Cieśla

Zostań profesjonalnym dekarzem i cieślą

O tym, że z rzetelnie wykonanej pracy można dobrze żyć, wie każdy. Wiedzą wykonawcy, do których przekonali się klienci i płacą stosowne pieniądze za ich usługi, wiedzą również klienci, którzy potrafią czasem długo czekać na dobrego „rzemiochę”. Wszystko to prawda, ale prawdą jest również to, że doskonalenie zawodowe jest koniecznością, a zdobywanie nowych doświadczeń i wymiana informacji gwarantuje, że klienci to doceniają, a my sami mamy z tego powodu satysfakcję osobistą i zawodową.

Realizowany w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Garbatce-Letnisku kurs kwalifikacyjny w zawodzie cieśla zbliża się do końca. Za słuchaczami już 2 z 3 semestrów. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, słuchacze otrzymali projekty prac końcowych (podobne do prac egzaminacyjnych z poprzednich lat), których wykonanie jest konieczne do uzyskania zaświadczenia o ukończeniu kursu i egzaminu państwowego potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Składający się z dwóch części egzamin zawodowy wymaga od słuchaczy zdania części pisemnej, składającej się testu (40–50 zadań) oraz części praktycznej egzaminu, polegającej na wykonaniu konkretnej pracy na stanowisku. Słuchacze po rozwiązaniu i omówieniu kilkunastu testów oraz wykonaniu pracy końcowej nie mają większych problemów ze zdaniem egzaminu. Projekty prac końcowych uwzględniają zagadnienia występujące podczas egzaminów zawodowych m.in. wykonanie połączeń elementów konstrukcyjnych, wykonanie węzłów elementów, mebli ogrodowych itp.

Od września 2014 roku jest kolejna szansa na zdobycie ciesielskiego fachu w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Garbatce- Letnisku. Kurs będzie bezpłatny i realizowany w zjazdach sobotnio-niedzielnych co dwa tygodnie przez 3 semestry.

Jedną z zalet kursu jest to, że część zajęć teoretycznych realizowana będzie przez internet, a zajęcia praktyczne odbywać się będą na warsztatach szkolnych w Garbatce. Zjazdy zorganizowano w sezonie jesienno- zimowym, unikając w ten sposób kolizji z pracami zawodowymi na placu budowy. W programie nauczania oprócz wymaganych treści, organizowane będą spotkania z architektami, przedstawicielami handlowymi łączników i okuć, pokryć dachowych i dociepleń, producentami budynków drewnianych oraz przedstawicielami firmy Dietrich’s, oferującej program do projektowania konstrukcji drewnianych.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.drzewna.com lub pod nr tel. (48) 621 00 47 i 608 844 948.

4.8/5 - (5 votes)

Data publikacji: 4 października, 2014

Autor:

4.8/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły