Budownictwo drewniane

Zmieniamy filozofię budowania domów – Northouse

Wierzymy, że dom to najważniejsze miejsce w naszym życiu. Wierzymy, że architektura kształtuje nas jako ludzi. Zmieniające się społeczeństwo chce żyć inaczej bardziej świadomie, z dala od zgiełku, betonowych ścian i energooszczędnie. Umożliwiamy to wszystkim tym, którzy rozumieją filozofię naszych domów, ich prostotę i wdzięk. W Northouse budujemy od projektu po dach.

Proponowane przez nas projekty realizowane są jako domy z ciężkiego prefabrykatu drewnianego. Oznacza to, że ściany robione są w naszej fabryce z ociepleniem i oknami i składane są na miejscu budowy. Całość montażu domu zajmuje nam kilka dni. Oszczędność czasu zaś, to rzecz jasna oszczędność pieniędzy. Do budowy takich domów popchnęła mnie moja poprzednia praca. Zajmowałem się sprzedażą instalacji grzewczych, kolektorów, kotłów. Widziałem jak ulepsza się technologie budowlane nowoczesnymi instalacjami. Całość korespondowała ze sobą średnio, a ja miałem pewien niedosyt. Chciałem pokazać, że można lepiej. Wraz z kuzynem, który pracował w branży budowlanej od kilkunastu lat i miał podobną do mojej wizję domów, stworzyliśmy firmę, w której największą radość daje nam budowanie nowoczesnych i zrównoważonych domów. Postawiliśmy na energooszczędność. Nasze domy mają doskonałą izolację, a co za tym idzie ich zapotrzebowanie na energię jest minimalne. Ogrzewane są w zdecydowanej większości pompami ciepła. Każdy nasz dom posiada wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i ogrzewanie podłogowe.

Zmieniamy filozofię budowania domów northouse.pl

Czy warto?

Budujemy dom, który jest najlepszy w swojej klasie – zgodny z niemieckim certyfikatem jakościowego budowania GDF. Porównywanie go do domu murowanego nie ma większego sensu, bo przecież mamy do czynienia z zupełnie innym typem budynku. Jest on jak inwestycja w dobre auto, z ekonomicznym i niezawodnym silnikiem. Z czasem ta inwestycja po prostu się zwróci. Proste bryły w charakterze modernistycznej stodoły, duże okna – to charakteryzuje nasze budownictwo. Chcemy, żeby w salonie miało się wrażenie, że to, co na zewnątrzprzyroda, spokój, piękno „wchodzi” nam do środka. Jest bliżej. Ten dom ma pozwolić na lepsze, świadome czucie siebie. Budujemy domy z gotowych projektów oraz projektujemy domy od podstaw, szyte na miarę potrzeb danego klienta.

Dla kogo ten dom?

Odbiorcami budowanych przez nas domów z duszą są ludzie w każdym wieku. Tuż po trzydziestce, którzy wybierają świadomie taki dom, jako swój pierwszy. Nastawieni są bowiem na ekologię, energooszczędność i minimalizm. Ludzie, którzy kochają naturę i jej barwy i nie lubią nadmiaru. Na nasze domy decydują się także ludzie dużo starsi, których zmęczyło miasto. Bloki i mieszkanie w zgiełku. Chcą odpocząć, a to budownictwo nadaje się do tego najlepiej.

Zmieniamy filozofię budowania domów northouse.pl

Co dalej?

Widzimy, że rynek rozwija się i nasze domy zbilansowane, łączące prostotę z nowoczesnością znakomicie się w ten rynek wpasowują. Lubimy pracę z naszymi odbiorcami – ludźmi świadomymi, wyznającymi te same wartości, co my. Mamy poczucie, że budujemy naprawdę dla nich. Dlatego każdy z naszych klientów jest dla nas tak samo ważny. Chcemy, żeby przy współpracy z nami czuł się naprawdę komfortowo i dobrze. Dlatego właśnie mamy bardzo czytelne umowy, rozbudowany opis budynku, z którego klient dowiaduje się, jaki jest zakres naszych prac oraz, co najważniejsze – gwarantujemy cenę za kompletne rozwiązania. Swoją działalność rozpoczynaliśmy od pasywnego domu pokazowego. Chcemy wrócić do tego modelu budowania świadomości, tylko w dużo lepszym wydaniu. Budynek, który mamy na myśli będzie najlepszym sposobem, aby klienci zrozumieli jak solidna i trwała jest konstrukcja ciężkiego prefabrykatu drewnianego, niestety jeszcze dość często mylona z technologią kanadyjską.

Budynki prefabrykowane: firma EKOINBUD jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe - DOMYIDACHY

Firma NORTHOUSE jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe.

Więcej na stronie northouse.pl

4.9/5 - (53 votes)

Data publikacji: 2 kwietnia, 2019

Autor:

4.9/5 - (53 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. z229
    czwartek, 4 kwietnia, 2019

    Mam w podobnej stylistyce utrzymany dom, jednak jest on murowany, gdybym miał jednak decydować się drugi raz, to wybrałbym podobną technologię do Waszej.

  2. Adam
    czwartek, 4 kwietnia, 2019

    W ostatnich czasach znacznie zmieniła się technologia budowania domów. Zmiana betonu na drewno, gotowe elementy to ciągle nowość. Budowa domu w trzy miesiące, gwarancja jakości na 30 lat, niższy koszt budowy powinna zadowolić wielu nabywców.

Podobne artykuły