Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Żuraw Jekko idealny do budowy dachów i montażu okien

Jekko to firma, która w branży podnoszenia i przenoszenia ma już ponad 40 letnie doświadczenie. Produkowany przez nią mini żuraw Jekko opracowany został, by zaspokoić potrzebę podnoszenia i przenoszenia przedmiotów w warunkach trudno dostępnych dla ludzi. Lekkie i kompaktowe maszyny są produkowane we Włoszech. Używa się do ich produkcji stali o wysokiej wytrzymałości, zapewniając tym samym maksymalne możliwości podnoszenia. Dźwigi są przy tym na tyle kompaktowe, by móc manewrować przez drzwi i inne, pełne ograniczeń miejsca. Zatem idealnie nadają się do montażu okien, fasad, dachów i podnoszenia tam, gdzie trudno manewrować.


Jekko jest dodatkowo jednym z pierwszych producentów żurawi gąsienicowych. Żuraw Jekko łączy w sobie hydrauliczny system przegubowy (tradycyjnie montowany na ciężarówce) z podwoziem gąsienicowym, a więc to, co najlepsze. Przegubowy żuraw gąsienicowy bowiem wykorzystuje dostępność do trudnego terenu i wąskich obszarów, w których samochody ciężarowe maja problemy z poruszaniem się oraz wszechstronność zasięgu ramion przegubowych.
W serii JF znajdują się trzy modele: JF30 o maksymalnym udźwigu 995 kg, JF40 – 2500 kg oraz JF545 15 500 kg.

Żuraw Jekko

Żuraw Jekko JF545

Model JF545 to największy model z serii przegubowych dźwigów gąsienicowych o udźwigu 15 500 kg. Wysokość wysięgnika wynosi 30 m, natomiast jego zasięg to 28 m. Jest to żuraw przeznaczony do wykonywania prac w miejscach, do których dźwigi samochodowe nie mają dostępu. Żuraw Jekko ma podwójny wysięgnik. Można do niego zamontować dodatkowy wysięgnik pomocniczy umożliwiając tym samym świetny zasięg w porównaniu z tradycyjnym mini żurawiem z wysięgnikiem teleskopowym. Żuraw może pracować w różnych pozycjach: poziomo, pionowo, do przodu. Może także skręcać i używać haka bezpośrednio. Możliwość montażu platformy hydraulicznej dla 3 osób, jak i kosza dla 2 osób o wysokości do 31 metrów to kolejne jego atuty.

Złożony do transportu lub wysyłki JF545 mierzy 1,84 m szerokości, 2,75 m wysokości i 4,45 m długości. Podpory mogą być rozłożone od 4,25 m do 6,7 m. Żuraw Jekko

Złożony do transportu lub wysyłki JF545 mierzy 1,84 m szerokości, 2,75 mwysokości i 4,45 m długości. Podpory mogą być rozłożone od 4,25 m do 6,7 m.

Łatwość kontroli przez jednego operatora

Jednym z fundamentów filozofii Jekko, zastosowanej także w modelu JF545 jest to, że może on być przenoszony, kontrolowany i obsługiwany przez jednego operatora. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu sterowania radiowego ostatniej generacji z graficznym interfejsem, które dzięki łatwej kontroli pozwala zarządzać wieloma opcjami. Zapewnia to niewiarygodne oszczędności w kosztach produkcji i dużą elastyczność w pracy.

Zasilanie

JF 545 ma zarówno silnik wysokoprężny o mocy 55 kW Kubota, jak i trójfazowy silnik elektryczny o mocy 13 kW. W zależności od sytuacji i potrzeb operator może z łatwością przełączać się z jednego rozwiązania na drugie. Obie opcje sprawdzą się w zastosowaniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Żuraw Jekko

Udźwig

Zdalnie sterowany radiowo żuraw ma możliwość zastosowania przeciwwagi o wadze 3500 kg z innowacyjnym automatycznym systemem zwalniania. Operator musi jedynie usunąć sworznie blokujące. Jest to świetna opcja w sytuacjach, gdy balast nie jest potrzebny, a także w przypadku załadunku i transportu 3500 kg materiału.

Dzięki serii JF Jekko stwarza nowe obszary działań. Urządzenie łączące w sobie najmocniejsze strony różnych maszyn ma nowe możliwości, potencjał oraz nieograniczone zastosowanie. Głównym celem tego połączenia jest zapewnienie najlepszych rozwiązań podnoszących tam, gdzie przestrzeń jest problemem, a ciężkie ładunki wymagają umieszczenia w wąskich i trudno dostępnych miejscach.

Żuraw Jekko

JF545 może być idealną maszyną dla firm specjalizujących się w dźwigach, uzupełniając istniejącą gamę żurawi przegubowych, montowanych na ciężarówkach i żurawi miejskich. Może być idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy specjalizują się w rynkach niszowych, o wielkich i bardzo wyspecjalizowanych potrzebach i dla wszystkich tych, którzy chcą wykorzystać typowe zalety dźwigu przegubowego w obszarach niedostępnych dla samochodów ciężarowych. Nowy JF 545 został stworzony, aby zaspokoić właśnie te potrzeby.

JEKKO Polska Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 2, 64-200 Wolsztyn
tel./fax. +48 683475858
jekko@jekko.com.pl
www.jekko.com.pl

5/5 - (25 votes)

Data publikacji: 18 lipca, 2018

Autor:

5/5 - (25 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. zaintresowany
    poniedziałek, 18 lutego, 2019

    Taki profesjonalny żuraw Jekko,to niezastąpione wsparcie na każdej budowie.Firmy,które chcą bezproblemowo realizować inwestycje,firma Jekko jest przodująca w branży produkcji żurawi według mojej wiedzy.

Podobne artykuły