Gwoździarki

Złącza ciesielskie – wykorzystanie gwoździarki do gwoździ kotwowych / typu anchor

Marka PREBENA oferuje szeroką gamę urządzeń do wbijania gwoździ. Znajdziemy wśród nich także model do montażu łączników ciesielskich metalowych, znacznie przyspieszających i usprawniających prace ciesielskie. Łączniki te dodatkowo zwiększają trwałość i nośność więźby dachowej. Muszą jednak być prawidłowo zamontowane – z użyciem odpowiedniego łącznika.

Producenci łączników ciesielskich zalecają, by stosować gwoździe certyfikowane, zgodnie z normą Eurokodu5 (klasa 2). Charakteryzują się one wyprofilowanym pierścieniem. Łatwo wchodzi on przy wbijaniu, ale nie zahacza przy wyrywaniu o włókna drewna.

Złącza ciesielskie – wykorzystanie gwoździarki do gwoździ kotwowych / typu anchor

Wykorzystanie gwoździarki do gwoździ kotwowych / typu anchor

Prebena to firma, która będąc doświadczonym producentem łączników, oferuje certyfikowane gwoździe ocynkowane typu ANK (anchor) o średnicy 4 mm i długości od 40-60 mm. Są one łączone w paski plastikiem, co ułatwia ich załadunek do magazynka gwoździarki. Producent, aby poprawnie i skutecznie wbić gwóźdź w złącze, występujące często w miejscach trudno dostępnych,zaprojektował model ST2-ANK60 – pneumatyczną gwoździarkę wibracyjną. Gwóźdź wystający z nosa gwoździarki, ułatwia precyzyjne wycelowanie w otwór w złączu ciesielskim. Głębokość wbijania gwoździa, bezpieczeństwo podczas nietrafienia w gwóźdź i  “zbłąkane” rykoszety kontrolowane są przez wibracyjny tryb wbijania gwoździa.

Taki sposób wbijania jest także mniej szkodliwy dla struktury drewna. Jest to istotny aspekt, gdy konstrukcją jest więźba dachowa. W gwoździarce ST2-ANK60 wykorzystywane są gwoździe łączone plastikiem pod kątem 25° typ ANK o średnicy 4,0 mm i długości od 40-60 mm. Zużywa ona ok. 3litrów powietrza na wbicie. Gwoździarka jest lekka i poręczna. Daje to możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Urządzenie to skraca czas i wydajność pracy. Zapewnia także prawidłowe, zgodne z przepisami połączenie złączy ciesielskich.

Szymon Rajczak
PREBENA-Polska

ul. Grunwaldzka 495, 62-064 Plewiska
tel. 618 676 728
www.prebena.com.pl

4.9/5 - (25 votes)

Data publikacji: 25 września, 2018

Autor:

4.9/5 - (25 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły