Gwoździarki

Zszywacz S15 150 Izon do montażu izolacji na konstrukcjach drewnianych

Zszywacz S15 150 Izon firmy B.Pro to narzędzie pneumatyczne przeznaczone do montażu izolacji na konstrukcjach drewnianych. Urządzenie pracuje ze zszywką w zakresie długości od 75 do 150 mm (typ S 1500).

B.Pro jako jedna z nielicznych firm ma w swojej ofercie profesjonalne narzędzie do montażu płyt izolacyjnych. Oprócz tego jest to jeden z niewielu producentów tego typu zszywek w Europie, zatem należycie dba o to, aby nadzór nad jakością produkcji przebiegał na najwyższym poziomie, tym samym spełniając wymagania odpowiednich norm, specyfikacji i wymagań technicznych.

Zastosowanie zszywacza

Zastosowanie narzędzia obejmuje prace związane z mocowaniem zewnętrznych izolacji, w tym płyt typu Protect i Universal, czyli zszywacz jest przeznaczony do rozwiązań systemowych Steico. Oprócz tego za pomocą narzędzia można montować twarde wełny mineralne oraz styropian. Urządzenie waży około 4,5 kg i ma magazynek mieszczący 100 szt. zszywek. Ciśnienie robocze wynosi 6-8 bar.

Zalety mocowania zszywkami

Jako zalety mocowania płyt izolacyjnych za pomocą zszywek należy wymienić znaczne skrócenie prac montażowych rozwiązań systemowych Steico, a także innych materiałów izolacyjnych wykonanych z płyt styropianowych i z twardej wełny mineralnej. Nie trzeba bowiem montować talerzyków podkładkowych, a miejsca połączeń są praktycznie niewidoczne. Odpowiednie przygotowanie powierzchni po wykonaniu połączenia przygotowuje się szybciej w porównaniu z tradycyjnymi metodami połączeń płyt. Powierzchnia nie musi być szpachlowana, a zszywka nie wchodzi w reakcję z otoczeniem, zapewniając jednolitą powierzchnię.

Rodzaje zszywek

Zszywka ma specjalna konstrukcję, bowiem grubość zastosowanego w niej drutu wynosi 2,1 mm. Warto podkreślić przy tym bardzo dużą szerokość korony wynoszącą 27,2 mm, przez co zszywka doskonale sprawdza się właśnie przy montażu izolacji na konstrukcjach drewnianych. W zależności od rodzaju izolacji dobiera się odpowiedni typ zszywki. Zszywka ocynkowana, spełniająca wymagania klasy 2 normy EC 5, ma grubość cynku nie mniejszą niż 12 um i stosujemy ją do elewacji suchych (np. na płytę izolującą przychodzi elewacja drewniana, a zamontowana zszywka nie jest narażona na kontakt z wodą deszczową). Z kolei w miejscach, gdzie elewacje wykonywane są „na mokro”, czyli materiał izolacyjny jest pokrywany tynkiem, sprawdzą się zszywki nierdzewne (klasa 3 EC5).

Rekomendacja firmy Steico

Firma Steico w swoich rozwiązaniach systemowych Protect i Universal rekomenduje montaż płyt izolacyjnych właśnie przy użyciu zszywek o szerokości 27,2 mm. Zgodnie z technologią Steico zszywka powinna się zagłębiać w konstrukcję drewnianą nie mniej niż 3 cm. Dobierając odpowiednią zszywkę należy zatem wziąć pod uwagę grubość materiału izolacyjnego oraz dodatkowo 3 cm zagłębienia w materiał konstrukcyjny. Firma B.Pro jest częścią polskiej grupy kapitałowej Bizea – Bizon – B.Pro działającą już od 1983 r. Jest to liczący się w Europie producent, a zarazem dostawca narzędzi wbijających oraz elementów złącznych, takich jak wkręty, gwoździe i zszywki.

B.PRO POLSKA
www.bro.pl
e-mail: biuro@bro.pl
05-530 Tomice
ul. Europejska 4
tel. 22 715 99 99

4.9/5 - (18 votes)

Data publikacji: 21 grudnia, 2016

Autor:

4.9/5 - (18 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły