyjnej, dzięki czemu możliwa jest precyzyjna kontrola jakości ich wykonania. Ściany wykonywane są z drewna skandynawskiego, o przekroju 45 na 200 mm. Żebrowanie konstrukcji następuje co 60 cm, natomiast wypełnieniem jest wełna mineralna. Pokrycie z zewnątrz i wewnątrz wykonane jest z płyty Fermacell. Oczywiście, ściany są ocieplone (styropianem lub wełną) i pokryte tynkiem. Złożenie ścian w całość na placu budowy zajmuje raptem 1 dzień. W drugim dniu montowany jest dach, a w trzecim realizowane są końcowe zadania związane ze stawianiem budynku. W systemie „pod klucz” budowlańcy podejmują się wykończenia ścian wraz z malowaniem, białego montażu, osadzenia drzwi wewnętrznych, instalacji gniazdek i włączników oraz położenia paneli i płytek. Wszystkie te czynności wykonywane są przez pracowników Zimmermann-Haus – bez udziału firm zewnętrznych, co znacznie upraszcza ewentualny proces reklamacji. Możliwe jest także zlecenie firmie dodatkowych prac, takich jak budowa ogrodzenia czy przygotowanie otoczenia, np. trawnika czy kostki brukowej. Sposób i zakres w jakim zostanie wykończony budynek zależą od samego inwestora i budżetu, jakim dysponuje. Na gotowy budynek Zimmermann-Haus udziela aż 25 lat gwarancji.

Zimmermann-Haus: domy szkieletowe w 3 miesiące

Od projektu po realizację

Z biegiem lat firma nabyła bogate doświadczenie, a zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów jest w stanie wspomóc inwestora na każdym etapie budowy domu. Mając pełną świadomość tego, że każda realizacja jest inna, pracownicy Zimmermann-Haus służą radą w zakresie ograniczenia kosztów budowy i eksploatacji, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej funkcjonalności budynku.
Każda budowa prowadzona jest w sposób kompleksowy. Oznacza to, że z chwilą podpisania umowy klient otrzymuje wsparcie zarówno podczas załatwiania formalności związanych m.in. z uzyskaniem zezwolenia na budowę i kredytem, jak i podczas wyboru projektu lub jego adaptacji czy też uzgodnienia zastosowanych technologii. W katalogu Zimmermann-Haus znajduje się 10 flagowych projektów domów, jednak właściciel firmy deklaruje, że jego pracownicy wykonają dom według każdego, nawet najbardziej nietypowego projektu. Co więcej, firma ma także własnych architektów, którzy są w stanie zaprojektować dla każdego inwestora dom jego marzeń.

Zimmermann-Haus: domy szkieletowe w 3 miesiące

Nowoczesne technologie

Domy prefabrykowane firmy Zimmermann-Haus mogą zostać wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania sprzyjające ekologii i ograniczeniu zużycia energii. Mowa tu przede wszystkim o fotowoltaice, pompach ciepła, rekuperatorach czy gruntowych wymiennikach ciepła. W zakresie pomp ciepła firma nie tylko dostarcza gotowe rozwiązania, ale również świadczy usługi serwisowe, dodatkowo pilnując ich terminowości. Na życzenie klienta, firma może także wyposażyć dom w klimatyzację czy monitoring. Możliwe jest też zastosowanie innych systemów bezpieczeństwa, w tym m.in. zamków biometrycznych czy alarmów. Zimmermann-Haus stawia domy o dużych kubaturach, ale i takie, których metraż zabudowy nie przekracza 70 m2. Szczegółowe informacje o ofercie firmy znaleźć można na stronie internetowej www.zimmermann-haus.pl.

Zimmermann-Haus: domy szkieletowe w 3 miesiące

Od 2022 roku firma wprowadza w ofercie kilka projektów domów zgodnie z ustawą o domach bez pozwolenia, o powierzchni zabudowy 70 m2, a powierzchni użytkowej 100 m2. Domy te będą przeznaczone dla klientów posiadający mniejszy zasób portfela. Koszt budowy takiego domu oscyluje w okolicach 200 tys. zł.

Firma Zimmermann-Haus znajduje się przy ul. E. Strzeleckiego 4d w Jemielnicy (woj. opolskie). Po wcześniejszym umówieniu spotkania możliwe jest zwiedzenie domu modelowego.

Budynki prefabrykowane: firma EKOINBUD jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe - DOMYIDACHY

Firma ZIMMERMANN-HAUS jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe

4.3/5 - (6 votes)

Data publikacji: 7 maja, 2022

4.3/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Marek
    piątek, 2 grudnia, 2022

    Polecam !

Podobne artykuły