Warsztat

Znaczenie kompatybilności – system zabezpieczeń Rothoblaas

Budownictwo to złożony system, zwłaszcza budownictwo drewniane z tysiącami zmiennych. Dlatego tak ważne jest posiadanie elastycznych i zintegrowanych rozwiązań, które mogą dostosować się do napotykanych na budowie niezliczonych warunków.

Co się stanie, na przykład, jeśli stop metalu wkrętu nie jest kompatybilny ze stopem metalu płyty, a ich zetknięcie powoduje korozję galwaniczną? Lub jeśli zakotwiczenie systemu linowego nie jest kompatybilne z powierzchnią, na której ma być zamontowany? Najlepszą strategią jest stosowanie elementów zaprojektowanych do użytkowania w połączeniu ze sobą, opracowanych jako część kompletnego systemu, od kotwienia po ochronę przed upadkiem z wysokości, od hydroizolacji po akustykę, na urządzeniach kończąc. Takie podejście nie tylko przyspiesza pracę na budowie, ale przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo pracownikom i osobom, które będą korzystać z konstrukcji.

Zintegrowany system

Niewiele jest firm, które oferują kompletną gamę produktów budowlanych i projektują je w taki sposób, aby współpracowały ze sobą w celu osiągnięcia sukcesu w najróżniejszych rodzajach prac. Jedną z niewielu, którym się to udaje, jest Rothoblaas. Historycznie firma Rothoblaas jest jedną z pierwszych specjalizujących się w mocowaniach do konstrukcji drewnianych. Powstała we włoskich Alpach i stopniowo rozszerzała swój zasięg, obejmując cały świat i wszystkie produkty do budownictwa drewnianego, z wyjątkiem samego drewna.

Znaczenie kompatybilności - system zabezpieczeń Rothoblaas

Bezpieczeństwo przekrojowe

Projektowanie systemów zintegrowanych ze sobą oznacza ich większą wydajność, ale także bezpieczeństwo. Jeden z wielu przykładów integracji zrealizowanych przez Rothoblaas nosi nazwę PATROL. To, co na pierwszy rzut oka może wydawać się prostym systemem linowym, jest w rzeczywistości niezwykle elastycznym systemem, zaprojektowanym do pracy w każdych warunkach. Może być kotwiony bezpośrednio do konstrukcji stalowych lub betonowych lub, przy użyciu odpowiednich wsporników, do drewna, stali, betonu, stropu komórkowego, blachy trapezowej (z izolacją lub bez), blachy trapezowej nośnej, blachy z podwójnym lub okrągłym rąbkiem stojącym, blachodachówki oraz pokryć z PVC/TPO i OSB. Mocowanie bezpośrednie lub za pomocą wsporników jest zatem możliwe na różnych powierzchniach, płaskich, pochyłych, podwieszanych oraz pionowych.

Znaczenie kompatybilności - system zabezpieczeń Rothoblaas

Kompatybilna awangarda

Jest to zaleta skoordynowanego projektowania śrub, płyt i łączników ogólnie, urządzeń i wyposażenia, zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości, hydroizolacji, membran powietrznoszczelnych i systemów ochrony przed hałasem. Rothoblaas nie tylko oferuje wszystko, czego potrzebuje branża budowlana, ale robi to, tworząc zintegrowane ze sobą najnowocześniejsze systemy, a przez to jeszcze bezpieczniejsze.

Więcej informacji:
Michal Szestopalko
T. +48 51 73 13 406
michal.szestopalko@rothoblaas.com
www.rothoblaas.com


Data publikacji: 5 stycznia, 2024

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły